Connect with Us

All posts tagged "vuajtje"

Kuriozitete 12:25 - 29 Prill, 2019

Historia motivuese e Sheryl Sandberg/Pas shumë vuajtjesh 49 vjeçarja bëhet gruaja më e pasur në botë

Historia e Sheryl Sandberg është dedikuar për t’u ofruar grave frymëzimin dhe mbështetjes për t’i ndihmuar ato në arritjen e objektivave të tyre. 49 vjeçarja është...

shenja qe s' marrin ere nga dashuria
Aktualitet 13:48 - 7 Mars, 2019

Kur dashuria vdes / Pasojat e dhimbjes në trup dhe në tru

Papritur ndihemi të ndryshuar në thellësinë e qenies sonë. Bëhemi të zymtë, ankthiozë, depresivë, apo gërnjarë dhe të bezdisshëm. E gjejmë veten duke u përballur me...

Aktualitet 17:35 - 26 Shkurt, 2019

Protesta e Opozitës/Kryemadhi: Sot shqiptarët vuajnë njëlloj si unë

Gjatë protestës së opozitës përpara parlamentit Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi tha se shqiptarët po vuajnë ndërkohë që parlamenti është i kapur nga organizatat kriminale. “Të...

Kuriozitete 23:20 - 6 Mars, 2018

Arsyeja e vetme e vuajtjes së femrave!

Një nga tabutë më të mëdha të femrave kudo në botë nuk lidhet me seksin, por me ndryshimin e trupit të tyre pas lindjes. “Ne gratë,...

Aktualitet 13:13 - 26 Tetor, 2017

Nëna e 4 fëmijëve tregon tmerrin/ Kam ngrënë dru nga burri për 25 vite

Nënë e 4 fëmijëve nga një fshat i Vlorës, Fatbardha ka rrëfyer sot kalvarin e vuajtjeve të saj, që nga problemet ekonomike, divorci me burrin, si...

Aktualitet 23:09 - 7 Maj, 2017

Video-Rrëfimi i pazakontë i Bes Kallakut/Tregon diçka për herë të parë, por …!

Aktori i humorit, Bes Kallaku, ka ndarë mbrëmjen e sotme me publikun për herë të parë anën e errët të jetës së tij. “Nëse nuk ke...

Aktualitet 16:33 - 30 Prill, 2017

Rrëfimi i 22-vjeçares: S’kam parë një ditë të bardhë/Ja premtimi i burrit me lot në sy (Video)

Një çift bashkëshortësh të rinj kanë sjellë sot historinë e tyre të bashkimit dhe ndarjeve të herë pas hershme për shkak të sjelljes së burrit. Marseli...

Aktualitet 13:46 - 8 Mars, 2017

Rrëfim ndryshe për 8 Marsin/ 32-vjeçarja: Vuajtjet e mia që fëmijë, pse më refuzon nëna

Nëse për shumicën e femrave sot është një ditë e veçantë dhe festive, nuk ndodh e njëjta gjë për 32-vjeçaren nga Shkodra Qamile Muhari, e cila...

Life Style 19:00 - 15 Qershor, 2015

Sipas një studimi, kur një mashkull lihet, ai vuan më shumë se sa një femër

  Meshkujt e vuajnë më shumë fundin e një dashurie. Madje, sipas studimit, ata janë më të predispozuar që të konsumojnë alkool dhe drogë. Meshkujt, ashtu...

Femra 18:00 - 22 Maj, 2015

Njihuni me gratë që vuajnë mungesën e seksit në martesë

  Mungesa e seksit në martesë duket se është një episod që përjetohet më keq nga gratë sesa nga burrat, sidomos kur ata që e refuzojnë...

Life Style 20:00 - 17 Shkurt, 2015

Mirupafshim vuajtje: Këto ushqime do të lehtësojnë fryerjet

Fryerja e stomakut pengon shumë njerëz dhe shpeshë e dimë se sa kohë zgjat. Por mos e humbni shpresën. Nëse ju doni që shpejt të heqni...