Connect with Us

All posts tagged "vrases"

Denoncim 09:40 - 7 Prill, 2020

Stop zbulon skandalin/ Interpoli ngatërron indetitetin e kosovarit me një vrasës nga Shkodra!

Në “Stop” ka mbërritur një shqetësim nga vëllai i shtetasit Hajdin Sadiku, Enveri, i cili kërkon ndihmë, pasi bën publik një skandal, që po i ndodh....

Politikë 23:11 - 6 Nentor, 2019

Denoncimi frikshëm i Artan Hoxhës/ “Shqipëria e qarkuar nga vrasës të huaj me pagesë”

“Janë një seri ngjarjesh që kanë ndodhur, kjo ishte e paralajmëruar. Nëse hapim kronikën e viteve të fundit në këtë aks rrugor kanë ndodhur të gjitha...

Politikë 11:09 - 16 Gusht, 2019

Basha jep alarmin/ Qytetarët janë në rrezik për jetën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish sot në lidhje me çështjen e Valdrin Pjetrit, i cili një ditë më parë u tërhoq nga...

Aktualitet 23:45 - 27 Qershor, 2019

Akuza e fortë e deputetit/ Nuk mundet dot që një vrasës si Veliaj të marrë Tiranën

Deputeti Kujtim Gjuzi ka ngritur akuza të forta për kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Sipas tij, nuk mundet që një vrasës si Veliaj të marrë Tiranën....

Aktualitet 10:26 - 1 Prill, 2019

Arrestohet vrasësi i shumëkërkuar

Policia në Shkodër ka bërë të mundur arrestimin e një 40-vjeçari, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje. Mësohet se në kuadër të operacionit të...

vrasesit e pasionit
Aktualitet 22:00 - 31 Mars, 2019

Tre gjërat që vrasin pasionin/ Çfarë duhet të dini për “kamikazët” e ndjenjave

Puna  është dashnori yt Në momentin kur i përkushtohemi totalisht karrierës profesionale logjikisht përqendrohemi vetëm tek puna dhe nuk kemi as kohë dhe as fuqi për...

Aktualitet 21:35 - 24 Mars, 2019

Hetimet/ Avokat Gurra u ekzekutua nga vrasës me pagesë

Vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, duket se do të këtë mjaft vështirësi në zbardhjen e saj, duke ndjekur fatin e disa...

Kuriozitete 13:25 - 24 Mars, 2019

Studimi i ri i alarmon të gjithë/Veza është një “vrasës” i heshtur

Sipas një studimi të postuar së fundmi në “Journal of the American Medical Association”, vezët në fakt janë një vrasës i heshtur që vepron ngadalë. Por...

Aktualitet 20:07 - 15 Mars, 2019

Altini, nga vrasës në drejtues të grupit të drogës në Laprakë (Detaje)

Historitë e tij të problemeve me ligjin datojnë që prej vitit 1995. Sot Policia e Tiranës njoftoi se ka goditur një grup të drogërave të forta...

tre histori dashurie
Aktualitet 22:40 - 9 Mars, 2019

Vrasësit e dashurisë/ Tre faktorët që çojnë në djall marrëdhëniet

Mungesa e komunikimit Komunikimi i munguar ose komunikimi i keq, sjellin dëme kolosale në marrëdhëniet romantike. Kjo pasi vetëm përmes dialogut mund të kuptojmë personin tjetër,...

Opinione 14:44 - 7 Shkurt, 2019

Nga Ilir Levonja/ Një paralelizëm vrasës

Aktualisht të rinj shqiptarë në Prishtinë dhe Drenas, po protestojnë. Me ta sipas njoftimeve është bashkuar dhe shoqëria e gjerë civile. Ka një indinjatë sociale rreth...

