Connect with Us

All posts tagged "vrasje"

Kronika 14:48 - 21 Tetor, 2020

Masakroi kunatën për Shën Valentin/ Prokuroria jep vendimin për Dashamir Xhepën

Prokuroria ka kërkuar sot”burg përjëtë” për Dashamir Xhepën, i akuzuar për vrasjen e kunatës së tij në 14 shkurt të vitit 2019. Lirie Xhepa fillimisht është...

Kronika 11:59 - 20 Tetor, 2020

Vrau biznesmenin në Himarë/ Gjykata merr vendimin për Kliti Lekën

Sot, në gjykatën e Vlorës është zhvilluar seanca për dhënien e masës së sigurisë ndaj Kliti Lekës, i cili vrau biznesmenin Niko Goro në Himarë, të...

Eli Fara tregon si u nda nga bashkëshorti/ Prindërit e mi nuk ishin dakord, ai hyri në burg sepse…
Showbizz 23:22 - 18 Tetor, 2020

Eli Fara tregon si u nda nga bashkëshorti/ Prindërit e mi nuk ishin dakord, ai hyri në burg sepse…

Këngëtarja Eli Fara ka treguar mbrëmjen e sotme se si është ndarë nga ish-bashkëshorti, me të cilën ka edhe një vajzë, Marinën. Ajo tregoi se ish-bashkëshorti...

Vrasja e mësuesit në Francë/ Frikë dhe tubime në mbarë vendin
Bota 21:30 - 18 Tetor, 2020

Vrasja e mësuesit në Francë/ Frikë dhe tubime në mbarë vendin

Franca u përfshi nga tubime në mbarë vendin me thirrjet pro lirisë së shprehjes dhe laicizmit, ndërkohë që qeveria diskutonte të dielën forcimin e masave kundër...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 14:24 - 14 Tetor, 2020

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, katër shtetasve, të dënuar përkatësisht për vrasje me paramendim dhe vjedhje. Në kuadër të...

Kronika 14:11 - 14 Tetor, 2020

Akuzohej për vrasjen e ish-policit Bilali/ Gjykata pushon çështjen penale për “të fortin” e Myslym Shyrit

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pushojë cështjen penale për Gjergj Cukalin, i cili akuzohej për ekzekutimin e ish-policit Arben Bilali. Avokatët Alban Bengasi dhe Elton...

Kronika 09:43 - 13 Tetor, 2020

Vrau vëllain e Talo Çelës/ Autori 20 minuta para krimit furnizoi makinën me karburant

Zbardhen detaje nga vrasja e Bujar Çelës, vëllai i të shumëkërkuarit Talo Cela. Krimi ndodhi në 17 shtator të këtij viti në Bradashesh të Elbasanit. Gazetarja...

Vrasja e dy të rinjvë/ Rrëfehet i vëllai i Vilson Çutajt: Ata e rrahën Danielin dhe u ngjitën në mal
Kronika 08:54 - 13 Tetor, 2020

Vrasja e dy të rinjve/ Rrëfehet i vëllai i Vilson Çutajt: Ata e rrahën Danielin dhe u ngjitën në mal

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e dy të rinjve Vilson Çutaj dhe Klement Pepaj në Malësinë e Madhe Është vëllai i Vilson Çutajt, Olsiani...

Vrasja e dyfishtë në Malësi/ Drejtori i Policisë Kriminale zbardh ngjarjen, pse trupat u gjetën pas pesë ditësh
Kronika 23:26 - 12 Tetor, 2020

Vrasja e dyfishtë në Malësi/ Drejtori i Policisë Kriminale zbardh ngjarjen, pse trupat u gjetën pas pesë ditësh

Drejtori i Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit, Tonin Vocaj, ka zbuluar dinamikën e ngjarjes së rëndë në Malësi të Madhe ku u ekzekutuan Vilson Çutaj...

Dyshohet se vrau dy kushërinjtë në Malësinë e Madhe/ Lokalizohet vendi ku ndodhet 25-vjeçarit
Kronika 15:37 - 12 Tetor, 2020

Dyshohet se vrau dy kushërinjtë në Malësinë e Madhe/ Lokalizohet vendi ku ndodhet 25-vjeçari

Policia e Shkodrës ka lokalizuar vendodhjen e 25-vjeçarit Daniel Pepaj, i cili akuzohet se është autor i vrasjes së dy kushërinjve Klement Pepaj dhe Vilson Çutaj,...

Bëri ndërhyrje në pallatin 6 katësh që u shemb nga tërmeti/ Arrestohet biznesmeni në Durrës
Kronika 09:57 - 11 Tetor, 2020

Skenari i aksidentit në Durrës/ Zbardhet e vërteta e vdekjes së 57-vjeçarit

Policia ka zbardhur shkakun e aksidentit me pasojë vdekje të ndodhur ditën e djeshme në Rromanat të Durrësit. Falë veprimeve profesionale rezultoi se ngjarja e ndodhur...

