Connect with Us

All posts tagged "vrasjet"

Kronika 12:42 - 16 Shkurt, 2020

Në kërkim për vrasje/ Publikohen foto dhe emrat e tre të rrezikshmëve të radhës

Policia e Shtetit vijon të publikojë emrat dhe fotot e peronave me rrezikshmëri, të cilët janë shpallur në kërkim për vepra të rënda penale . Ditën...

Politikë 11:24 - 3 Shkurt, 2020

“Çmendet” Lleshaj/ Krenohet me 50 vrasje?

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është thirrur sot në një interpelancë në Kuvend, nga deputeti i opozitës, Artur Roshi, në lidhje me dëbimin e shtetasit turk,...

Politikë 22:23 - 21 Janar, 2020

Ngjela akuza të renda Ramës/ Për të marrë pushtetin pranoi edhe vrasjet

Avokati Spartak Ngjela, teksa ka folur për tragjedinë e 21 janarit ka hedhur akuza të forta ndaj kryemininstrit Edi Rama, ndërsa tha se për të marrë...

Kronika 22:20 - 17 Janar, 2020

Seriali i vrasjeve në Tropojë/ Artan Hoxha zbulon lidhjet e politikës

Gazetari investigativ i kronikës së zezë,  Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Provokacia”, teksa ka folur për ekzekutimin e biznesmenit tropojan, Guxim Gjuriqi, ka bërë edhe...

Bota 08:52 - 17 Janar, 2020

“Rrezik që vrasjet sekrete të kthehen në normalitet”

Një valë frikësuese vrasjesh sekrete ka mbërritur në Europë, shkruan historiani dhe eksperti i shërbimeve sekrete, Christopher Nehring. Kjo ka të bëjë edhe me shpërbërjen e...

Politikë 10:17 - 14 Janar, 2020

Krimi mbërthen vendin/ Ish-ministri “shuplakë” Qeverisë

Ish Ministri i Drejtësisë në Qeverinë “Rama 2”, Ylli Manjani, ka dhënë alarmin për krimin që ka pushtuar vendin. “Vrasja është krimi më dominues sot. Për...

Kronika 09:07 - 9 Janar, 2020

“Kjo mua më fut të dridhurat”/ Shokon Artan Hoxha, ja çfarë po ndodh në Shqipëri

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë sot paralajmërime të frikshme, në lidhje me situatën kriminale në vend. Ndërsa i referohej vrasjes së biznesmenit Guxim Gjuriqi, pak...

Kronika 08:33 - 9 Janar, 2020

Autoritetet të pafuqishme përballë krimit?/ Artan Hoxha tregon detajet tronditëse

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar detaje tronditëse, në lidhje me ngjarjet kriminale në vend. I ftuar në “Abc e mëngjesit” me Enkel Demin, gazetari Hoxha...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 08:27 - 9 Janar, 2020

Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm/ Seriali i vrasjeve nuk do të ndalet, do të sjellë të tjera viktima

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar sot situatën e rëndë kriminale në vend. I ftuar në “ABC e mëngjesit”, me Enkel Demin, gazetari Hoxha, ndërsa i...

duka
Politikë 17:09 - 7 Janar, 2020

“Hëngshin kokat e tyre”/ Duka ironizon Ramën: I ka mbetur vetëm roli i varrmihësit!

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me vrasjen e Kastriot Reçit sot në qendër të Rrëshenit. Duka shkruan se...

Kronika 14:15 - 14 Dhjetor, 2019

Tre “killera” të mirëpaguar po vrasin pa lënë asnjë gjurmë/ Artan Hoxha tregon skemën mafioze

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka folur sot edhe për kapjen e 670 kilogramëve kokainë pak muaj më parë në Brazil, të cilat kishin logon e KF...

gazetari inevstigativ, artan hoxha
Kronika 14:02 - 14 Dhjetor, 2019

Ngjarjet kriminale në Lushnje/ Artan Hoxha zbulon detajet shokuese

Gazetari investigativ Artan Hoxha ndërsa ka komentuar ngjarjet e rrënda kriminale në Lushnje, ka zbardhur detaje mjaft tronditëse. Nga studio e ABC News, Artan Hoxha tha...

