Connect with Us

All posts tagged "vrasje"

Kronika 12:42 - 8 Janar, 2020

Dyshohet se nipi i vrau gruan/ Burri i viktimës kërkon drejtësi

Bashkëshorti i 51 vjeçares së vrarë dje në Mallakastër kërkon që autorët të marrin ndëshkimin e merituar. Ai tregon se për ngjarjen është njoftuar nga vëllai...

Kronika 12:20 - 8 Janar, 2020

Vrasja makabre në Mallakastër/ Policia largon nënën e autorit të dyshuar nga varrimi i 50 vjeçares

Ditën e sotme është përcjellë për në banesën e fundit, Drita Saliaj e cila u dyshohet s eu vra nga nipi i burrit të saj. Burri...

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne konference per mediat
Kronika 11:50 - 8 Janar, 2020

Bilanci tragjik/ Sander Lleshaj, ministri që mbledh viktimat

Në Nëntor të vitit 2018, Sandër Lleshaj u emërua në krye të Ministrisë së Brendshme.  Që nga koha kur është zgjedhur dhe deri më sot, Lleshaj,...

Kronika 10:28 - 8 Janar, 2020

Detaje nga vrasja në Rrëshen/ 47-vjeçari u qëllua me snajper nga 150 metër distancë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ekzekutimin e Kastriot Reçit mesditën e djeshme në Rrëshen. Sipas Report Tv, 47 vjeçari është qëlluar me snajper në...

Kronika 09:53 - 8 Janar, 2020

Vrasja makabre e 50 vjeçares në Mallakastër/ Kunati i viktimës: Nipi ishte përdorues droge

Ka mbërritur në Mallakastër, kunati i Drita Salajt e cila u gjet e mbytur pasditen e djeshme në fshatin Gjerbës të Mallakastrës. Mitat Saliaj, teksa është...

Kronika 17:17 - 7 Janar, 2020

Krim horror në Mallakastër/ Grabitet dhe vritet një grua

Një ngjarje tronditësë mësohet se ka ndodhur në fshatin Gjerbës të Mallakastrës. Sipas asaj që raporton Ballkan web, një grua është gjetur e vdekur në rezervuarin...

Kronika 16:09 - 7 Janar, 2020

Ekzekutimi i Kastriot Reçit/ Berisha: U parapri nga tre vrasje të tjera

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vrasjes së Kastriot Reçit në Rrëshën, mesditën e sotme. Sipas Berishës, ky është ekzekutimi i fundit në një seri...

Kronika 14:55 - 7 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit në Rrëshen/ Policia vë në dispozicion 20 milionë lëkë për informacion mbi autorin

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot, rreth orës 11:05, në afërsi të një lokali në Rrëshen, Mirditë, ku në rrethana ende të paqarta u vra...

Lajme 13:35 - 7 Janar, 2020

“Droga vret”/ Manjani bën thirrje: Nuk të llogarit hiç për burrë, ta kuptojmë sa më shpejt!

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vrasjes së ndidhur sot në Rrëshen. Manjani thekson se droga vret në çdo kuptim, edhe kur mbjell...

Lajme 12:45 - 7 Janar, 2020

Ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen/ AMA bën sqarimin e rëndësishëm

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), ka shprehur keqardhje për humbjen e jetës së shtetasit Kastriot Reçi i cili u vra mesditën e sotme në Rrëshen. Më...

Kronika 11:44 - 7 Janar, 2020

Zbardhet e kaluara e Kastriot Reçit që u vra sot/ Pronari i një televizioni dhe i pularisë ku u gjetën tonelata drogë

Zbardhet e kaluara e pronarit të televizionit lokal në Lezhë, Kastriot Reçi, i cili u ekzekutua mesditën e sotme në Rrëshen. Kastriot Reçi ishte pronar i...

Kronika 11:33 - 7 Janar, 2020

Detaje nga vrasja në Rrëshen/ Ekzekutohet pronari i televizionit

Detaje të reja kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur para pak minutash në Rrëshen. Mësohet se viktimë ka mbetur Kastriot Reçi, pronar i medias Plus...