Kronika 16:00 - 9 Tetor, 2020

Vrasja e Bujar Çelës/ Identifikohet autori i dyshuar, prokuroria lëshon urdhër arrestin e dytë

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë për të dyshuarin si ekzekutor të Bujar Çelës në Elbasan, Nuredin Dumani. 37...

Politikë 22:20 - 8 Tetor, 2020

Deklarata e fortë e Frrok Çupit/ Ilir Meta më ka thënë që do vrasë…

Analisti Frrok Çupi bëri deklarata të forta në Open teksa u shpreh se presidenti Ilir Meta ka ka thënë se do vrasë disa persona. “Mua ma...

Vranë “Tarzanin” dhe 2 të tjerë për 50 kg kokainë/ Zbulohen porositësit dhe ekzekutorët
Kronika 22:04 - 8 Tetor, 2020

Vranë “Tarzanin” dhe dy të tjerë për kokainë/ Zbulohen porositësit dhe ekzekutorët

Prokuroria e Elbasanit ka lëshuar 5 urdhër arreste lidhur me ekzekutimin e tre personave, Endrit Dylgjeri(Alibej), xhaxhait të tij Arben Dylgjeri si dhe turkut Erald Durunaj...

Kronika 21:03 - 8 Tetor, 2020

Vrasja e dy të rinjve në Malësinë e Madhe/ Babai i autorit të dyshuar të ekzekutimit ndalohet nga policia

Ndalohet nga policia babai i Danjel Pepaj, Rrok Pepaj. Mësohet se Rrok Pepaj prej disa orësh po merret në pyetje nga policia e Shkodrës në cilësinë...

Të rinjtë viktima të qeverisjes me krimin/ Rama uron “hëngshin kokat e njëri-tjetrit”
Kronika 19:40 - 8 Tetor, 2020

KRONOLOGJIA e krimit të tmerrshëm/ “Kanabisin e more ti”, nga nisja e sherrit mes kushërinjve, te rrahja dhe vrasja makabre

Vrasja e dy të rinjve në Malësinë e Madhe pas konfliktit që ka zanafillë kanabisin tronditi opinionin duke rikthyer edhe njëherë përplasjet për çështjet e drogës....

“250 metra larg parcelës me hashash”/ Si u gjetën trupat e pajetë të dy të rinjve në Malësinë e Madhe
Kronika 17:14 - 8 Tetor, 2020

“250 metra larg parcelës me hashash”/ Si u gjetën trupat e pajetë të dy të rinjve në Malësinë e Madhe

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja që tronditi Shkodrën, ku dy të rinjtë të zhdukur prej pesë ditësh në Malësinë e Madhe, u gjetën sot...

Shpallet në kërkim vrasësi i dyshuar i vëllait të Talo Çelës në Elbasan
Kronika 12:20 - 8 Tetor, 2020

Shpallet në kërkim vrasësi i dyshuar i vëllait të Talo Çelës në Elbasan

Shpallet në kërkim një person që dyshohet se është ekzekutori i vëllait të Talo Çelës, Bujar Çela. Personi i identifikuar dhe i shpallur në kërkim, dyshohet...

Gjyqi për “Agimin e Artë”/ Gjykata shpall fajtor Giorgos Roupakias
Politikë 10:54 - 7 Tetor, 2020

Gjyqi për “Agimin e Artë”/ Gjykata shpall fajtor Giorgos Roupakias

Sot në Greqi po mbahet gjyqi për Agimin e Artë ndërsa mësohet se Giorgos Roupakias është shpallur fajtor për vrasjen e Pavlos Fyssas. Mbi Roupakias  rëndojnë...

I biri dyshohet se ka vrarë dy kushërinjtë/ Flet babai i Daniel Pepajt: Mund t’i ketë qëlluar në nerva e sipër
Kronika 13:32 - 6 Tetor, 2020

I biri dyshohet se ka vrarë dy kushërinjtë/ Flet babai i Daniel Pepajt: Mund t’i ketë qëlluar në nerva e sipër

Vijon të mbetet mister zhdukja e tre të rinjve në zonën e Malësisë së Madhe, që dyshohet se ka ndodhur për shkak të përplasjes për të...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 13:00 - 6 Tetor, 2020

OFL ndalet në Fier/ Ultimatum për pasurinë dy të dënuarve për vrasje

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Si e lufton “kapter” Lleshaj, krimin dhe drogën
Aktualitet 10:40 - 5 Tetor, 2020

Si e lufton krimin dhe drogën, “kapter” Lleshaj

Ministri i Brendshëm, ish-gjenerali Sandër Lleshaj, i kthyer në “kapter” partie, bën çdo ditë një luftë të fortë me krimin dhe me drogën. Çdo ditë ai...

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e Azem Hajdarit
Kronika 16:28 - 1 Tetor, 2020

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç në vrasjen e Azem Hajdarit

Gazetari Artan Hoxha ka treguar pak më parë se ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdarit. Hoxha...