Connect with Us

All posts tagged "yuri kim"

Shqipëria i bashkohet Nismës së Rrjetit të Pastër/ Yuri Kim: Vendim i rëndësishëm
Sociale 21:09 - 12 Gusht, 2020

Shqipëria i bashkohet Nismës së Rrjetit të Pastër/ Yuri Kim: Vendim i rëndësishëm

Shqipëria i është bashkuar Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Rrjetin e Pastër. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i grupit parlamentar të...

Satire Politike 12:02 - 1 Gusht, 2020

“Zonja Kim humbi diplomacinë, Bashën e ka vetëm “frymëzim” për batuta”/ Mitro Çela krenar për Ramën?

Nga Mitro Çela * KRENAR PËR RAMËN?! Qerret. Po rrija në odanë time. Vapë. Më shumë stres. Hapa televizionin. Në ekran Rama: …”Nuk është përgjegjësia e...

Gratë deputete/ Yuri kim mesazh të fortë: Investimi i tyre ndihmon në arritjen e paqes
Sociale 09:16 - 31 Korrik, 2020

Festa e Kurban Bajramit/ Yuri Kim uron besimtarët myslimanë në shqip

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në gjuhën shqipe për festën e Kurban Bajramit. Ajo uron që për të...

Yuri Kim tjetër mesazh/ SHBA do të vazhdojë të mbështesë reformën në drejtësi
Politikë 14:58 - 29 Korrik, 2020

Yuri Kim tjetër mesazh/ SHBA do të vazhdojë të mbështesë reformën në drejtësi

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë online me përfaqësues të KLGJ dhe Gjykatës së Lartë. Në një postim në rrjetet sociale, ambasadorja...

Takimet e Yuri Kim me Metën, Ramën dhe Bashën/ Zbardhen detajet, "ultimatumi" për politikën
Politikë 13:32 - 29 Korrik, 2020

Takimet e Yuri Kim me Metën, Ramën dhe Bashën/ Zbardhen detajet, “ultimatumi” për politikën

Ambasada e SHBA në Tiranë, ka zbardhur detaje të takimeve që ambasadorja kim ka zhvilluar gjatë javëve të fundit me kreun e PD, Lulzim basha, kryeministrin...

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…
Politikë 16:33 - 28 Korrik, 2020

“Kim ka informacion për lidhjet e Ramës me krimin”/ Ndoka: Kryeministri do jetë Non Grata për BE nëse…

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, ka bërë deklarata të forta ditën e sotme kundër kryeministrit Edi Rama në emisionit Top Talk. Ndoka tha se nëse...

Yuri Kim tjetër mesazh/ SHBA do të vazhdojë të mbështesë reformën në drejtësi
Politikë 16:32 - 27 Korrik, 2020

Aida Hajnaj në BKH/ Yuri Kim flet shqip: Gur mbi gur bëhet mur, hapi i radhës është…

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pasi SPAK-u propozoi emrin e Aida Hajnajt në krye të BKH-së. Kim deklaron se me këtë akt...

Gara për kryetar të Komisionit të Prokurimit Publik/ Dy prej kandidatëve në shkelje të ligjit
Politikë 10:48 - 27 Korrik, 2020

“Ngërçi” politik/ Yuri Kim dhe Luigi Soreca i shkojnë në zyrë Ramës

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca kanë zbarkuar sot në Kryeministri, për të zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk...

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës
Politikë 09:47 - 24 Korrik, 2020

Pas Yuri Kim, Meta pret në Presidencë ambasadorët e vendeve kryesore të BE

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në Presidencë disa ambasadorë të vendeve të BE. Mësohet se në takim janë të pranishëm ambasadorët e Gjermanisë, Francës, Italisë...

Takimi me Yuri Kim/ Topalli flet ekskluzivisht për CNA.al, zbulohet çfarë diskutuan
Politikë 19:26 - 23 Korrik, 2020

Takimi me Yuri Kim/ Topalli flet për CNA.al, zbulohet çfarë diskutuan

Ditën e sotme në media qarkulloi lajmi se ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, është takuar me ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli. Pas këtyre lajmeve, CNA.al komunikoi...

Çfarë po ndodh?/ Yuri Kim takon Jozefina Topallin
Lajme 18:23 - 23 Korrik, 2020

Çfarë po ndodh?/ Yuri Kim takon Jozefina Topallin

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka takuar ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli, njëherësh ish-deputeten demokrate. Për këtë takim surprizë, shkruan “Tiranapost.al”, e cila i referohet një burimi që i...

