Connect with Us

All posts tagged "zbulohet"

Denoncim 20:11 - 18 Shtator, 2019

Zbulohet skandali me Hetimin Tatimor/ Akuza të renda “krahut të djathtë” të Ramës

Akuza të renda kanë dalë në dritë lidhur me veprimtarinë e paligjëshme të Vali Bizhgës, drejtores së kabinetit të Kryeministrisë, të njohur më shumë si “krahu...

bie arta marku
Aktualitet 13:44 - 27 Qershor, 2019

Zbulohet armiku i madh i Arta Markut

Arta Marku u emërua në krye të Prokurorisë së Përgjithshme, në fund të Dhjetorit të vitit 2017. Që nga jo ditë, Marku ka zgjedhur të “kyçet”...

Admir Murataj
Aktualitet 16:30 - 16 Maj, 2019

Vrasja e Admir Murataj/ Zbulohet nga u qëllua

Vrasja e Admir Muratajt, njerit prej pjesëtarëve të grupit të supergrabitjes në aeroportin e Rinasit, u shoqërua me një sërë deklaratash konfuze. Sot, pas më shumë...

Aktualitet 22:37 - 13 Maj, 2019

Dhuna ndaj Sahit Dollapit/ Zbulohet arsyeja

Ndalimi dhe dhuna e ushtruar ndaj Sahit Dollapit sekretarit organizativ të PD-së, është diskutuar gjërësisht mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion”. Gazetari Armand Shkullaku...

Aktualitet 23:59 - 11 Maj, 2019

Video/ Zbulohet arsyeja e arrestimit të Sahit Dollapit

Gjatë protestës së sotme FNSH-ja dhunoi dhe arrestoi sekretarin organizativ Sahit Dollapi. Në një video të publikuar nga Rerport TV kuptohet edhe arsyeja e arrestimit të...

Aktualitet 17:05 - 2 Maj, 2019

Aksioni i opozitës/ Zbulohet vendndodhja e Bashës

Sot në orën 18:00 nis aksioni i opozitës për bllokimin e disa prej akseve kryesore në vend. Ish-deputetët e PD-së do të shpërndahen si më poshtë:...

Aktualitet 17:40 - 25 Prill, 2019

Nis bllokimi i rrugëve/ Zbulohet vendndodhja e Bashës

Opozita ka paralajmëruar përshkallëzimin e protestës së tyre me bllokimin e disa prej akseve kryesore në vend duke nisur në orën 18:00. Protesta do të zhvillohen...

Aktualitet 15:35 - 21 Prill, 2019

Skema/ Zbulohet ku investohen paratë e pista

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave ka zbardhur mekanizmat kryesore përmes të cilave janë dedektuar rastet kryesore të dyshimeve për pastrim parash. Tipologjia...

Aktualitet 15:27 - 21 Prill, 2019

Detaje nga grabitja e Rinasit/ Zbulohet gruaja që ndihmoi autorët

Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe grupi i hetimit, kanë dyshime të forta...

basha
Aktualitet 19:25 - 20 Prill, 2019

Zbulohet kandidati i Bashës që do të marrë mandatin

Vendimi për djegien e mandateve nuk ka shkuar ashtu siç pritej për Lulzim Bashën dhe aleatët e tij të LSI-së. Bashës dhe Kryemadhit i kanë rrjedhur...

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 18:42 - 4 Prill, 2019

Video-Zbulohet mashtrimi i radhës i Veliajt/ Çfarë po ndodh në UBT?

Një gjë e pazakontë po ndodh në ambjentet e Universitetit Bujqësor të Tiranës. Në ambjentet e jashtëme të këtij Universiteti janë parë eskavatorë, pasi është dhënë...

