Connect with Us

All posts tagged "WhatsApp"

Si të lexoni mesazhet në WhatsApp pa e kuptuar dërguesi/ Ja truku i thjeshtë
Teknologji 15:07 - 10 Janar, 2021

Si të lexoni mesazhet në WhatsApp pa e kuptuar dërguesi/ Ja truku i thjeshtë

Nëse keni dashur ndonjëherë të lexoni një mesazh në WhatsApp pa e ditur dërguesi, jeni me fat. Një truk i thjeshtë në iPhone ju lejon të...

Çfarë është “Sinjali?”/ Të gjithë po e ndërrojnë WhatsApp-in për këtë aplikacion
Teknologji 14:47 - 9 Janar, 2021

Çfarë është “Sinjali?”/ Të gjithë po e ndërrojnë WhatsApp-in për këtë aplikacion

WHATSAPP është përballur me reagime të ashpra pasi ka prezantuar ligje të reja të privatësisë që mund të rezultojnë në çaktivizimin e llogarisë suaj nëse nuk...

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook
Teknologji 11:53 - 8 Janar, 2021

WhatsApp “detyron” përdoruesit të ndajnë të dhënat me Facebook

WhatsApp po i detyron përdoruesit të bien dakord për ndarjen e informacionit me Facebook nëse duan të vazhdojnë të përdorin shërbimin. Kompania paralajmëron përdoruesit në një...

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?
Teknologji 14:16 - 27 Dhjetor, 2020

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona deri më 1 janar/ A do të jetë i juaji në listë?

WhatsApp së shpejti do të ndalojë së punuari në miliona telefonë, që do të thotë se shumë njerëz do të hyjnë në 2021 pa qasje në...

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona këtë muaj/ A është i juaji në listë?
Teknologji 15:56 - 18 Dhjetor, 2020

WhatsApp do të ndalojë së punuari në miliona telefona këtë muaj/ A është i juaji në listë?

WhatsApp së shpejti do të ndalojë së punuari në miliona telefonë, që do të thotë se shumë njerëz do të hyjnë në 2021 pa qasje në...

Nokia rikthen modelet e vjetra/ Shton WhatsApp dhe YouTube
Teknologji 14:20 - 16 Nentor, 2020

Nokia rikthen modelet e vjetra/ Shton WhatsApp dhe YouTube

Dy modele të kompanisë finlandeze nga fillimi i këtij shekulli, Nokia 6300 dhe Nokia 8000, po kthehen në treg me një veshje moderne. Ata janë mundësuar...

Manastirliu thirrje qytetarëve/ Mos dëmtoni shëndetin me receta WhatsApp-esh, lidhuni me mjekët
Shëndeti 22:01 - 15 Nentor, 2020

Manastirliu thirrje qytetarëve/ Mos dëmtoni shëndetin me receta WhatsApp-esh, lidhuni me mjekët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka bërë një tjetër thirrje për qytetarët pak minuta më parë. Ajo i kërkon qytetarëve të mos dëmtojnë shëndetin dhe ekonominë...

WhatsApp me opsion të ri/ Mesazhet do të “zhduken” pas shtatë ditësh
Teknologji 13:15 - 6 Nentor, 2020

WhatsApp me opsion të ri/ Mesazhet do të “zhduken” pas shtatë ditësh

WhatsApp është duke prezantuar një opsion “mesazhe që zhduken” që do të fshijë bisedat nga telefoni i dërguesit dhe marrësit pas shtatë ditësh. Aplikacioni në pronësi...

WhatsApp tregon opsionin që do të "shpëtojë" përdoruesit nga bisedat e padëshiruara
Teknologji 14:04 - 26 Tetor, 2020

WhatsApp tregon opsionin që do të “shpëtojë” përdoruesit nga bisedat e padëshiruara

Nuk ka më njoftime nga bisedat në grup që nuk na interesojnë, por nga të cilat do të ishte problematike ose të paktën e vrazhdë të...

Pagesa përmes WhatsApp/ Banka bllokon shërbimin
Teknologji 13:38 - 22 Shtator, 2020

WhatsApp po “than” tregun e telefonatave ndërkombëtare

Përdorimi i aplikacioneve të lidhura me internetin po ul me ritëm të shpejtë përdorimin e thirrjeve ndërkombëtare nga rrjetet celulare. Të dhënat nga Autoriteti i Komunikimeve...

