Connect with Us

All posts tagged "vucic"

Korrupsioni në Shqipëri/ Spartak Ngjela zbulon “paktin e fshehtë” mes politikës dhe gjyqësorit
Opinione 20:42 - 6 Tetor, 2020

Spartak Ngjela del me paralajmërimin e fortë/ Këta tre politikanë mund të përfundojnë në…

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një analizë të detajuar të situatës juridiko-shoqërore që dominon sot në Serbi. Sipas Ngjelës Vuçiç, Daçiç dhe Vulin po bëhen qesharakë...

Deklarata e ministrit serb për “Shqipërinë e madhe”/ Rama i kërkon llogari Vuçiçit: Të ndëshkohet
Politikë 15:03 - 3 Tetor, 2020

Deklarata e ministrit serb për “Shqipërinë e madhe”/ Rama i kërkon llogari Vuçiçit: Të ndëshkohet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me një deklaratë të ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, I cili ka thënë se Rama po përpiqet që...

Serbia fshehu numrin e viktimave nga Covid?/ Vuçiç: Do të rishikojmë të dhënat
Kosova & Rajoni 12:37 - 1 Tetor, 2020

Serbia fshehu numrin e viktimave nga Covid?/ Vuçiç: Do të rishikojmë të dhënat

Presidenti Aleksandër Vuçiç, ka deklaruar se Serbia do të bëjë një rishikim të plotë të të dhënave për numrin e vdekjeve nga COVID-19. Vuçiç tha se...

Deklarata e fortë i Vuçiç/ Edhe sikur me çekiç të më godasin, s’e njoh Kosovën
Kosova & Rajoni 22:30 - 27 Shtator, 2020

Deklarata e fortë i Vuçiç/ Edhe sikur me çekiç të më godasin, s’e njoh Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç është shprehur i gatshëm për të diskutojë për çdo lloj kompromisi për të zgjidhur çështjen e Kosovës, duke shtuar se edhe...

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt
Kosova & Rajoni 11:06 - 15 Shtator, 2020

Marrëveshja në Uashington/ Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt

Hoti dhe Vuçiç kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë, në praninë e presidentit Trump. Presidenti i Shteteve...

Implementimi i marrëveshjes Kosovë- Serbisë/ Delegacioni amerikan mbërrin në Kosovë
Blog 08:29 - 11 Shtator, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Një hap tjetër përpara për politikën e jashtme të Donald Trump

Nga Russell A.Berman “National Interest” Presidenti amerikan Donald Trump bëri bashkë udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë më 4 shtator, për të nënshkruar...

Erdogan bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiç/ Zbardhen diskutimet
Kosova & Rajoni 23:23 - 9 Shtator, 2020

Erdogan bisedë telefonike me Thaçin dhe Vuçiç/ Zbardhen diskutimet

Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë-telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi si dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Kjo u bë e...

Berisha akuza të forta Vuçiç/ Ai është skllav i psikologjisë së tij primitive që nuk njeh moral
Politikë 14:44 - 7 Shtator, 2020

Berisha akuza të forta Vuçiç/ Ai është skllav i psikologjisë së tij primitive që nuk njeh moral

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka akuzuar Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç si skllav i psikologjise se tij primitive që sipas tij nuk njeh ligj...

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”
Kosova & Rajoni 13:51 - 5 Shtator, 2020

“Nuk ka njohje reciproke”/ “Shpërthen” Vuçiç: Marrëveshjen e bëmë me SHBA, jo me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar në një intervistë se marrëveshja është lidhur me SHBA-në dhe jo me Kosovën.Vuçiç thotë se palët kanë nënshkruar pika të...

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”
Bota 20:42 - 4 Shtator, 2020

Foto-Pas marrëveshjes, Trump i dhuron Vuçiç “Çelësin e Shtëpisë së Bardhë”

Sot në Shtëpinë e Bardhë u firmos marrëveshja historike mes Kosovës dhe Serbisë. Për të vlerësuar angazhimin në bisedimet në Uashington, Presidenti Donald Trumpi i ka...

Kosova & Rajoni 17:42 - 4 Shtator, 2020

Pakti me Kosovën/ Vuçiç publikon foto, syri i fundit para firmës

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka postuar fotot teksa po “i hedh syrin e fundit” dokumentit të marrëveshjes që do të firmoset me Kosovën në Shtëpinë...