Kronika 10:19 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit Guxim Gjyriqit/ Gjendet një makinë e djegur në Has

Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Golaj në Has pas vrasjes së biznesmentin në Tropojë. Dyhsohet se makina e djegur  tip “Ford Fiesta” i...

Kronika 09:12 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit në Tropojë/ Reagon kryebashkiaku

Kryebashkiaku i Tropojës Rexhë Byberi ka reaguar pas vrasjes së biznesmenit, Guxim Gjuriqi 47 vjeç, pronar i një pike karburanti dhe restoranti. Byberi u shpreh se...

Kronika 08:09 - 6 Janar, 2020

Plumbat trondisin Tropojën/ Vrasje me armë zjarri në mes të qytetit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 23:30 të mbrëmjes së djeshme, në Bajram Curri të Tropojës, ku një person është vrarë me armë zjarri....

Bota 12:42 - 5 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit iranian/ Mijëra njerëz vërshojnë nëpër rrugë: Vdekje për Amerikën

Mijëra persona kanë vërshuar në rrugët e qytetit iranian të Ahvaz t’i dhënë lamturmirën gjeneralit ushtarak Qasem Soleimani. Sipas BBC, mijëra njerëz brohorisnin nëpër rrugë: “Vdekje...

Bota 21:16 - 3 Janar, 2020

Vrasja e gjeneralit tensionon marrëdhëniet/ DASH thirrje amerikanëve: Largohuni nga Iraku

Departamenti Amerikan i Shtetit deklaron se marrëdhëniet mes shteteve janë tensionuar pas vrasjes së gjeneralit iranian, Qassem Soleiman. DASH i bën thirrje qytetarëve amerikanë që ndodhen...

Bota 14:14 - 3 Janar, 2020

Djegin flamurin e SHBA dhe Izraelit/ Mijëra protestues për vrasjen e Sulejmanit në Iran

Mijëra iranianë po protestojnë në Teheran për të denoncuar “krimet” amerikane vetëm disa orë pas vdekjes së gjeneralit Kasem Sulejmani nga sulmet amerikane në aeroportin e...

Kronika 09:54 - 3 Janar, 2020

Vrasja tragjike e çiftit në Australi/ Dhëndri, djali i shqiptarit të njohur

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga mediat australiane për tragjedinë shqiptare ku babai vrau vajzën dhe dhëndrin në shtëpinë e tyre në prag të...

Bota 20:03 - 2 Janar, 2020

Tragjike/ Aktorja e njohur vret të ëmën me thikë

Aktorja e njohur e “Captain America” akuzohet se ka ka vrarë të ëmën e saj me thikë. Mollie Fitzgerald, 38 vjeç, u arrestua të martën nga...

Kronika 10:43 - 2 Janar, 2020

Tragjedi në familjen shqiptare në Australi/ Babai vret vajzën dhe dhëndrin, tenton vetëvrasjen

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një familje shqiptare në Australi. Pak orë përpara se të ndërroheshin vitet, një shqiptar 55-vjeç që jetonte prej disa vitesh...

Kronika 20:00 - 31 Dhjetor, 2019

Nga masakrimi me thikë i dy motrave deri tek ekzekutimi i dy të rinjve në Patos/ Vrasjet që tronditën 2019-ën

Që ditën e parë të viti të 2019 vendi ynë u trondit nga një vrasje e dyfishte në Mallakastër. Një numër i madh vrasjes ekzekutimesh e...

Bota 09:11 - 30 Dhjetor, 2019

Horror në Greqi/ I riu vret në gjumë kumbarin, ia copëton trupin dhe e hedh në koshin e plehrave

Një ngjarje makabre ka ndodhur në Greqi ku një 21-vjeçar ka vrarë kumbarin e tij në zonën e Petrolanës. I riu, identiteti i të cilit nuk...