Takimet e Yuri Kim me Metën, Ramën dhe Bashën/ Zbardhen detajet, "ultimatumi" për politikën
Politikë 16:47 - 23 Korrik, 2020

Ambasadorja Yuri Kim/ Marrëveshja e 5 qershorit u bë ligj, të gjitha palët të marrin pjesë

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shkruar në Twitter për votimin e marrëveshjes së 5 qershorit në parlament. “Marrëveshja e 5 qershorit tani është ligj. Përfshirja dhe...

Yuri Kim paralajmëron liderët epartive/ “Do mbani përgjegjësi për kandidatët për deputetë”
Politikë 16:50 - 22 Korrik, 2020

Yuri Kim paralajmëron liderët e partive/ “Do mbani përgjegjësi për kandidatët për deputetë”

Ambasadorja e SHBA në Tiranë ka bërë një paralajmërim të fortë pak minuta më parë për liderët e partive politike. Në një postim në rrjetet sociale,...

60 minuta në zyrën e Metës/ Yuri Kim largohet nga Presidenca
Politikë 12:23 - 22 Korrik, 2020

60 minuta në zyrën e Metës/ Yuri Kim largohet nga Presidenca

Vetëm pak  minuta më parë ka përfunduar takimi i ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim me presidentin ilir Meta. Mësohet se pas 60 minutash bisedë...

Pas takimit me Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës
Politikë 11:10 - 22 Korrik, 2020

Pas takimit me Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar mëngjesin e sotëm në Presidencë, ku po mban një takim me Kreun e Shtetit Ilir Meta. Mësohet...

Yuri Kim 2 orë kokë më kokë me Ramën/ Zbardhen detaje nga takimi
Politikë 17:41 - 21 Korrik, 2020

Yuri Kim 2 orë kokë më kokë me Ramën/ Zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim. Rama dhe Kim kanë biseduar kokë më kokë...

“Shembja e Teatrit ishte tradhti”/ Budina: Populli duhet ta nxjerrë Ramën nga zyra
Politikë 17:27 - 21 Korrik, 2020

Aleanca për Teatrin kërkesë BE e SHBA-së/ Budina i tregon Sorecës dhe Kim peshqit e mëdhenj

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka dorëzuar sot në zyrat e Delegacionit Europian dhe në Ambasadën Amerikane një kërkesë, ku kërkon të dijë se çfarë...

Përplasjet për ‘Zgjedhoren’/Yuri Kim i shkon në zyrë Ramës
Politikë 11:50 - 21 Korrik, 2020

Përplasjet për ‘Zgjedhoren’/ Yuri Kim i shkon në zyrë Ramës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar këtë mesditë në Kryeministri ku po zhvillon një takim me dyer të mbyllura me kryeministerin Rama që...

Çështja Ylli Ndroqi/ Yuri Kim: Jemi me SPAK
Sociale 20:20 - 10 Korrik, 2020

“Jam fajtore se ndonjëherë s’e vendos maskën”/ Mesazhi fortë i ambasadores Kim

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar mesazhin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, lidhur me pandeminë e Covid-19. “Ne kemi bërë...

“Shqipëria është detyra e ëndrrave”/ Yuri Kim: Nuk ngjan me asgjë tjetër që kam provuar
Politikë 10:52 - 10 Korrik, 2020

“Shqipëria është detyra e ëndrrave”/ Yuri Kim: Nuk ngjan me asgjë tjetër që kam provuar

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka drejtuar mesazhe të forta mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës. Ndër të tjera Yuri...

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorja Kim: 5 qershori duhet të kalojë siç është, nuk mund të hapet sërish
Politikë 21:56 - 9 Korrik, 2020

Reforma Zgjedhore/ Ambasadorja Kim: 5 qershori duhet të kalojë siç është, nuk mund të hapet sërish

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim është ndalur gjerësisht tek Reforma zgjedhore, për të cilën u arrit një marrëveshje dakordësie mes palëve, në...

Yuri Kim tjetër mesazh/ SHBA do të vazhdojë të mbështesë reformën në drejtësi
Politikë 21:44 - 9 Korrik, 2020

Emërimi në Shqipëri/ Ambasadorja e SHBA: Asgjë nuk e zëvendëson të qenit këtu

Nga Shtëpia e Shpalljes së Pavarësisë, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka folur rreth emërimit të saj në Shqipëri. Kim shprehet se është përpjekur...

Shqipëria i bashkohet Nismës së Rrjetit të Pastër/ Yuri Kim: Vendim i rëndësishëm
Politikë 13:04 - 9 Korrik, 2020

Debatet e forta në parlament/ Balla takim me Yuri Kim

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në sallën e parlamentit, ndërsa i drejtoi edhe një mesazh kreut të grupit parlamentar...