Aktualitet 19:46 - 31 Mars, 2019

Zbulohet protesta e radhës nga opozita

Opozita e bashkuar ka paralajmëruar protesta sa herë që të mblidhet Parlamenti. Mirëpo për këtë javë Kuvendi nuk e ka bërë ende publike mbledhjen e radhës....

lali eri mashtrues
Aktualitet 13:07 - 31 Mars, 2019

Dokumenti/ Zbulohet “surpriza” e Veliajt për qytetarët e Tiranës

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në prag fushate ka një “surprizë” për qytetarët. Me një vendim të këshillit bashkiak parkimi në Tiranë mund të...

brace thirrje analisteve, mos harroni 21 janarin
Aktualitet 12:16 - 31 Mars, 2019

Pasuria e “rebelit të Qeverisë”/ Zbulohet gruaja që ia “mbledh” Erion Braçes

Në krah të kryeministrit Edi Rama. Ky është pozicioni më ri që ka Erion Braçe, që nga fundi i Dhjetorit 2018. Braçe zëvendësoi në këtë detyrë...

Aktualitet 17:16 - 29 Mars, 2019

Zgjedhjet lokale/ Zbulohet kandidati kryesor i socialistëve në Sarandë

Kur jemi gati 90 ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve lokale ka nisur edhe zbulimi i disa kandidatëve për 61 bashkitë në vend. Teksa 6 kandiatë janë...

kuvendi
Aktualitet 17:20 - 25 Mars, 2019

Seanca parlamentare/ Zbulohet lëvizja e socialistëve

Ditën e sotme kryeministri, njëkohësisht edhe kryetar i Partisë Socialiste, Edi Rama ka mbledhur grupin Parlamentar si dhe Kryesinë e socialistëve. Mësohet se në fokus të...

monika kryemadhi akuza per abi bank
Aktualitet 23:07 - 21 Mars, 2019

Video/ Zbulohet mashkulli special i Monika Kryemadhit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila sot çirret e thërret për largimin e kryeministrit Edi Rama, disa kohë më parë kishte një mendim tjetër për...

Aktualitet 16:25 - 20 Mars, 2019

Meta dorëzon mandatin?/ Zbulohet kush e zëvendëson

Ditën e sotme nga qyteti i Pogradecit, presidenti Ilir Meta deklaroi se ishte i gatshëm të jepte dorëheqjen për zgjidhjen e krizës politike në vend. Mirëpo,...

Aktualitet 18:21 - 18 Mars, 2019

Mbledhja e KLP-së/ Zbulohet rendi i ditës

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka thirrur për takim ditën e nesërme në orën 10:00, anëtarët e KLP-së. Mësohet se në rendin e ditës...

dhuna ne proteste
Aktualitet 20:20 - 16 Mars, 2019

Dhuna në protestë/ Zbulohet nga kush u urdhërua

Kreu i Grupit Parlamentar i PS-së, Taulant Balla i qenë prezent në rubrikën “Opinion” në televizionin “News 24” ka komentuar protestën e zhvilluar ditën e sotme...

Aktualitet 22:01 - 15 Mars, 2019

Divorci i Grida Dumës/ Zbulohet vendimi i Gjykatës

Ditën e sotme në media u njoftua divorci i ish deputetes demokrate Grida Duma nga bashkëshorti i saj, Ilir Shqina, i kryer në Shkurt të këtij...

Aktualitet 21:23 - 14 Mars, 2019

Denoncimi/ Zbulohet skandali në Bashkinë e Tiranës

Një denoncues ka bërë publik  skandalin që fshihet brenda godinës së Bashkisë së Tiranës. Ku  nënpunësve u imponohet ti bëjnë shpërndarje në rrjetet sociale, “fasadës së...

zbulohet arsyeja
Aktualitet 16:27 - 9 Mars, 2019

Gjobitet kryetari i PD-së/ Zbulohet arsyeja

Kreu i PD-së dega Gramsh, Kodhel Lala ka marrë një gjobë të pazakontë nga Policia, raporton Balkanweb. Ai është gjobitur si taksist, pasi në makinën e...