Connect with Us

All posts tagged "votues"

Bota 20:09 - 6 Dhjetor, 2019

Ish-kryeministri konservator i Mbretërisë së Bashkuar kundër “rrymës”/ Nxit votuesit të refuzojnë Brexit

Ish-kryeministri konservator i Mbretërisë së Bashkuar John Major i ka kërkuar votuesve të votojnë për deputetët që nuk e mbështesin Brexit. John Major mbajti një fjalim...

Aktualitet 13:32 - 1 Korrik, 2019

Basha akuzon Ramën, për gjëra që i bën vetë

Ka një ngjashmëri mes kreut të Republikës së re, Lulzim Bashës dhe kryeministrit Edi Rama, shumë të madhe. Shpesh themi se Luli imiton Ramën, por në...

Aktualitet 10:12 - 1 Korrik, 2019

“Më shumë vota sesa votues”/ Berisha denoncon skandalin

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar sot në rrjetet sociale lidhur me rezultatin e zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e djeshme. Sipas Berishës, dje është bërë...

parlamenti evropian
Aktualitet 17:26 - 5 Mars, 2019

“Keni tradhëtuar votuesit”/ Parlamenti evropian shkund Bashën

Drejtuesja delegacionit të Parlamentit Evropian në Shqipëri, Monica Macovei, nëpërmjet një deklarate ka reaguar për situatën politike në vendin tonë. Macovei shprehet se Shqipëria ka bërë progres...

Aktualitet 11:37 - 26 Korrik, 2017

PROCESI-VIDEO/ Ja si u falsifikuan votat në Vlorë, monitorimi prej 11 orësh

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha arriti të ruante karrigen e  kryetarit të Partisë Demokratike në një proces, jo vetëm të kontestuar, por të mbushur me...

Aktualitet 18:49 - 20 Nentor, 2016

VIDEO EKSKLUZIVE/ Votuesit akuza për blerje votash në Kolonjë

Pas akuzave të Partisë Agrare Ambjentaliste për blerje votash dhe presion ndaj votuesve në Kolonjë, Citynews.al sjell një video ku shihet se si votues akuzojnë njëri-tjetrin...

Aktualitet 17:03 - 5 Mars, 2015

Vendoret 21 qershor/ Drejtoria e Gjendjes Civile gati listat

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile ka nisur punën për hartimin e listave të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të 21 qershorit. Në një deklaratë për mediat...