Connect with Us

All posts tagged "ylli rakipi"

Ylli Rakipi criticizes the media in Albania/ Most of them are servile to the government
English 22:56 - 7 Dhjetor, 2020

Ylli Rakipi criticizes the media in Albania/ Most of them are servile to the government

The well-known journalist, Ylli Rakipi, spoke tonight about the European Parliament report to the media. Rakipi said that this report isn’t the biggest problem that have...

Paralajmëron Ylli Rakipi/ Kjo do jetë fushata më e ashpër që është parë ndonjëherë
Politikë 21:32 - 7 Dhjetor, 2020

Ylli Rakipi “dush të ftohtë” mediave/ Shumica janë b*thëlëpirëse të qeverisë

Gazetari i njohur, Ylli Rakipi, foli mbrëmjen e sotme për raportin e Parlamentit Europian për mediat. Rakipi tha se ky raport nuk është problemi më i...

Politikë 15:12 - 23 Tetor, 2020

Denoncimi i Ylli Rakipit, dhe historia e inceneratorëve me Ben Blushin

Ylli Rakipi, është drejtuesi i parë televiziv i cili ka mbajtur një qëndrim të fortë kundër inceneratorëve, kjo që në vitin 2017. Ditën e martë, Zoti Rakipi...

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision
Politikë 21:45 - 20 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision

Gazetari Ylli Rakipi ishte i ftuar  mbrëmjen e sotme në A-shoë ku po flitet për çështjen e aferës së inceneratorëve. Ai zbuloi se për një puntatë...

Paralajmëron Ylli Rakipi/ Kjo do jetë fushata më e ashpër që është parë ndonjëherë
Politikë 22:21 - 8 Tetor, 2020

Paralajmëron Ylli Rakipi/ Kjo do jetë fushata më e ashpër që është parë ndonjëherë

Pas kalimit të Kodit Zgjedhor, kampet politike duket se kanë nisur betejën e tyre për zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 2021. Analistët Ylli Rakipi dhe Aleksandër...

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision
Politikë 21:13 - 20 Korrik, 2020

“Nuk e pranon idenë e humbjes”/ Ylli Rakipi: Rama po bën përpjekjet e fundit që të mbajë pushtetin

Gazetari Ylli Rakipi, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në TvT ku ka komentuar mbledhjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Sipas tij, Rama, si...

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision
Politikë 21:08 - 16 Korrik, 2020

“Rama i frikësuar, kërkon fitore në tavolinë/ Rakipi: Humbja për të do të ketë pasoja fatale!

Gazetari Ylli Rakipi,  i ftuar në emisionin “Në fokus” në Tv T, ka komentuar përpjekjet e kryeministrit Rama për të zhbërë marrëveshjen që u arrit mes...

Politikë 21:25 - 10 Korrik, 2020

“Deklarata e Bashës, serioze!”/ Rakipi: Rama kërkon garanci, të mos marrë haraçin për gjithçka ka bërë!

Gazetari Ylli Rakipi, ka komentuar deklaratat kreut të PD, Lulzim Basha, lidhur me një ofertë për pazar, që i ka bërë kryeministri Rama, që pas zgjedhjeve...

Hapja e PD-së, Rakipi: Është shumë e mirë si ëndërr, por Basha nuk është konkret
Politikë 21:00 - 6 Korrik, 2020

Hapja e PD-së, Rakipi: Është shumë e mirë si ëndërr, por Basha nuk është konkret

Analisti dhe gazetari Ylli Rakipi thotë se përtej përpjekjes së PD-së për t’u hapur për hyrje të reja në prag të fushatës së zgjedhjeve, më e...

Skandali me inceneratorët/ Ylli Rakipi: Më kërkuan të mos e transmetoja në emision
Politikë 22:43 - 22 Qershor, 2020

Ylli Rakipi: Rama partner me trafikantët, qëndron në pushtet për shkak të disa zyrave lobimi në SHBA

Gazetari Ylli Rakipi, i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘TemA TV’, foli për diskutimet që u mbajtën sot në Parlamentin Europian në lidhje me Shqipërinë, ku...

Politikë 10:52 - 19 Maj, 2020

“Basha e Kryemadhi të hapin rrugën”/ Ylli Rakipi: Është momenti i fundit!

