Connect with Us

All posts tagged "VOTIMI"

Sociale 18:01 - 3 Maj, 2020

Nuk ka zgjedhje pa studentët!/ Të rinjtë protestë nga shtëpia

Megjithëse nëpër auditorët e fakulteteve në Tiranë dhe jo vetëm, mësimi është pezulluar dhe po zhvillohet online, në Universitetin e Tiranës është hapur gara për rektor....

Politikë 19:29 - 6 Shkurt, 2020

Shitblerja e votës/ Basha: Votimi dhe numërimi elektronik prioritet i PD

Gjatë bashkëbisedimit live në facebook me qytetarët, kryetari i opozitës Lulzim Basha u pyet nga një qytetar lidhur me votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet e...

Politikë 22:16 - 17 Janar, 2020

Ulja në tryezë e pozitë-opozitës…/ Andi Përmeti: Ndryshimi i sistemit, kusht për votimin e Reformës!

Pas një krize politike të stërgjatur, palët më në fund kanë një marrëveshje për reformën zgjedhore, e cila duhet të finalizohet deri me 15 mars. Lidhur...

Politikë 19:09 - 12 Janar, 2020

Gara për kryetarin e PS-së në Vlorë/ Anduel Tahiraj merr mandatin e dytë

Është mbyllur procesi i votimit dhe numërimit për zgjedhjen e kryetarit të ri, të Partisë Socialiste, në Vlorë, ku fitues është shpallur kryetari aktual, Anduel Tahiraj....

Politikë 19:36 - 27 Dhjetor, 2019

Shaban Sinani zgjidhet Sekretar Shkencor i Akademisë së Shkencave

Akademiku Shaban Sinani është zgjedhur sot, Sekretar Shkencor i Akademisë së Shkencave. Me votim të fshehtë të antarëve të Asamblesë në ASH, komisioni i votimit, i...

Politikë 09:06 - 19 Dhjetor, 2019

Shqipëria në diktaturë/ Ditë e zezë për lirinë e medias në Shqipëri

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë një ditë më parë votoi paketen e censurës ndaj mediave. Në një postim në...

veliaj
Politikë 12:12 - 16 Dhjetor, 2019

Komisioni i Ekonomisë vendos për shkarkimin e Malajt/ Si votuan deputetët

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë ka vendosur sot për vijimin e procedurave për shkarkimin e Arben Malajt, si anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Për...

Politikë 11:50 - 12 Nentor, 2019

Matematika e Rilindjes: 1+1+1=9 kandidatura

Përtej analizës serioze për ngjarjet e ditës dhe pritshmëritë në lidhje me fatin e kandidaturave për Gjykaten Kushtetuese, CNA.al zgjodhi të fokusohet edhe në mesazhin matematik...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 20:08 - 30 Qershor, 2019

Mbyllja e votimeve/ Reagon për herë të parë Partia Demokratike

Kur ka gati një orë që është mbyllur procesi zgjedhor dhe po dalin shifrat e pjesëmarrjes në votime, Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet një deklarate për...

krimi i organizuar ne zgjedhje
Aktualitet 19:51 - 30 Qershor, 2019

Mbyllja e kutive të votimit/ Zbulohet pjesëmarrja në bashkitë e qarkut të Korçës

Tashmë është mbyllur zyrtarisht procesi i vootimikt për zgjedhjet vendore në Shqipëri. Pyetja që shtrohet nga të gjithë është ajo e pjesëmarrjes në këto zgjedhje. CNA.al...

Aktualitet 19:12 - 30 Qershor, 2019

Mbyllet procesi i votimit/ Shqipëria zgjedh drejtuesit e rinj vendor

Është mbyllur zyrtarisht procesi i votimit në të gjithë Shqipërinë. Orari zyrtar i hapjes së QV-ve ka qenë 07:00 me 19:00, gjë që e ka konfirmuar...

