Connect with Us

All posts tagged "vrajse"

Kosova & Rajoni 14:49 - 18 Shkurt, 2020

Vrau prindërit, dy vëllezërit dhe veten/ Kush është efektivja e policisë që kreu krimin makabër

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Kosovën pasi një police e identifikuar si Valdete Bllaca, 45 vjeç,  ka qëlluar për vdekje katër anëtarë të familjes, e...

Kronika 16:35 - 5 Janar, 2020

Në kërkim për vrasje/ 49-vjeçari arrestohet në Tiranë me 20 mijë dollarë me vete

Një 49 vjeçar, i dënuar mbi 17 vjet burg për vrasje me dashje, është arrestuar nga policia. Në pranga ka rënë shtetasi  Kastriot Fejzo. Uniformat blu...

Kronika 19:38 - 30 Dhjetor, 2019

Identifikohen dy shqiptarët e vrarë me thikë në Londër

Dy shqiptarët, të gjetur të vdekur në Londër, më 19 dhe 20 dhjetor, janë identifikuar nga policia. Ata janë Arbër Fesko, 30 vjeç, dhe shtetasi kosovar,...

Bota 17:11 - 23 Nentor, 2019

Lidhje me mafian/ Ekzekutohet me 7 plumba biznesmeni i njohur

Një biznesmen spanjoll është ekzekutuar me shtatë plumba në zemër jashtë vilës së tij luksoze, në Britaninë e Madhe. Sipas mediave vendase, 39-vjeçari Peter Andrew Williamson,...

Kronika 10:06 - 11 Tetor, 2019

“Ti qenke dashnori”/ Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes në Kavajë, çfarë ndodhi brenda apartamentit

Zbardhet dëshmia e Bledar Toçit i cili vrau një ditë më oarë Dritan Haxhollin në Kavajë. Toçi u shpreh se e ndihmonte shpesh Marsida Qatjan pasi...

Bota 17:18 - 28 Gusht, 2019

Masakroi gruan më thikë në sy të fëmijës/ Arrestohet shqiptari

Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut është arrestuar në Zvicrën Lindore pasi vrau gruan e tij me thikë në sy të djalit. Ngjarja e rëndë ndodhi...

kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj
Aktualitet 11:12 - 14 Shkurt, 2019

Fundi i “Lali Erit”?/ Veliaj akuzohet për vrasje

17-vjeçari Ardit i Gjoklaj u gjet i vrarë në impiantin e përpunimit të mbeturinave në landfillin e Sharrës, në Gusht të vitit 2016. Arditi u vra, ...

Aktualitet 23:15 - 4 Tetor, 2018

Një i vdekur dhe dy të plagosur/ Zbulohet identiteti i viktimës së atentatit, në Tiranë

Si pasojë e përplasjes me armë zjarri mbrëmjen e sotme në zonën e ish-bllokut, në Tiranë një person humbi jetën dhe dy të tjerë mbetën të...

Aktualitet 13:36 - 7 Nentor, 2017

Lirohet nga burgu vrasësi i komisarit të policisë

Gjykata e Krujës ka liruar nga burgu, Genc Tafilin, vëllanë e të burgosurit të njohur, Admir Tafili. Vendimi i lirimit është dhënë ditën e sotme nga...

Aktualitet 13:35 - 25 Maj, 2016

Arrestohen vrasësit e babait/Bashkëpunuan me nënën e tyre

Specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë , pas një...