Connect with Us

All posts tagged "ylli manjani"

Ylli Manjani shpjegon ku ka ngecur Gjykata e Lartë
Aktualitet 20:47 - 25 Nentor, 2020

Ylli Manjani shpjegon ku ka ngecur Gjykata e Lartë

Gjykata e Lartë e Republikës kryen 2 detyra kushtetuese dhe 1 detyrë ligjore. Sipas kushtetutës, Gjykata e Lartë: 1. Unifikon dhe drejton praktikën gjyqësore. Pra merr...

“Ç’punë kemi ne me vaksinën”/ Manjani ironizon: Po na trajtojnë si tufë
Aktualitet 10:09 - 24 Nentor, 2020

“Ç’punë kemi ne me vaksinën”/ Manjani ironizon: Po na trajtojnë si tufë

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë me një reagim ironik për situatën e pandemisë së koronavirusit në vendin tonë. Përmes një postimi në rrjetin social,...

“Me votimet që ka thirrur Iliri mund të më nxihet jeta për 4 vjet”/ Manjani reagon për zgjedhjet në LSI
Aktualitet 12:07 - 22 Nentor, 2020

“Me votimet që ka thirrur Iliri mund të më nxihet jeta për 4 vjet”/ Manjani reagon për zgjedhjet në LSI

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale zgjedhjet brenda partisë të LSI. Manjani ka publikuar mesazhet që ka shkëmbyer me...

“Vini re me vëmendje!”/ Paralajmëron Manjani: Mund të ndërpritet rrugëtimi i Shqipërisë në Europë
Politikë 18:56 - 20 Nentor, 2020

“Akuza për viktimat dobëson opozitën”/ Manjani: Loja idiote me shifra e grafikë nuk çon askund

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar për deklaratën e kryetarit të oppozitës Lulzim Basha, se qeveria ka fshehur numrat e viktimave të Covid-19. Manjani kundërshton...

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE
Aktualitet 13:41 - 18 Nentor, 2020

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, por edhe ambasadorët e akredituar në Tiranë, lidhur me dështimin e radhës në procesin e negociatave...

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE
Aktualitet 11:27 - 17 Nentor, 2020

“Edhe Rama ka qenë i dënuar në Paris”/ Manjani: Akuzat për Bashën po shfrytëzohen për fushatë

Prej disa ditësh vëmendja publike po përqëndrohet mbi krimet serbe në Kosovë të kryera në 1999, ndërsa kryeministri Edi Rama hedh akuza mbi përfshirjen e kreut...

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE
Aktualitet 14:11 - 16 Nentor, 2020

SPAK nis hetimet për Ervin Bushatin/ Manjani: Kjo çështje po fryhet politikisht

Një ditë pasi Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion nisi hetimin për deputetin e Partisë Socialiste Ervin Bushati, ambasadorja Yuri Kim ka publikuar një mesazh mbështetjeje për prokurorët....

Rama nxori pamje brenda Infektivit/ Manjani nuk mban më: Po mjaft, mo mjaft! Duhet një kufi
Politikë 18:16 - 10 Nentor, 2020

Rama nxori pamje brenda Infektivit/ Manjani nuk mban më: Po mjaft, mo mjaft! Duhet një kufi

Kryeministri Edi Rama publikoi ditën e sotme disa pamje nga spitali Infektiv, ndërsa shefja e shërbimit Najada Çomo deklaroi se në këtë spital ka ende krevate...

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE
Aktualitet 10:21 - 4 Nentor, 2020

Hapja e negociatave me BE/ Manjani akuza politikanëve, tregon çfarë po e mban peng procesin e vendit

Ish ministri i Drejtësisë ka bërë një reagim të fortë sa i takon situatës politike në vend. Përmes një postimi në rrjetin social ai ka renditur...

“Qeveria jonë gati të drejtojë Europën”/ Manjani ironizon Ramën dhe ambasadorët e BE
Aktualitet 10:15 - 1 Nentor, 2020

Ligji për referendumin/ Ylli Manjani del kundër Ilir Metës

Presidenti Ilir Meta është shprehur shpesh pro ligjit mbi referendumet për çështje të caktuara. Madje, Kreu i Shtetit thotë se asgjë e mirë, e qëndrueshme, afatgjatë,...

Ylli Manjani thumbon politikanët shqiptarë/ Tregon historinë e këngëtares në komunizëm
Politikë 09:50 - 31 Tetor, 2020

Manjani zbardh skemën politike/ Godet treshen Rama-Basha-Meta: Nuk ngjallin shpresë

Ish-ministri Ylli Manjani, ka bërë një panoramë politike për situatën aktuale në vend dhe ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD-së Lulzim Basha dhe presidentin...