Aktualitet 07:21 - 30 Qershor, 2019

Fillon i qetë procesi i votimit/ Braçe apel komisionerëve

Pavarësisht situatës së tensionuar politike, duket se procesi i votimit për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019, ka filluar i qetë. Qendrat e votimit janë hapur...

Aktualitet 08:25 - 19 Maj, 2019

Zgjedhjet në Veri të Kosovës/ Nis votimi

Procesi zgjedhor në katër komunat në veri të Kosovës, ka filluar në orën 07:00 ashtu siç ishte paralajmëruar. Aty votoi edhe deputeti i Listës Serbe, Igor...

Aktualitet 22:38 - 23 Prill, 2019

Votimi i Parlamentit hollandes/ Nard Ndoka “avokat” i Hollandës

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka, drejtuesi i pashqitshëm i Partisë Demokristiane, në shpërfaqje të erudicionit të tij autodidakt, ka folur edhe rreth votimit të Parlamentit...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 20:16 - 18 Prill, 2019

Votimi i Parlamentit holandez/ Berisha sqaron arsyet

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth vendimit të Parlamentit holandez për heqjen e vziave ndaj shqiptarëve. Sipas Berishës, një vendim i tillë është i pari kaq...

mbyllen zgjedhjet
Aktualitet 20:24 - 3 Mars, 2019

Zgjedhjet në Mal të Zi/ Mbyllen votimet për komunën e Tuzit

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet lokale në Mal të Zi, të cilat po zhvillohen për herë të parë në komunën e Tuzit pas ndarjes territoriale...

Aktualitet 19:47 - 26 Shkurt, 2019

Votimi për KLGJ dhe KLP/ Kuvendi miraton projektligjet e rëndësishme

Pak minuta më parë në Seancën Plenare, që vazhdon ende, deputetët e pranishëm kanë miratuar me nga 72 vota unanime dy projektligjet e rëndësishme të Reformës...

Aktualitet 13:52 - 26 Janar, 2019

Marrëveshja e Prespës/ Qytetarët grekë: Votimi është tradhëti

Votimi i marrëveshjes së Prespës, e cila konfirmon emrin Republika e Maqedonisë Veriore, nga parlamenti është  quajtur tradhëti nga qytetarët grekë. Kreu i opozitës greke, Konstantinos...

deputeti i pd tritan shehu komunikim me gazetaret
Aktualitet 15:42 - 25 Janar, 2019

Votimi i “Marrëveshjes së Prespës”/ Shehu përshëndet vendimi

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ndaj ratifikimit të “Marrëveshjes së Prespës”. Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan se ky votim është...

debaqt ne parlamentin grek
Aktualitet 18:47 - 24 Janar, 2019

Emri i Maqedonisë/ Shtyhet votimi në parlamentin grek

Parlamenti grek ka shtyrë për nesër në orën 14:30 votimin për emrin e Maqedonisë, që pritej të zhvillohej sot në mbrëmje. Ky vendim erdhi për shkak...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 09:37 - 23 Janar, 2019

Analiza pas zgjedhjes së kryesisë/ Republika e Re fundos PD-në

Në media kanë vërshuar mbështetësit e Lulzim Bashës, shumica me zë të hodhë e sjellje femërore, të cilët po deklarojnë se zgjedhjet në PD ishin transparente...

Aktualitet 12:52 - 19 Janar, 2019

PD zgjedh drejtuesit e rinj/ Lista e plotë

Këshilli Kombëtar i PD-së i mbledhur gjatë paradites së sotme, ka votuar strukturat e reja drejtuese të kësaj partie. Ashtu sikurse CNA.al e kishte paralajmëruar, të...

Aktualitet 11:07 - 17 Dhjetor, 2018

Të gjitha faktet/ Si u manipulua Kuvendi Kombëtar i PD-së

Dy ditë më parë u zhvillua Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, i cili dje rreth mesnatës nxori dhe produktin e tij që ishte Këshilli Kombëtar i...