Connect with Us

All posts tagged "zbulime arkeologjike"

Bota 13:05 - 3 Janar, 2020

Drejt zbulimit të mistereve/ Hap dyert Piramida më e vjetër në botë

Në muajt e parë të vitit 2020, një nga piramidat më të vjetra të Egjiptit, mbase e para, Piramida e Faraonit Zozer, hapet për herë të...

Aktualitet 08:42 - 9 Gusht, 2018

Zbulimet arkeologjike/ Shfaqen rrënojat e shekullit të V dhe të VI në Gjirokastër

Zbulohen mbetje arkeologjike të shekullit V dhe të VI në Gjirokastër. Misioni i arkeologëve Shqiptaro-Italian ka nxjerrë në pah objekte, të cilat janë me rëndësi të...