Politikë 16:34 - 13 Tetor, 2020

Manjani “qahet” publikisht/ Partitë politike nuk më kanë bërë oferta

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka treguar se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të kandidojë për deputet. Manjani tha se asnjë nga partitë politike nuk...

Ish-ministri: Do e kishim kaluar thjesht Covid, nëse udhëheqësit do kishin qepur haletë!
Politikë 16:23 - 13 Tetor, 2020

“Ne kemi vetëm garipa”/ Manjani: Liderë janë Berisha dhe Rama, Meta i duhet opozitës

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, pretendon se në vendin tonë nuk ka shtet. Manjani tha se këtu ka pushtetarë dhe garipë, por jo shtetarë. “Këtu ka...

“Ç’punë kemi ne me vaksinën”/ Manjani ironizon: Po na trajtojnë si tufë
Politikë 16:06 - 13 Tetor, 2020

Ylli Manjani “godet” ambasadorët/ Nuk duhet të rreshtohen pro apo kundër partive politike

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka kritikuar rolin e ndërkombëtarëve në vendin tonë. Manjani tha se rregullat e lojës janë të pandershme, ndërsa theksoi se nuk...

Ironizon Manjani/ "Suksesi" i gjykatave po zgjerohet ndjeshëm
Politikë 16:13 - 4 Tetor, 2020

“Çfarë borxhi të kanë shqiptarët”/ Manjani i hakërrehet Metës: Posti i Presidentit nuk mjafton…

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka sulmuar presidentin Ilir Meta pas replikave që ka bërë ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama. Manjani fajëson Metën për...

Manjani nuk përmbahet/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, pastaj thonë Shqipëria do bëhet
Politikë 22:14 - 30 Shtator, 2020

Ylli Manjani e thotë troç/ Jam kundër hapjes së listave

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë thotë se në Shqipëri nuk është bërë asnjëherë reformë zgjedhore. Ndryshimet e fundit që vijnë nga marrëveshja e 5 qershorit për...

‘Të shohim do shkojë kurba ditën e zgjedhjeve!’/ Manjani ngre dyshimet e forta
Politikë 21:06 - 30 Shtator, 2020

Thirrja e fortë e Manjanit/ Të ndalohet vettingu, detyrë urgjente ndërtimi i shtetit

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, duke folur për reformën në drejtësi, tha se Shqipëria nuk ka shtet, por pushtet me shumicë. “Shqipëri nuk ka shtet, zyrtarisht...

“Vini re me vëmendje!”/ Paralajmëron Manjani: Mund të ndërpritet rrugëtimi i Shqipërisë në Europë
Politikë 16:58 - 24 Shtator, 2020

“Vini re me vëmendje!”/ Paralajmëron Manjani: Mund të ndërpritet rrugëtimi i Shqipërisë në Europë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka bërë një paralajmërim të fortë lidhur me integrimin e Shqipërisë në BE. Manjani deklaron se dështimi i Ramës mund të...

“Është njësoj si shpërthimi i ujërave të zeza”/ Ylli Manjani del kundër hapjes së listave
Politikë 17:06 - 21 Shtator, 2020

“Është njësoj si shpërthimi i ujërave të zeza”/ Ylli Manjani del kundër hapjes së listave

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është shprehur kundër hapjes së listave, me formulën e fundit që ka propozuar Partia Socialiste. Sipas Manjanit kjo formulë përzgjedhjeje thjesht...

English 12:13 - 18 Shtator, 2020

Fatos Nano’s socialists who defend Luli Basha/ The vices received from Former Prime Minister, who was the worst “student”

In the battles against Edi Rama, there are prominent socialists that Rama once had friends, but left them out of the spotlight. These are people who...

Aktualitet 10:30 - 17 Shtator, 2020

Socialistët e Fatos Nanos që mbrojnë Lulin/ Veset që morën nga ish-kryeministri, kush ishte “nxënësi” më i keq

Në betejat kundër Ramës janë socialistë të thekuar që Rama i ka pasur miq, por i ka lënë jashtë vëmendjes, dhe kryesisht njerëz që i përdorte...

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës
Politikë 14:21 - 15 Shtator, 2020

Moralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, i përzënë me “shkelma” nga politika, është kthyer në një moralist publik. Çuditërisht ish-ministri i Edi Ramës...

Manjani nuk përmbahet/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, pastaj thonë Shqipëria do bëhet
Politikë 22:50 - 9 Shtator, 2020

Habit Manjani/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, bëjnë muhabete kot

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ngritur akuza të forta ndaj ambasadorëve të huaj që kanë ardhur në vendin tonë. Manjani tha se disa ambasadorë shkojnë...