Connect with Us

All posts tagged "vransira"

Priten stuhi dhe shtrëngata/ Si parashikohen tempeaturat për ditën e nesërme
Sociale 08:06 - 9 Shkurt, 2021

Merrni me vete çadrën!/ Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të krijojnë mundësi për shira të pakët. Sipas MetoAlbn, në orët...

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim
Sociale 08:04 - 26 Janar, 2021

Reshje shiu në gjithë vendin/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të nisë me varënsira dhe rrebeshe shiu në zonat e ulta dhe bregdetare por në zonat lindore do ketë reshje dëbore. Mesdita...

Nuk ndalen reshjet e borës/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:14 - 15 Janar, 2021

Nuk ndalen reshjet e borës/ Parashikimi i motit për sot

Moti ditën e sotme nis i vranët dhe prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulta. Në mbrëmje pritet sërish mot i vranët. Në...

Sociale 08:20 - 31 Dhjetor, 2020

Dita nis me shi dhe vranësira/ Ja si do të ndryshojë moti në vijim

Mot i vranët dhe reshje shiu me intensitet mesatar e deri të lartë në veriperëndim e jugperëndim të vendit do të dominojnë në pjesën e parë...

Sociale 08:05 - 25 Dhjetor, 2020

Mot i vranët dhe shira/ Parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parshikohet kryesisht i vranët dhe intervale të shkurtëra kthjellimesh. Priten reshje shiu që në...

Lamtumirë dimër!/ Në fundjavë temperaturat shkojnë në 20 gradë
Sociale 08:16 - 17 Dhjetor, 2020

Dita nis me kthjellime, pasditja sjell vranësira/ Parashikimi i motit për sot

Mëngjesi i sotëm do të nisë me kthjellime, por duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen të dukshme në zonat veriore dhe juglindore të Shqipërisë duke lënë...

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot
Sociale 08:01 - 8 Dhjetor, 2020

Vranësira dhe kthjellime/ Parashikimi i motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas herëshme mbizotërojnë gjatë orëve të para të ditës së sotme, ndërsa ndonjë shi i izoluar do ketë në veriperëndim...

Sociale 08:06 - 3 Dhjetor, 2020

Vranësira dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për këtë të enjte

Dita e enjte parashikohet me mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtëra me diell. Priten reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët në pjesën...

Ulen temperaturat, rikthehen vranësirat dhe reshjet/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:07 - 30 Nentor, 2020

Ulen temperaturat, rikthehen vranësirat dhe reshjet/ Parashikimi i motit për këtë javë

Këtë javë moti do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Dita e hënë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe kthjellime....

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Sociale 08:10 - 27 Nentor, 2020

Kthjellime dhe vranësira të lehta/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e sotme do të karakterizohet nga temeperaturat e larta. Sipas MeteoAlb, moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta në pjesën më të...

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë
Sociale 08:06 - 23 Nentor, 2020

Mëngjese dhe mbrëmje të ftohta/ Parashikimi i motit për këtë javë

Kjo javë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, e vranësira deri mesatare, keto më të perqëndruara ditën...

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët nuk kanë lajme të mira
Sociale 08:06 - 18 Tetor, 2020

Vranësira e ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites së sotme ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të...

Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër
Sociale 22:39 - 10 Maj, 2020

Kthjellime dhe vranësira/ Kapriçot e motit për javën e ardhshme

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin meteorologjike për javën që vjen. Ditën e hënë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Ditën e martë...

Sociale 08:07 - 5 Prill, 2020

Kapricot e motit/ Mësoni si do jetë dita sot

Ditën e sotme përgjithësisht moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash më të theksuara në juglindje e jug. Sipas SHebimit Meteorologjik Ushtarak, kjo situatë, do të...

Sociale 08:11 - 22 Mars, 2020

Surprizon moti/ Rikthehen reshjet dhe vranësirat në gjithë vendin

Dita e dielë do të jetë me vranënsira mesatare deri të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës, fillimisht përgjatë relieveve...