Connect with Us

All posts tagged "xhelal mziu"

Kryesore 19:29 - 7 Gusht, 2019

“Në shtetin ku pushteti merret me kaçavidë”/ Ironizon Agron Duka

Militantët e Partisë Socialiste thyen sot derën e Bashkisë Kamzës për ti hapur rrugë kryetarit të ri të dalë nga votimet  e 30 qershorit, Rakip Suli....

Politikë 17:27 - 7 Gusht, 2019

Socialistët futen me dhunë në Bashki/ Reagon Xhelal Mziu

Ish kryetari i bashkisë Kamës, Xhelal Mziu ka reaguar hapjes më forcë të derës së bashkisë nga militantët e PS-së. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Politikë 13:08 - 31 Korrik, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Gjykata “rrëzon” Xhelal Mziun

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e bërë nga kryetari në detyrë i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu i cili kërkoi që të mos njohej mandati...

Politikë 10:37 - 31 Korrik, 2019

Zgjedhjet e 30 qershorit/ Xhelal Mziu bën lëvizjen e papritur

Xhelal Mziu, kreu i bashkisë në detyrë i Kamzës, ka ngritur një padi në Gjykatën e Tiranës ku kërkon mosnjohjen e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit....

Aktualitet 21:19 - 16 Korrik, 2019

“Nuk jemi për luftë, nuk i mbajmë zyrat peng”/ Xhelal Mziu zbut tonet

Xhelal Mziu, kryebashkiaku i Kamzës në detyrë, ka zbutur tonet, sa i përket zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe lirimit të zyrave, nga ai dhe kolegët e...

Aktualitet 22:13 - 7 Korrik, 2019

Nuk ndalet Basha/ Nga Xhelal Mziu tek Oerd Bylykbashi

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi një takim informal në qytetin e Kamzës ku u prit nga Xhelal Mziu dhe disa qytetarë të cilët kreu i opozitës i...

zbulohet doktoratura plagjiature e xhelal mziut
Aktualitet 17:06 - 2 Korrik, 2019

Nuk dorëzohet Xhelal Mziu/ “Nuk e lë zyrën”

Kryebashkiaku aktual i Kamzës, Xhelal Mziu, pas takimit të zhvilluar në selinë blu me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka deklaruar se nuk do ta lë...

Aktualitet 20:10 - 26 Qershor, 2019

“Me 30 Qershor nuk ka zgjedhje në Kamëz”/ Xhelal Mziu: Të vendosur deri në flijim

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu nëpërmjet një deklaratate ka bërë me dije se në territorin e bashkisë së Kamzës nuk do të ketë proces...

Aktualitet 18:20 - 24 Qershor, 2019

Xhelal Mziu i vendosur/ “Në Kamëz nuk do të ketë zgjedhje me 30 Qershor”

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, nëpërmjet një letre i ka kthyer përgjigje KQZ-së duke i bërë me dije se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk...

Aktualitet 18:16 - 11 Maj, 2019

Xhelal Mziu shpjegon qëllimet e protestës

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu foli nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” rreth arsyeve të protestës së opozitës e cila nis për pak minuta. Sipas...

Aktualitet 10:01 - 7 Maj, 2019

“Mirënjohja e Qytetit”/ Bashkia Kamëz nderon Jemin Gjanën

Bashkia e Kamzës ka nderuar Jemin Gjanën me titullin “Mirënjohja e Qytetit”. Lajmi është bërë publik nga vetë kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, nëpërmjet një postimi...

basha kapet duke genjyer
Aktualitet 15:20 - 9 Mars, 2019

Zgjedhjet lokale/ Basha konfirmon Xhelal Mziun për Kamzën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot takime me qytetarët e Paskuqanit, ku i ka ftuar ata ti bashkohen protestës së 16 marsit në...

zbulohet doktoratura plagjiature e xhelal mziut
Aktualitet 20:04 - 7 Mars, 2019

Zbulohet doktoratura plagjiaturë e Xhelal Mziut

Studiuesi, Vladimir Kola në një postim në rrjetet sociale ka bërë publike tezën e doktoraturës të kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu e cila rezulton...

Aktualitet 12:23 - 6 Mars, 2019

 Xhelal Mziu kërcënon me jetë kandidatin e Bashës

Kujtim Gjuzi, kryetari i Partisë Konservatore, i fundit në listën shtesë të Qarkut Durrës, ka pranuar të marrë mandatin e deputetit. Në një postim në rrjetet...

duke ngerene duke pire per te rerzuar ramen
Aktualitet 17:26 - 23 Janar, 2019

Foto-Fakt/ Duke ngrënë e duke pirë për të rrëzuar Ramën

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur mbrëmjen e 19 janarit 2019, se 16 Shkurti do të jetë edhe dita e nisjes së protestave të mëdha opozitare,...

zbulohet doktoratura plagjiature e xhelal mziut
Aktualitet 18:55 - 10 Dhjetor, 2018

“Punonjësit e Kamzës goditën Nikollën”/ Mziu i përgjigjet Ramës

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, ka reaguar pas akuzave se punonjësit e Ndërmarrjes Ujësjellës-Kanalizime, por edhe ata të Bashkisë Kamëz, kanë goditur ministren e...

Aktualitet 13:48 - 26 Nentor, 2018

Në PD s’ka më garë/ Zgjidhen “Enveristët” e Republikës së Re

Fundjava është mbyllur me disa proçese zgjedhore të brendshme në Partinë Demokratike. Në Kamëz, Dibër, Korçë, Fier, Lushnje, Gjirokastër, Durrës, Gramsh, disa degë në Tiranë etj.,...

basha kapet duke genjyer
Aktualitet 21:41 - 23 Nentor, 2018

Referendum për Xhelal Mziun në PD-në e Kamës

Kryetari i Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziu mësohet se do të jetë i vetmi kandidat  për kryetar i PD-së në këtë bashki. Në Kamëz do të ndodhë...

Aktualitet 19:14 - 3 Prill, 2018

Rrahja e deputetit me Mziun/ Zbulohet kandidati i Strazimirit për Kamzën

Sot në mbledhjen e kryetarëve të PD-së në rrethe të thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha, është regjistruar një incident i paprecedentë. Ndërsa Lulzim Basha kishte mbledhur...

basha kapet duke genjyer
Aktualitet 19:02 - 3 Prill, 2018

Basha spektator në rrahjen Mziu-Strazimiri

Një incident i paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në selinë e Partisë Demokratike, në kohën kur Lulzim Basha kishte mbledhur kryetarët e PD-së në rreth...

Aktualitet 18:35 - 3 Prill, 2018

Zbulohet arsyeja e rrahjes Strazimiri – Xhelal Mziu

Sot pasdite një incident i rëndë ka ndodhur në selinë e Partisë Demokratike. Kryebashkiaku i Kamzës Xhalal Mziu ka qëlluar deputetin e PD-së Gent Strazimiri pas...

Aktualitet 18:03 - 3 Prill, 2018

Detajet nga rrahja Xhelal Mziu – Gent Strazimiri

Zbulohet detaje të reja nga rrahja e Xhella Mziut dhe Gent Strazimirit. Nga burime të CNA.al, mësohet se protagonistët janë ndeshur fizikisht duke u kapur për...

Aktualitet 22:45 - 4 Dhjetor, 2017

Xhelal Mziu tregon çfarë ndikoi në përmbytjet në Kamëz/ 130 shtëpi janë të pabanueshme

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, ishte në një lidhje të drejtëpërdrejtë për emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare, ku dha detaje mbi dëmet e...