Connect with Us

All posts tagged "youtube"

Kryesore Show Biz 21:15 - 2 Korrik, 2019

Youtube bllokon këngën e Adelina Ismailit dhe Rinës/ Zbuloni arsyen

Ditën e sotme reperja Rina Balaj ka qenë e ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit ku ka folur për projektin e saj muzikor në bashëkpunim me...

Aktualitet 22:45 - 27 Prill, 2019

Kjo këngë theu rekordin në YouTube/Për herë të parë 10 milionë klikime në dy orë

Për herë të parë në Youtube, një video merr më shumë se 10 milionë klikime në vetëm dy orë. Këngëtarja e njohur Taylor Swift para dy...

Life Style 16:25 - 4 Prill, 2019

Kjo video në YouTube ‘thyen’ rrjetin/Trendi më i fundit i fikson të gjithë

Së fundmi vlogger- et janë fiksuar pas trendit që konsiston në përdorimin e mikroskopit gjatë grimimit ose heqjes së tij duke vëzhguar imtësisht poret e lëkurës,...

Kryesore Show Biz 15:25 - 18 Mars, 2019

Më shumë se 14 milionë ndjekës/Ylli i Youtube hyn në histori me emisionin e saj të parë

Në shtator të këtij viti, ylli i Youtube-t Lilly Singh do të drejtojë një emision të përditshëm në orët e vona të mbrëmjes në NBC. Kësisoj,...

Life Style 10:25 - 3 Mars, 2019

Misioni i ri i Youtube, bllokimi i komenteve në videot e fëmijëve për të luftuar pedofilinë

Një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë, kryesisht për të dëgjuar muzikë dhe për të parë video, është duke bllokuar komentet pothuajse në të...

Kryesore Show Biz 10:10 - 2 Mars, 2019

I kërkuan 800 euro për 1 milion klikime në YouTube, reagon këngëtarja shqiptare

Tashmë e dimë të gjithë që klikimet në YouTube blihen dhe nëse doni të dini sesi, thjesht nuk keni kontaktuar me njeriun e duhur. Këngëtarja shqiptare...

Kuriozitete 15:40 - 25 Shkurt, 2019

Facebook, Instagram apo YouTube: Çfarë duan më shumë shqiptarët në 2019-ën?

Ndonëse jetojmë në epokën e lavdishme të Instagram-it, Facebook duket se ende nuk e ka humbur shkëlqimin e tij.  Për shqiptarët, vazhdon të jetë rrjeti social...

Kuriozitete 17:00 - 19 Shkurt, 2019

Toka është e sheshtë! Youtube shton numrin e “besimtarëve” të teorisë së veçantë

Studiuesit besojnë se e kanë identifikuar arsyen kryesore të rritjes së ndjeshme të numrit të njerëzve që besojnë se Toka është e rrafshët. E ajo, sipas...

dorina youtube
Kryesore Show Biz 10:25 - 21 Janar, 2019

Dorina Mema ka një këshillë: “Mos ndiqni Youtube-in për stërvitje, është plot me gabime!”

Fillimi i vitit është periudha më e mirë për të nisur me regjimin ushqimor si dhe me stërvitjen. E për këtë gjë kush mund të jepte...

youtube video
Life Style 11:57 - 18 Janar, 2019

Sfidat “e çmendura”, “Youtube” merr vendimin për ndalimin e videove “të rrezikshme”

Platforma e “Youtube” ka ndaluar klipet që përmbajnë “shaka” të rrezikshme, apo që të trazojnë emocionalisht. Ky vendim ka ardhur pas disa të ashtuquajturave sfida, që...

Life Style 11:35 - 14 Dhjetor, 2018

Kjo është videoja më e urryer në YouTube sot për sot

YouTube Rewind 2018 është zyrtarisht videoja më e urryer në YouTube me 9.9 milion mospëlqime. Çdo fundviti, YouTube publikon një video ku protagonistë janë personazhet më...