Serbia fshehu numrin e viktimave nga Covid?/ Vuçiç: Do të rishikojmë të dhënat
Kosova & Rajoni 22:34 - 3 Shtator, 2020

Vuçiç: Pikën për njohjen e Kosovës e hoqëm, amerikanët na e dëgjuan fjalën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur pas mbledhjes në Shtëpinë e Bardhtë ndërsa është shprehur se në dokumentin që i është paraqitur në Uashington, asnjë...

https://www.cna.al/2020/08/29/ekskluzive-sander-lleshaj-dhe-ardi-veliu-kapen-ne-mega-skandal-si-u-pervetesua-makina-100-milioneshe/
Politikë 14:17 - 31 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Berisha zbulon dy “biniakët siamezë” që ndërhynë në rezultat

Ish-kryeministri Sali Berisha ndërsa komenton zgjedhjet e mbajtura një ditë më parë në Malin e Zi, shkruan se qytetarët e këtij vendi votuan të lirë dhe...

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm pozitiv
Kosova & Rajoni 09:38 - 14 Gusht, 2020

Ambasada amerikane në Serbi: Takimi në Shtëpinë e Bardhë, lajm pozitiv

Ambasada amerikane në Serbi, paralajmërimin për takimin në Shtëpinë e Bardhë e ka quajtur “lajm të mirë”. “Takimi i liderëve të Serbisë dhe Kosovës në Shtëpinë...

Takimi Hoti-Vuçiç/ BE: Shpresojmë se do të ketë frymë kompromisi
Kosova & Rajoni 17:05 - 16 Korrik, 2020

Takimi Hoti-Vuçiç/ BE: Shpresojmë se do të ketë frymë kompromisi

Ndërsa ka nisur takimi i parë kokë më kokë mes kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç, ka komentuar rreth tij, Përfaqësuesi i...

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti "takohen" në distancë
Kosova & Rajoni 09:00 - 12 Korrik, 2020

Dialogu Serbi-Kosovë/ Vuçiç dhe Hoti “takohen” në distancë

Shërbimi Evropian i Veprimit të Jashtëm (EEAS), ka publikuar axhendën e plotë të takimit që mbahet këtë të diel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, dhe...

Serbia fshehu numrin e viktimave nga Covid?/ Vuçiç: Do të rishikojmë të dhënat
Kosova & Rajoni 13:25 - 26 Qershor, 2020

Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit/ Reagon për herë të parë presidenti serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë aktakuzat e ngritura ndaj presidentit të Kosovës, hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli....

“S’e pranoj që Vuçiç të dalë garant për negociatat”/ Revoltohet Bushati, tregon gabimin strategjik të Shqipërisë
Politikë 22:40 - 25 Qershor, 2020

“S’e pranoj që Vuçiç të dalë garant për negociatat”/ Revoltohet Bushati

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, ka folur me tonë të ashpra sonte në “Real Story”, sa i përket marrëdhënieve me Serbinë. Bushati tha se është...

Kosova & Rajoni 09:39 - 22 Qershor, 2020

Zgjedhjet në Serbi/ Vuçiç shpall fitoren!

Në Serbi, sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, shënoi fitore të thellë në zgjedhjet e së dielës, që janë të parat...

Kosova & Rajoni 14:34 - 29 Maj, 2020

Video-Parashikoi rënien e Haradinajt, Kurtit dhe vendimin e Kushtetueses/ Publicisti bën paralajmërimin e katërt

Gazetari Erion Kristo, ka shpërndarë një deklaratë të bërë nga publicisti, Alfred Cako në emisionin Bardhazi, në lidhje me krizën politike në Kosovë, Në një postim në...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Kosova & Rajoni 14:50 - 10 Maj, 2020

Spartak Ngjela tregon emrin e liderit shqiptar që po mundohet të shpëtojë Vuçiç

Avokati i njohur Spartak Ngjela, ka komentuar deklaratat e presidentit serb Vuçiç, i cili tre ditë me parë gjatë një intervistë tha se Kosova do e...

Politikë 17:46 - 31 Mars, 2020

Kamionët e Kosovës bllokohen në Serbi/ Rama i bën kërkesën urgjente Vuçiçit

Pas bllokimi të disa kamionëve me mallra nga Kosova prej palës serbe, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Rama. Në një reagim në rrjetet sociale, Rama...

Kosova & Rajoni 15:09 - 5 Mars, 2020

Thaçi, Kurti dhe LDK pa qëndrime unike

Presidenti Hashim Thaçi thotë se takimi me Vuçiçin në Shtëpinë e Bardhë, paraqet moment kthese në dialog. Vuçiçi pohon se nuk do të ketë marrëveshje së...