Connect with Us

All posts tagged "vranesira"

Sociale 22:26 - 29 Shkurt, 2020

Parashikimi i motit për nesër/ Ja si pritet të jenë temperaturat

Një mot i paqëndrueshëm pritet të na shoqërojë gjatë ditës së nesërme. Shërbimi Meteorologjik parashikon se dita e Dielë do të nisë me mot kryesisht të...

Sociale 08:09 - 11 Shkurt, 2020

Dita nis e vranët/ Kapricot e motit për sot

Dita e sotme ka nisur e vranët ndërsa pritet dhe shtim gradual i vranësirave. Deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në...

Sociale 08:05 - 24 Janar, 2020

Ndryshon moti/ Në fundjavë iu presin “surpriza”

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë edhe sot, por gradualisht do të vijë edhe përkeqësimi i motit. Në këtë mënyrë pjesa e parë e ditës...

Sociale 08:12 - 11 Janar, 2020

Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikohet për fundjaven

Pas këtyre ditëve të kthjellëta do të vijë një fundjavë ndryshe. Gradualisht, gjatë ditës së sotme, vranësirat do të vijnë në dendësim. Përgjatë maleve do të...

Sociale 10:40 - 21 Shtator, 2019

Rrebeshe të dendura dhe vranësira/ Zbuloni si do të jetë moti deri në fund të muajit shtator

Fundi i shtatorit duket se do ta gjejë vendin tonë me vranësira e kthjellime të herëpashershme. Sipas Meteoalb, në orët në vazhdim në zonat jugore-juglindore madje...

Aktualitet 11:10 - 17 Korrik, 2019

Vranësira dhe reshje shiu/ “Çmendet” moti , ja si do të jetë kjo javë për ata që janë me pushime

Prej disa ditësh në vendin tonë kanë mbizotëruar vranësirat dhe reshjet e shiut. Thuajse në të gjithë vendin pati ulje të ndjeshme të temperaturave dhe të...

Aktualitet 08:12 - 4 Maj, 2019

Pasditja sjell “surpriza”/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Paraditja paraqitet në kushtet e motit të vranët në të gjithë Shqipërinë me reshje të pakta e të izoluara në zonat lindore. Ndërsa mesdita sjell zhvillim...

Aktualitet 08:20 - 12 Prill, 2019

Shiu nuk po na ndahet/ Ja sa do jenë temperaturat

Vranësira të dendura do të dominojnë gjatë pjesës së parë të ditës duke rrezikuar reshje të pakta e të izoluara shiu. Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave...

Aktualitet 08:17 - 7 Shkurt, 2019

Ndryshon sërish moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Reshjet e shiut, duket se i kanë lënë vendin motit të kthjellët, ndërsa vranësira të lehta dominojnë në bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të...

Aktualitet 08:19 - 9 Dhjetor, 2018

Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Kurse në zonat qendrore të vendit do të  bien reshje...

Aktualitet 08:27 - 25 Nentor, 2018

Temperaturat pësojnë rënie/ Ja si do jetë moti në vijim

Moti gjatë ditës të sotme do të karakterizohet nga vranësirat e dendura dhe të shoqëruara me reshje shiu. Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim me...

Aktualitet 08:38 - 11 Nentor, 2018

Moti vijon të na surprizojë/ Sa do të arrijnë temperaturat sot

Gjatë ditës së sotme kthjellimet dhe vranësirat do të dominojnë në vendin tonë. Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 25 gradë celsius. Ndërsa në zonat...

Aktualitet 08:24 - 7 Tetor, 2018

Kapriçot e motit/ Mësoni si do jenë temperaturat në orët në vijim

Gjatë kësaj të diele, datë 7 tetot 2018 moti do vijojë me vranësira mesatare deri të dendura dhe  reshje të pakta shiu përgjatë Ultësirës Perëndimore. Era...

Aktualitet 09:50 - 21 Prill, 2018

Surprizat e motit/ Ja çfarë kanë parashkuar sinoptikanët

Dita e sotme do të mbizotërohet nga mot i kthjellët në veri, me vranësira kalimtare në pjesën jugore të vendit, ndërsa kthjellimet do të mbeten dominante...

Aktualitet 17:42 - 17 Gusht, 2017

“Çmenduritë” e motit s’kanë fund!/Çfarë pritet nesër

Kapriçot e motit do të vijojnë të shoqërojnë këtë javë. Edhe dita e nesërme do të karakterizohet nga një mot i kthjellët gjatë orëve të paradites,...

Aktualitet 20:10 - 10 Gusht, 2017

Lamtumirë “lucifer”!/Mbërrijnë lajme të mira nga moti

Më në fund duket se i nxehti afrikan do t’i thotë “lamtumirë” vendit tonë. Meteoalb jep lajmin e mirë për nesër, ku pas disa ditësh temperatura...

Aktualitet 09:29 - 17 Korrik, 2017

Diell apo shi?!/Surprizat e motit gjatë kësaj jave

Moti pritet të jetë plot surpriza gjatë kësaj jave, e cila do të nisë me vranësira, madje do të shoqërohet edhe me reshje shiu. Meteoalb parashikon...

Aktualitet 08:40 - 23 Nentor, 2016

FOTO – Parashikimi i motit për ditën e sotme/ Lerini xhupat në shtëpi

Edhe gjatë ditës së sotme dielli do të jetë I pranishëm në të gjithë territorin e vendit. Sipas agjencive ndërkombëtare të meteorologjisë, në pjesën e parë...