Connect with Us

All posts tagged "ylli manjani"

Politikë 21:02 - 30 Korrik, 2019

Imagjinoni Merkel të çelë mbledhjen e këshillit/ Ish ministri ironizon Ramën

Ish Ministri i Drejtësisë në Qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar praninë e Ramën në konstituimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës. Sipas tij, duke qenë...

Politikë 10:09 - 27 Korrik, 2019

“Shkrirja e Opozitës”/ Ish ministri zbardh skenarin e Ramës

Ish Ministri i Drejtësisë në Qeverinë “Rama”, Ylli Manjani ka hedhur dritë mbi skenarin e Qeverisë për të kaluar në heshtje zgjedhjet  e 30 Qershorit. Sipas...

Aktualitet 12:08 - 16 Korrik, 2019

Kritikoi Erion Veliajn/ Ish ministri i Ramës: Malaj ligjërisht nuk mund të shkarkohet

Grupi Parlamentar i PS-së ka kërkuar shkarkimin e Arben Malajt si anëtar i bordit në Bankën e Shqipërisë. Shkak për të shkarkim duket se është janë...

qeveria Rama 1
Aktualitet 11:07 - 16 Korrik, 2019

Grabitja e pronave publike/ Ish ministri i Ramës jep alarmin

Ish ministri i Drejtësisë në Qeverinë ‘Rama1″, Ylli Manjani ka dhënë alarmin për grabitjen e pronës publike. Sipas tij me anë të një projekligji, kryeministri Edi...

Aktualitet 20:18 - 15 Korrik, 2019

Nga ‘lidhja” me Balilin tek skandali i byzylykëve/ Zbulohen pronat e dyshimta të Manjanit

“Shoqërisë dhe shtetit nuk i vjen asnjë e keqe nga dëshira për pasuri të disa njerëzve të pasur.  E keqja vjen gjithmonë nga qeverisja e keqe...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Aktualitet 10:28 - 7 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Ironizon ish-ministri i Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ironizon sistemin në drejtësi dhe Reformën që po bëhet në këtë sektor me anë të një statusi...

Aktualitet 11:29 - 5 Korrik, 2019

“Dhunimi i Kushtetutës”/ Ylli Manjani radhit 11 raste

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, ka komentuar në rrjetet sociale rastet e dhunimit të Kushtetutës nga Parlamenti. Sipas Manjanit, janë të paktën 11 raste...

Kryeministri Rama nga Porti i Durresit
Aktualitet 11:02 - 5 Korrik, 2019

“Basha të shpallet fajtor”/ Ish-ministri i Ramës ironizon Kryeministrin

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ka komentuar në rrjetet sociale ligjin që pritet të miratojë Qeveria për  mediat dhe për lajmet e...

qeveria ndalon koncensionet me ligj
Aktualitet 15:29 - 30 Qershor, 2019

Tek cilat zgjedhje duhej të votonim?/ Ish ministri i Ramës sulmon Bamir Topin

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në Qeverinë Rama 1, ka sulmuar ish Presidentin Bamir Topi, i cili mori pjesë në votime. Topi i bëri thirrje...

Presidenti Meta, ish-ministri Yklli Manjani
Aktualitet 10:24 - 23 Qershor, 2019

“30 Qershori, grusht shteti”/ Manjani: Presidenti mund t’ja ketë futur kot

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, thotë se dekreti i Presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e 30 Qershorit, nuk bie. Shkak sipas tij, është botimi në...