Kuriozitete 13:53 - 17 Dhjetor, 2018

“Vrasës i heshtur”, ky është rreziku që ju kanoset nga konsumimi i pijeve energjike

Ekspertët kanë lëshuar paralajmërimin se pijet energjike, që në përbërjen e tyre kanë doza kafeine, mund të jenë përgjegjëse për diagnozat e aritmisë, një nga “vrasësit”...

Aktualitet 15:25 - 24 Tetor, 2018

As kanceri e as diabeti, ky është “vrasësi” që mund të marrë 10 milionë jetë njerëzish në vit

Infeksionet rezistente ndaj atibiotikëve do të vrasin 10 milion njerëz në vit në mbarë botën deri në vitin 2050, nëse nuk merren masa. Sipas një studimi...

Aktualitet 10:38 - 11 Gusht, 2018

Sfidoi Policinë dhe Kryeministrin në rrjetet sociale/ Gjendet telefoni i vrasësit

Aksioni i policisë që nisi që prej pasdites së djeshme në Selenicë për kapjen e autorit, konkludoi me arrestimin e tij mëngjesin e sotëm. Ndërsa policia...

Aktualitet 19:25 - 8 Qershor, 2018

Video ekskluzive/ Qentë endacakë shfarosen për të vjedhur miliona

Shoqatat për mbrojtjen e kafshëve por edhe mediet kohët e fundit kanë reaguar ashpër ndaj kryebashkiakut Erjon Veliaj dhe institucioneve në varësi të tij të cilat...

Aktualitet 18:36 - 6 Shkurt, 2018

Vrasësi shqiptar arrestohet me 34 kile kanabis në Irlandë

Këto dy vitet e fundit gjithnjë e më tepër në media po qarkullojnë lajme për veprimtari kriminale të shqiptarëve edhe në Irlandë, një vend, që më...

Aktualitet 20:11 - 5 Shkurt, 2018

Arrestimi i ish-efektivit grek për vrasje/ Artan Hoxha ironizon Ramën: Punë ka, por s’ka profesionistë

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka reaguar pas arrestimit të ish-efektivit të forcave speciale greke, Efthimiyou Efthimiyous, i cili dyshohet se është vrasësi 41-vjeçarit Devi Kasmi....

Aktualitet 20:22 - 22 Dhjetor, 2017

Historiani tregon si u dekoruan vrasësit e heroit të qëndresës antikomuniste

Historiani Kastriot Dervishi, vijon të publikojë dokumente që shfaqin realitetin e diktaturës komuniste. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Dervishi, ka publikuar një dokument...

Aktualitet 17:15 - 4 Nentor, 2017

Itali vrasësi Bujar Mersini dënohet me 16 vjet burg

Gjykata e Milanos dënoi me 16 vjet e 4 muaj burg 57-vjeçarin Bujar Mersinin , për vrasje në kushtet e gjendjes së rënduar psiqike. Bujari theri...

Aktualitet 12:02 - 20 Tetor, 2017

Arrestohet shqiptari vrasës i fermerit italian

Karabinierët arrestuan Roland Tushillën nga Maqellara e Dibrës me akuzën e vrasjes (shtator 2015) të Pasquale Guarinos, një fermeri, që e kishte punësuar Rolandin në fermën...

Aktualitet 08:50 - 8 Maj, 2017

Krimi godet Shkodrën/83-vjeçari qëllon bashkëshorten 45 vjeçe me armë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shkodër. Policia ka njoftuar se shtetasi me emrin Besir Gjilaj, 83...

Aktualitet 15:04 - 6 Shkurt, 2017

Drejtori i OSHEE ther me thikë një njeri në mes të Kamzës (Emri)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur të tjera akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa iu bën thirrje të gjithë kriminelëve të bashkohen me të. Në...

Aktualitet 09:53 - 5 Shkurt, 2017

“Bomba” e Trump/ Vladimir Putin është vrasës!

Presidenti i SHBA-ve, Donald J. Trump, ka bërë një deklaratë bombastike, gjatë një interviste me Bill O’Reilly. Trump tha se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është një...