Connect with Us

All posts tagged "Xhevdet Ferri"

Kultura 08:52 - 20 Janar, 2020

“Xhevdeti iku, tani kemi Çukurin”

Nga Ilir Levonja Nga dje nuk është më mes nesh një nga yjet e kinemasë shqiptare, Xhevdet Ferri. Çfarë nuk u tha, çfarë nuk u shkruajt....

Kultura 19:24 - 18 Janar, 2020

“Jetoi qindra jetë dhe mori mijëra kënaqësi”/ Petrit Malaj fjalë të ndjera për humbjen e Xhevdet Ferrit

Aktori Petrit Mala, i është bashkuar emrave të shumtë të artit që kanë ndarë dhimbjen për humbjen e parkohëshme nga jeta të aktorit Xhevdet Ferri. Teksa...

Kultura 18:05 - 18 Janar, 2020

Rajmonda Bulku tregon si e përjetoi humbjen e Xhodës/ “Mbeta si memece”

Aktorja Rajmonda Bulku ka folur mbrëmjen e sotme për Xhevdet Ferrin, i cili u nda nga jeta për shkak të një sëmundje të rëndë, dy ditë...

Kultura 14:45 - 17 Janar, 2020

Nuk donte homazhe në nder të tij/ Përcillet për në banesën e fundit Xhevdet Ferri

Është përcjellë për në banesën e fundit, aktori i madh si kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri. Xhevdet Ferri, para se të ndahej nga jeta ka kërkuar të...

Kultura 12:14 - 17 Janar, 2020

“Humbje e pakompesueshme edhe për PD”/ Berisha shpreh ngushëllimet për Xhevdet Ferrin

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit Xhevdet Ferri. Berisha shkruan se ai iku i pavdekshem sepse do të jetojë...

Kultura 10:09 - 17 Janar, 2020

Astrit Cerma mesazh prekës për shuarjen e Xhevdet Ferrit/ E vërteta e dhimbshme që tregon

Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, mjaft prekës është...

Kultura 21:04 - 16 Janar, 2020

“Ngatërrove rradhën Xhodë”/ Agim Xhaka fjalë të ndjera për humbjen e Xhevdet Ferrit

Gazetari Agim Xhafka, ka shprehur ngushëllimet për humbjen e aktorit Xhevdet Ferri i cili u nda sot nga jeta pas betejës me një sëmundje të rëndë....

Kultura 20:30 - 16 Janar, 2020

Humbi betejën me sëmundjen/ Regjisori Milkani: Xhodën e qëmtuam që të ri, ishte fotozhenik

Regjisori Piro Milkani ka shprehur ngushëllimet për familjarët e aktorit Xhevdet Ferri i cili u nda nga jeta ditën e sotme pas betejës me një sëmundje...

Kultura 20:23 - 16 Janar, 2020

Basha ngushëllon familjen e Xhevdet Ferrit/ PD e nderuar që e ka pasur deputet

Ndarja e parakohshme nga jeta e Xhevdet Ferrit, ka tronditur sot të gjithë shqiptarët, pasi ai cilësohej si një nga ikonat e kinematografisë së viteve ’80....

Kultura 20:20 - 16 Janar, 2020

“Oh çfarë humbje”/ Aurela Gaçe për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit: Legjendë e artit

Këngëtarja Aurela Gaçe ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur të kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri. “Oh çfarë humbje! Lamtumirë Xhevdet Ferri ....

Kultura 19:50 - 16 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit/ Adi Krasta i pikëlluar: Një largim sa i parakohshëm aq i padrejtë

Gazetari Adi Krasta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri. “Xhode Feri, aktor, mik, baba, bashkëshort…një largim sa...

Sociale 19:36 - 16 Janar, 2020

“U shokuam!”/ Rajmonda Bulku: Xhevdet Ferri jetoi shumë pak si gjysh i lumtur

Pas ndarjes nga jeta të aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri, të shumtë kanë qenë ata që kanë mbetur të shokuar nga kjo humbje e parakohëshme. Në...

Kultura 19:27 - 16 Janar, 2020

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë/ Jeta dhe rolet brilante të Xhevdet Ferrit

Aktori i mirënjohur i kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri është ndarë parakohe nga jeta për shkak të një sëmundje të rëndë. Lajmi për ndarjen jeta të aktorit...

Sociale 19:25 - 16 Janar, 2020

U nda sot nga jeta/ Kolegë dhe miq të pikëlluar për humbjen e parakohëshme të Xhevdet Ferrit

Ikona e kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri është ndarë sot nga jeta në moshën 59-vjeçare, sipaosjë e një sëmundje të rëndë. Kjo humbje e parakohëshme e aktorit...

Kultura 19:12 - 16 Janar, 2020

Ndarja nga jeta e aktorit Xhevdet Ferri/ Meta: Na la pas një trashëgimi të vyer

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur të kinematografisë dhe filmave shqiptarë Xhevdet Ferri. Meta shprehet se...