Pagesa përmes WhatsApp/ Banka bllokon shërbimin
Teknologji 14:38 - 29 Qershor, 2020

Pagesa përmes WhatsApp/ Banka bllokon shërbimin

Banka Qendrore e Brazilit ka pezulluar funksionin e pagesave WhatsApp të Facebook në vend, pak më shumë se një javë pasi shërbimi i mesazheve njoftoi fillimin...

Sociale 22:59 - 14 Prill, 2020

Ku mund të ankohen shqiptarët jashtë kufijve/ Balluku: Janë 4 numra në dispozicion

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka treguar mbrëmjen e sotme se janë vënë 4 numra në dispozicion për qytetarët që ndodhen jashtë kufive të Shqipërisë. Në...

Bota 20:58 - 18 Mars, 2020

Koronavirusi/ WhatsApp masa për mesazhet e rreme, jep 1.000.000 dollarë për të verifikuar faktet

Lajmet e rreme për koronavirusin kanë bërë që WhatsApp të marrë masa për të ndaluar përdorimin e këtij rrjeti social për të dezinformuar publikun. Duke marrë...

Pas bojkotit të reklamave, reagon Zuckerberg: Do të rikthehen shumë shpejt
Kuriozitete 14:15 - 8 Maj, 2019

Facebook krijon opsionin e ri në shërbim të përdoruesve të WhatsApp

Facebook po planifikon të përdorë Londrën si qendër kryesore për shërbimet e reja për pagesat online në WhatsApp. Historia u raportua për herë të parë nga...

Aktualitet 10:24 - 23 Prill, 2019

Përdoruesit në alarm/WhatsApp bllokon screenshoot-et

WhatsApp është një nga aplikacionet më të përdorura të mesazheve në botë ku 1.5 miliardë përdorues janë aktivë në muaj të cilët shkëmbejnë rreth 60 miliardë...

Life Style 12:10 - 16 Shkurt, 2019

Pa leje s’ka! WhatsApp bëri atë që donim dhe po e prisnim me padurim!

WhatsApp ka bërë atë që po prisnim! Tashmë pa lejen tonë askush nuk do të përpiqet të na futë në çdo lloj grupesh që kanë krijuar....

Life Style 10:25 - 26 Janar, 2019

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia në teknologji do të jetë 3 në 1!

Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1! Facebook planifikon të ‘integrojë’ WhatsApp, Instagram dhe Messenger në një opsion bisede të vetme. Të tre...

whatsapp foto
Life Style 12:10 - 22 Janar, 2019

Pas masës ekstreme që mori WhatsApp për të gjithë, s’do të jemi edhe aq të lumtur!

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp-it do të trishtohen kur të mësojnë se rrjeti social do të limitojë numrin e mesazheve që një përdorues mund të bëjë...

whatsapp me probleme
Life Style 15:10 - 15 Janar, 2019

WhatsApp preket nga një virus, “çmenden” përdoruesit

WhatsApp është padyshim një prej aplikacioneve më të përdorur në botë për shkëmbimin e mesazheve. Por një virus ka nisur të qarkullojë së fundmi, i cili...

Aktualitet 09:58 - 6 Janar, 2019

WhatsApp Gold, versioni i errët i aplikacionit të mesazheve

WhatsApp Gold quhet versioni mashtrues i aplikacionit të njohur të mesazheve. Disa vite më parë lajmi se ky version premium siguronte disa opsione shtesë në këmbim...

Life Style 12:40 - 31 Dhjetor, 2018

“Whatsapp” vjen me një risi këtë vit të ri dhe që tani e urrejmë!

Pas atij ndryshimi të papëlqyer që Instagrami bëri para pak ditësh dhe që u tërhoq menjëherë nga kompania, duket se edhe “Whatsapp” ka bërë të njëjtën...

Aktualitet 20:15 - 28 Dhjetor, 2018

Ja si të futeni në llogarinë e WhatsApp të partnerit, pa e kuptuar dhe pa lënë gjurmë

YouTube është plot me video që premtojnë të spiunojnë në bisedat WhatsApp të dikujt tjetër, shumica e këtyre videove janë krejtësisht të rreme; Megjithatë, ekziston një...

Kryesore Show Biz 11:25 - 15 Dhjetor, 2018

Plot 7 risi vijnë së shpejti në Whatsapp dhe nuk do donim dhuratë më të bukur se kjo!

Këto ditë kanë qenë shumë të zëna për Whatsapp, pasi ka qenë duke testuar disa nga risitë që pritet të dalin së shpejti për publikun. Disa...