Connect with Us

All posts tagged "whatsap"

Politikë 18:13 - 30 Prill, 2020

“Unë nuk vdes njerëz si ju!”/ Skënder Brataj shpërthen ndaj Strazimirit: Pseudoprofesionistë ordinerë

Drejtori i qendrës Kombëtare të Urgjencës Skender Brataj, ka reaguar pasi prej dy ditësh qarkullon në rrjetet sociale një bisedë, komunikim në Whatsapp, që tregon se...

Sociale 16:26 - 24 Mars, 2020

Dyfishohen telefonatat dhe videot në WhatsApp/ Porosia e Zuckerberg

Në një kohë kur gjithë bota është duke luftuar me koronavirusin që ka marrë mijëra jetë, telefonatat dhe videot në WhatsApp janë dyfishuar, përtej pikut tradicional...

whatsapp foto
Aktualitet 10:44 - 29 Maj, 2019

Whatsapp vjen përsëri me ndryshime të mëdha/ Ja çfarë do të ndodhë këtë herë

Në vitin 2014 gjigandi i teknologjisë Facebook, mori “përsipër” edhe aplikacionin Whatsapp. Disa muaj më parë në media u tha se në këtë aplikacion do të...

Aktualitet 13:10 - 14 Maj, 2019

“Jeni të rrezikuar nga hakerat”/Whatsapp bën paralajmërimin e rrezikshëm për përdoruesit

Kompania gjigante “WhatsApp” i ka njoftuar të gjithë përdoruesit se mund të jenë të rrezikuar nga hakerat. Sipas tyre 1.5 miliardë përdorues duhet të përditësojnë menjëherë...

Life Style 15:25 - 4 Mars, 2019

Kjo është “hilja” që do ju lejojë t’i lexoni mesazhet në WhatsApp “fshehurazi”, pa e kuptuar dërguesi

Nëse nuk doni t’i ktheni dikujt përgjigje në Whatsapp, por në të njëjtën kohë jeni kuriozë për të parë se çfarë u ka shkruar, ka një...

Life Style 10:41 - 23 Shkurt, 2019

Këto janë risitë që “WhatsApp” do të sjellë përgjatë këtij viti

Gjatë vitit 2019 aplikacioni WhatsApp do të përditësohet me disa funksione të reja. Kyçja përmes shenjave të gishtërinjve Prej kohësh spekulohet për një sistem të kyçjes...

Life Style 16:25 - 30 Janar, 2019

Mesazhet që keni fshirë nga WhatsApp-i mund të kthehen dhe mjafton të bësh këtë gjë!

Rreth dy vite më parë, në 2017-n, WhatsApp-i i dha mundësinë të gjithë përdoruesve të aplikacionit që të fshinin mesazhet. Pavarësisht se ia dërgove dikujt gabimisht...

Life Style 14:53 - 28 Nentor, 2018

Të gjithë po largohen, WhatsApp bëhet gati për përditësimin e “bezdisshëm”

Normalisht, ardhja e një tipari të ri WhatsApp përshëndetet kryesisht me një farë entuziazmi nga përdoruesit. Por, kësaj radhe përdoruesit e platformës së mesazheve duhet të...