Connect with Us

All posts tagged "WhatsApp"

Aktualitet 17:03 - 3 Korrik, 2019

Tronditen rrjetet sociale/ Bien Instagram, Facebook dhe WhatsApp

Është një nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në botë, por duket se Instagram ra këtë pasdite. Sipas DownDetector, problemet filluan rreth orës 14:49...

Kuriozitete 14:15 - 8 Maj, 2019

Facebook krijon opsionin e ri në shërbim të përdoruesve të WhatsApp

Facebook po planifikon të përdorë Londrën si qendër kryesore për shërbimet e reja për pagesat online në WhatsApp. Historia u raportua për herë të parë nga...

Aktualitet 10:24 - 23 Prill, 2019

Përdoruesit në alarm/WhatsApp bllokon screenshoot-et

WhatsApp është një nga aplikacionet më të përdorura të mesazheve në botë ku 1.5 miliardë përdorues janë aktivë në muaj të cilët shkëmbejnë rreth 60 miliardë...

Life Style 12:10 - 16 Shkurt, 2019

Pa leje s’ka! WhatsApp bëri atë që donim dhe po e prisnim me padurim!

WhatsApp ka bërë atë që po prisnim! Tashmë pa lejen tonë askush nuk do të përpiqet të na futë në çdo lloj grupesh që kanë krijuar....

Life Style 10:25 - 26 Janar, 2019

WhatsApp, Instagram dhe Messenger: Risia në teknologji do të jetë 3 në 1!

Risia e re teknologji do të jetë 3 në 1! Facebook planifikon të ‘integrojë’ WhatsApp, Instagram dhe Messenger në një opsion bisede të vetme. Të tre...

whatsapp foto
Life Style 12:10 - 22 Janar, 2019

Pas masës ekstreme që mori WhatsApp për të gjithë, s’do të jemi edhe aq të lumtur!

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp-it do të trishtohen kur të mësojnë se rrjeti social do të limitojë numrin e mesazheve që një përdorues mund të bëjë...

whatsapp me probleme
Life Style 15:10 - 15 Janar, 2019

WhatsApp preket nga një virus, “çmenden” përdoruesit

WhatsApp është padyshim një prej aplikacioneve më të përdorur në botë për shkëmbimin e mesazheve. Por një virus ka nisur të qarkullojë së fundmi, i cili...

Aktualitet 09:58 - 6 Janar, 2019

WhatsApp Gold, versioni i errët i aplikacionit të mesazheve

WhatsApp Gold quhet versioni mashtrues i aplikacionit të njohur të mesazheve. Disa vite më parë lajmi se ky version premium siguronte disa opsione shtesë në këmbim...

Life Style 12:40 - 31 Dhjetor, 2018

“Whatsapp” vjen me një risi këtë vit të ri dhe që tani e urrejmë!

Pas atij ndryshimi të papëlqyer që Instagrami bëri para pak ditësh dhe që u tërhoq menjëherë nga kompania, duket se edhe “Whatsapp” ka bërë të njëjtën...

Aktualitet 20:15 - 28 Dhjetor, 2018

Ja si të futeni në llogarinë e WhatsApp të partnerit, pa e kuptuar dhe pa lënë gjurmë

YouTube është plot me video që premtojnë të spiunojnë në bisedat WhatsApp të dikujt tjetër, shumica e këtyre videove janë krejtësisht të rreme; Megjithatë, ekziston një...