Connect with Us

All posts tagged "vullnetare"

Sociale 10:31 - 20 Mars, 2020

Beteja me koronavirusin/ Tre mijë vullnetarë i përgjigjen thirrjes për ndihmë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën të ditur se tre mijë vullnetarë i japë përgjigjur thirrjes për ndihmë, në kohën që Shqipëria po përballet me betejen...

Bota 20:21 - 16 Mars, 2020

Studiuesit amerikanë testojnë një vaksinë për koronavirusin/ Vullnetare del nëna e dy fëmijëve

Studiuesit amerikanë kanë testuar sot një vaksinë eksperimentale për koronavirusin, i cili ka marrë mijëra jetë njerëzish në shtete të ndryshme. Vaksina është injektuar në trupin...

Denoncim 19:54 - 27 Dhjetor, 2019

Një sindikatë për Arlindin dhe qorrat e tij

Prej disa ditësh, një sekt politik i njohur si “Organizata politike” , gjoja përfaqësuese e Qemal Stafës së dikurshëm apo idealeve të komunistëve të djeshëm, që...

Sociale 12:38 - 27 Nentor, 2019

160 vullnetarë të Kryqit të Kuq Shqiptar, pranë njerëzve të prekur nga tërmeti

Kryqi i Kuq Shqiptar ka qenë prezent në terren duke monitoruar nga afër situatën dhe vlerësuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti me magnitudë 6.3 të shkallës...

Aktualitet 09:35 - 17 Nentor, 2018

Pas 2 vitesh punë vullnetare, Albana Osmani në prag të hedhjes së hapit të madh në projektin e saj

Albana Osmani ka ndarë në Instagram-in e saj një lajm të gëzueshëm për të dhe jo vetëm. Që nga 20 Maji 2017 , ajo është themeluesja...

Uncategorized 07:00 - 12 Maj, 2016

Thirrje për aplikime/ Vullnetarë në EESTEC Tirana

Vullnetaret potenciale : -Studente te Inxhinierive dhe Shkencave Kompjuterike -Studente te Fakultetit Ekonomik , kryesisht dega Informatike Ekonomike por jane te mirepritur dhe Studentet e Shkencave...

Uncategorized 10:41 - 22 Mars, 2015

Nëntë studentë britanikë të mjekësisë, udhëtojnë në Siri

Nëntë studentë britanikë ka gjasa të kenë udhëtuar në Siri për të punuar në zona të kontrolluara nga militantët e Shtetit Islamik. Grupi, të gjithë në...