Connect with Us

All posts tagged "xhafaj"

Politikë 15:16 - 4 Mars, 2020

Fatmir Xhafaj thyen heshtjen/ Flet për përndjekjen e familjes dhe çështjen “Babale”

Ish ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka thyer heshtjen e gjatë duke dhënë një intervistë të zgjeruar lidhur me çështjen “Babale”, ngjarje kjo e cila lakoi...

Denoncim 11:39 - 22 Shkurt, 2020

Gramoz Murati ortak i vëllait të Fatmir Xhafajt/ Zbulohet dhurata 150 mijë euro për ish-ministrin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit, Gramoz Murati, i cili u arrestua në kuadër të operacionit “Fati i lojërave”, është...

Politikë 14:39 - 6 Shkurt, 2020

Plas në PS/ Fatmir Xhafaj kundër Ramës

Komisioni i Ligjeve miratoi sot dy ndryshime ligjore që janë themelore për reformën në drejtësi. Gazetarja Esiona Konomi në një raportim për Abcnews, tha se gjatë...

Politikë 16:40 - 5 Shkurt, 2020

“Byronë Kombëtare të Hetimit e kapi droga”/ Berisha: Kreu i BKH, çuni i shoferit të Xhafajt

Ish kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, thotë se një prej kandidatëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit është djali i...

Politikë 12:36 - 5 Shkurt, 2020

A po kërkon Fatmir Xhafaj të kapë BKH-në dhe Gardën e Republikës?!

Fatmir Xhafaj është njeriu që drejtoi Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Një faktor politik, që tashmë ka kaluar në hije, por që ka një aktivitet mjaft...

Politikë 12:35 - 24 Janar, 2020

Deputeti “rebel” i Ramës ikën te LSI

Gjetan Gjetani, i zgjedhur si deputet i Partisë Socialiste në Kurbin, është bashkuar me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Kjo lëvizje e deputetit Gjetani vjen pas përplasjeve...

Politikë 11:31 - 11 Dhjetor, 2019

Akuzat ndaj Salianjit/ Si prokuroria po e shpëton nga burgu ish-deputetin e PD-së

Dje, Prokuroria e Tiranës ka dhënë pretencën për ish-deputetin e PD-së, Ervin Salianji i akuzuar për kallëzim të rremë, në lidhje me dosjen “Babale”. Kush e...

Politikë 10:07 - 9 Dhjetor, 2019

Si e shkatërroi Salianji kauzën “Xhafaj” në PD

Gjykata e Tiranës ka caktuar të martën më 10 dhjetor në orën 13:00, si ditën kur prokuroria jep pretencën për çështjen Xhafaj-Babale, ku te akuzuar janë...

Politikë 23:04 - 25 Nentor, 2019

“Më morën peng rojen”/ Gjyqtari akuza të forta Xhafajt: I ndaloi familjarët e mi për hakmarrje

Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Alaudin Malaj ka bërë akuza të forta teksa u shpreh se Policia e Vlorës drejtohet nga mafia e Fierit. “Sot policia...

Politikë 13:25 - 21 Nentor, 2019

“Presion dhe shantazh anëtares së Gjykatës Kushtetuese”/ Meta akuza të forta Xhafajt

Presidenti Ilir Meta ka ngritur tonet sot në drejtim të mazhorancës, pasi KPA vendosi shkarkimin e Besnik Muçit. Sipas Metës, Muçi ka pasë presione të drejtpërdrejta...

Politikë 18:26 - 17 Nentor, 2019

Petrit Vasili mesazh Xhafajt dhe Dvoranit/ “Ju pret fati i Katicës!”

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili i është përgjigjur deklaratave të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt, i cili kritikoi sot anëtaren e Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha,...

Politikë 14:41 - 17 Nentor, 2019

“Kushtetuesja”/ PD i përgjigjet ashpër Xhafajt: Vëllai i Geronit kërkon një person që betohet tek zyra e tij

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas sulmit të ish ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndaj Gjykatës Kushtetuese. Sipas Bardhit, sulmi i Xhafajt...

Politikë 13:58 - 17 Nentor, 2019

“Ngërçi” i Gjykatës Kushtetuese/ Xhafaj sulmon Xhaferllarin dhe Metën

Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ka reaguar lidhur me përplasjen e fundit mes presidencës dhe mazhorancës për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Sipas Xhafajt, Xhaferllari nuk mund...

Politikë 15:58 - 11 Nentor, 2019

Ngritja e Kushtetueses/ Xhafaj uron anëtaret: Procesi i pandikuar politikisht

Edhe ish ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar për emërimet e tre anëtareve të Gjykatës Kushtetuese. Duke uruar gjykatëset, Xhafaj shton se shpreson se ato...

Politikë 11:35 - 9 Nentor, 2019

Video-Nga thirrja e Xhafajt për ndjesë, te deklarata e Anastasit/ Si u bllokua KED

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryetarit të Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, sa i takon...

Politikë 12:21 - 8 Nentor, 2019

Pse presidenti Meta ka të drejtë kur tallet me ekspertët e nivelit të lartë!

Presidenti Meta ka vendosur dje të deklarojë pezullimin prej tij, të proçedurës së përzgjedhjes nga ai të emrit të dytë për Gjykatën Kushtetuese për listën e...

Politikë 15:35 - 24 Korrik, 2019

Salianji dorëzon përgjimet/ Anëtari i KLP-së, përfshihet në skandal

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka dorëzuar sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, një CD, e cila sipas tij tregon përfshirjen e anëtarit të...

Aktualitet 10:51 - 22 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Xhafaj: Nuk do na ndalin dot

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka folur sot lidhur me Reformën në Sistemin e Drejtësisë. Xhafaj tha për mediat se drejtësia e re që po ngrihet...

Aktualitet 12:01 - 29 Maj, 2019

Si i “vrau” Berisha nga zyra ushtarët e Ramës

Në vitin 2013, kur në pushtet erdhi Partia Socialiste, krahu i djathtë i kryeministrit Rama ishin Saimir Tahiri, Damian Gjiknuri, Niko Peleshi, Arben Ahmetaj, Fatmir Xhafaj...

Aktualitet 15:12 - 2 Prill, 2019

Deklarata e fortë/ Si u manipulua dosja që fundoste Ramën dhe Xhafajn

Juristi i njohur, Çlirim Gjata, aktualisht Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Rama dhe ish-ministrit të...

Aktualitet 14:01 - 28 Mars, 2019

Plas në PS/ Betejë e hapur mes Ramës dhe Xhafajt

Kryeministri Edi Rama gjatë gjithë kohës, transmeton Live në faqen e tij në rrjetet sociale, fjalimet e deputetëve dhe ministrave nga Kuvendi, sa herë që ka...

Aktualitet 14:53 - 27 Mars, 2019

Publikohen të tjera përgjime/ Fundoset Fatmir Xhafaj?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar sërish sot në lidhje me çështjen “Xhafaj-Babale”. Në një deklaratë për mediat, Salianji ka akuzuar prokurorinë se është...

rama konfirmon arrestimin e dakos
Aktualitet 11:29 - 15 Mars, 2019

Deklarata “bombë”/ Vangjush Dako shkarkoi Fatmir Xhafën?

Në vijim të turit të tij të takimve në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Durrës, për të ftuar qytetarët t’i...