Kryesore Show Biz 16:40 - 4 Dhjetor, 2018

Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 mln USD nga YouTube

Një djalë 7-vjeçar, i cili prezanton e flet për lodrat e tij, renditet i pari në “yjet” e YouTube, duke fituar plot 22 mln dollarë. Sipas...

Aktualitet 22:58 - 3 Prill, 2018

VIDEO – Panik në SHBA/ Të shtëna me armë zjarri pranë selisë së “Youtube”

Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pranë selisë së rrjetit social “Youtube” në San Bruno, në veri të Kalifornisë. Nuk dihet ende nëse ka...

Kryesore Show Biz 00:00 - 10 Mars, 2018

Foto/ Flori Mumajesi merr një dhuratë nga YouTube

Vetëm pak më parë, kantautori i njohur Flori Mumajesi ka publikuar në Insta Story foton e një dhurate të veçantë që e ka marrë nga Youtube....

Kryesore Show Biz 22:40 - 24 Shkurt, 2018

Rita arrin një sukses tjetër/ Këtë rradhë në YouTube

Me publikimin e këngës ‘For You’ e cila është në bashkëpunim me këngëtarin Liam Payne, Rita ka marrë më shumë famë seç ka pasur. Si kolonë...

Aktualitet 22:30 - 9 Shkurt, 2018

Youtube merr masa ekstreme ndaj personazhit të njohur

Logan Paul, përdoruesi i YouTube i cili ka postuar video duke qeshur pranë trupave të njerëzve të vdekur dhe kafshëve të ngordhura , më në fund...

Aktualitet 17:30 - 4 Shkurt, 2018

YouTube do jetë i vlefshëm në Apple TV/ Ja çfarë përfitoni

YouTube po kërkon platforma të reja për tu shfaqur tek shikuesi e saj. Dha më e reja është se do shfaqet në produktet që kanë Apple...

Aktualitet 17:15 - 30 Dhjetor, 2017

YouTube me shërbim të ri muzikor, prej marsit 2018

Sipas një raporti të ri të Bloomberg, YouTube do të nisë një shërbim të ri muzikor në fillim të vitit të ardhshëm. Shërbimi i paguar –...

Aktualitet 23:20 - 25 Dhjetor, 2017

YouTube përditëson versionin në iOS të aplikacionit për shikimin e videove vertikale

YouTube më në fund ka përditësuar versionin në iOS të aplikacionit të saj për të mundësuar rishikimin e videos vertikale në mënyrë korrekte. Ky përditësim u...

Aktualitet 23:20 - 25 Nentor, 2017

YouTuberi abuzonte mbi vajzat e tij para miliona njerëzve/ I mbyllet faqja online

YouTube ka mbyllur kohët e fundit një nga kanalet më të njohura të saj mbi akuzat për abuzimin dhe shfrytëzimin e fëmijëve. Një baba i vetëm...

Aktualitet 20:36 - 15 Nentor, 2017

Ja kush është aplikacioni i cili harxhon të gjithë baterinë e smartphonit tuaj

YouTube mesa duket fshehurazi harxhon bateritë e iPhone dhe të Ipad me shpejtësi marramendëse. Një numër i përdoruesve të pajisjeve të Apple raportojnë se aplikacioni i...

Aktualitet 21:50 - 11 Prill, 2017

YouTube kufizon përfitimet financiare

Pesë vjet më parë, YouTube hapi programin e partneritetit me të gjithë. Kjo do të thoshte se kushdo mund të hynte në shërbim, të ngarkonte video...

Aktualitet 23:15 - 10 Mars, 2017

Hapet shkolla ku mësohet përdorimi i ‘Youtube’

Mbretëria e Bashkuar ka hapur shkollën e trajnimit ‘Youtube Academy’ për fëmijët në moshat 7 deri 18 vjeç. Akademia është vendi ku ata mësojnë teknika dixhitale...