Analisti dhe gazetari Ylli Rakipi thotë se qeveria “Rama” është një qeverisje propagande, e cila për tu mbajtur gjallë ky regjim ajo kërkon një mekanizëm. Në...

Politikë 21:53 - 20 Prill, 2020

Amnistia fiskale/ Ylli Rakipi: Ka qëllim të fusë paranë e pisët, e fituar nga trafiqet e paligjshme

Gazetari Ylli Rakipi, ka kundërshtuar mbrëmjen e sotme amnistinë fiskale, pasi pretendon se eleminon garën. Gazetari deklaroi në një lidhje me TvT se në këtë mënyrë...

Politikë 22:12 - 13 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Rakipi: Rama po instalon diktaturën

Gazetari Ylli Rakipi, ka komentuar propozimet për ndryshime në Kodin Penal lidhur me dënimin e personave që shkelin karantinën. Rakipi e shikon këtë propozim të qeverisë...

Shëndeti 22:11 - 6 Prill, 2020

“Rama po rrëmben protagonizëm të tepruar”/ Paralajmëron Ylli Rakipi

Gazetari Ylli Rakipi, ka kritikuar kryeministrin Edi Rama lidhur me mënyrën se si po e menaxhon situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit. Rakipi pretendon se...

Opinione 21:31 - 10 Mars, 2020

Nga Ylli Rakipi/ Njerëz, lëreni Edi Ramën, me maskën e skaduar 9 vjet më parë!

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, u shfaq sot përballë shqiptarëve dhe kabinetit të vet, me një maskë të skaduar, nëntë vjet më parë. – Kjo...

Politikë 23:47 - 3 Mars, 2020

Ylli Rakipi “bën për ujë të ftohtë” Bashën/ “Nuk fitohet me Ramën duke ngrënë paçe koke”

Gazetari Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, ndërsa u shpreh se në gjendjen aktuale, opozita nuk i fiton zgjedhjet përball kryeministrit Rama....

Politikë 22:26 - 2 Mars, 2020

Ylli Rakipi deshifron mesazhin e Metës/ “Sot nuk doli në shesh Presidenti, por një politikan race”

Gazetari Ylli Rakipi vlerësoi se manifestimi i presidentit Ilir Meta ishte i mbushur me simbolika për të dhënë një mesazh të qartë për mbrojtjen e Kushtetutës....

Opinione 18:42 - 1 Mars, 2020

Nga Ylli Rakipi/ Ilir Meta ka të drejtë, por nuk lejohet… Çfarë absurdi?!

Edhe 24 orë na ndajnë, nga miting-manifestimi i shumëdiskutuar, që Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka thirrur ditën e hënë, në qendër të Tiranës. – Ilir...

Politikë 23:08 - 11 Shkurt, 2020

Ylli Rakipi degjeneron Bashën/ “Ose i paaftë ose i kapur nga Rama”

Gazetari, Ylli Rakipi, ka shpërthyer në akuza të ashpra ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa kritikoi nismën e ketij të fundit “Po të dëgjoj”,...

Politikë 17:18 - 31 Janar, 2020

Gjyqi me Ramën/ Paralajmëron Ylli Rakipi: Do të nxjerr një video

Pas përfundimit të seancës gjyqësore që ka me kryeministrin Edi Rama, i cili e ka paditur për cënim imazhi, gazetari Ylli Rakipi ka bërë një deklaratë...

Politikë 22:00 - 23 Janar, 2020

Luli është zb*thur/ Atij ja merr bukën pula nga dora

Gazetari Ylli Rakipi ka shpërthyer në akuza ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha teksa komentoi tradhëtin e këtij të fundit duke u ulur në tryezë me...

Politikë 21:12 - 23 Janar, 2020

Ylli Rakipi “bën për ujë të ftohtë” Bashën e Berishën/ “Mund t’i biem legenit, por nuk ka vlerë”

Gazetari Ylli Rakipi nuk e ka kursyer aspak kreun e opozitës Lulzim Bashën dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, teksa po komentonte uljen në tryezën e Reformës Zgjedhore....

Politikë 20:46 - 23 Janar, 2020

“Nuk mund të niste SPAK punën me një që pi drogë”/ Nuk përmbahet Ylli Rakipi

Gazetari Ylli Rakipi, ka komentuar videon e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, i cili u jap duke konsumuar kokainë. I ftuar në “Mbrëmje në Abc” Rakipi...

Me shume postime