Kronika 09:49 - 14 Dhjetor, 2019

Historia e bandës së Lushnjes/ Vrasjet monstruoze dhe “mbretërimi” i Aldo Bares

Mëngjesin e sotëm një tjetër ekzekutim mafioz ka tronditur opinionin publik. 52-vjeçari Enver Boriçi është gjetur i vrarë me armë zjarri, në lokalin e tij në...

Blog 08:28 - 13 Dhjetor, 2019

Killerat e Putinit/ Ja si agjentët rusë i eleminojnë armiqtë e Kremlinit

Në verën e vitit 2013, një vrasës në Moskë po ecte me një biçikletë në drejtim të viktimës së tij. Biznesmeni rus Albert Nazranov, e kuptoi...

Sociale 08:24 - 7 Nentor, 2019

Shifrat e frikshme/ Shqipëria ndër vendet me normën më të lartë të vrasjeve në Europë

Vrasjet në Shqipëri mbeten në nivele të larta, duke u renditur të pestët në Europë për normën e vrasjeve për 100 mijë banorë.  Sipas të dhënave...

Kronika 11:09 - 19 Tetor, 2019

Vrau 2 prostituta në Itali dhe u arratis nga burgu/ Gjykata jep vendimin për Tesi Bashon  

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg, me qëllimj ekstradimi ndaj Tesi Bashos, i arrestuar pak ditë më parë në Selenicë...

Blog 09:59 - 17 Tetor, 2019

Al Kapone ishte përgjegjës për qindra vrasje/ Pse u dënua vetëm për evazion fiskal?

Bosi legjendar i mafias amerikane, Al Kapone nuk e mbaroi dot as klasën e gjashtë fillore. E megjithatë nuk ishte një budalla. Në moshën 26-vjeçare, ai...

Politikë 15:11 - 11 Tetor, 2019

Basha dhe Kryemadhi, “vrasës” si Enver Hoxha

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka kujtuar sot 72-vjetorin e vrasjes së 5 deputetëve dhe 11 intelektualëve nga diktatura komuniste. 72 vite më parë, më 10...

Blog 09:02 - 8 Tetor, 2019

Kënaqej duke vrarë njerëz, rrënoi ekonomikisht Kubën/ Kush ishte realisht Ernesto Che Guevara

Më 9 tetor 1967, forcat boliviane vranë gjatë një shkëmbimin zjarri liderin revolucionar  argjentinas Ernesto Che Guevara. Për dekada figura e tij është adhuruar nga e...

Blog 11:31 - 3 Tetor, 2019

Fredi Overstegen, kush ishte adoleshentja holandeze që vriste nazistët, pasi i joshte ata

Fredi Overstegen ishte vetëm 14 vjeçe, kur iu bashkua Rezistencës Hollandeze gjatë Luftës së Dytë Botërore. Vetëm pak kohë më vonë, ajo u bë një nga...

Blog 09:12 - 13 Shtator, 2019

Benjamin Salomon, dentisti që vrau 98 ushtarë japonezë, para se të ekzekutohej me 76 plumba gjatë Luftës së Dytë Botërore

Benjamin Salomon, iu bashkua ushtrisë amerikane në vitin 1941. I lindur dhe rritur në Milluoki, dhe i diplomuar për stomatologji, ai nuk e kishte imagjinuar ndonjëherë...

Politikë 09:05 - 1 Shtator, 2019

Olli bën paralajmërimin e frikshëm/ Jeta e shqiptarëve është në rrezik

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar në lidhje me situatën e rëndë kriminale në vend. Në një postim në rrjetet sociale,...

Lajm i Rekomanduar 13:51 - 18 Gusht, 2019

Erion Veliaj nuk i ndal “vrasjet”/ PD akuza të rënda kryebashkiakut të Tiranës

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka lëshuar akuza të forta në drejttim të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Dy ditë pas vdekjes së dy punonjësve që...