Connect with Us

All posts tagged "vote"

Sociale 20:53 - 6 Dhjetor, 2019

Volejbollistja e kombëtares shqiptare në garë për “Miss Universe 2019”/ Si të votoni 21 vjeçaren

Volejbollistja e kombëtares shqiptare Cindy Marina është shpallur fituese e “Miss Universe Albania 2019”, event që u zhvillua në Tiranë. Cindy Marina do të përfaqësojë Shqipërinë...

Kryesore Show Biz 15:10 - 28 Qershor, 2019

“Të votosh apo mos të votosh”/ Moderatorja shqiptare në “dilemë” duke ekspozuar të pasmet

Teksa na ndajnë vetëm dy ditë nga zgjedhjet në Shqipëri, moderatorja shqiptare Aulona Musta në një foto të publikuar në Instagram duke treguar se situata politike...

Kryesore Show Biz 17:38 - 16 Maj, 2019

“Jemi bashkë në këtë sfidë”/ Jonida Maliqi jep mesazhin për shqiptarët

Sonte në gjysmëfinalen e dytë të Eurovizion do të performojë këngëtarja Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë në këtë festival. Vetëm pak orë para performancës Jonida...

blerje vote
Aktualitet 19:00 - 6 Prill, 2019

Denoncimi/ Marrin ndihma humanitare nga nxënësit, i përdorin për blerje vote

Ish deputeti demokrat, Luçiano Boçi në një postim në rrjetet sociale ka denoncuar kërkesat që mësues në shkollat e Tiranës i bëjnë nxënësve për të grumbulluar...

Aktualitet 20:17 - 29 Mars, 2019

Kush janë më të pista, 50 euro për një votë, apo 1 milion euro një foto?

Nga Kreshnik Spahiu – Pas sagës 2 mujore të protestave, çdo kush e ka harruar kauzën fillestare si dhe arsyen pse e filluan “Revolucionin” që do...

lulzim basha flet per diegien e mandateve
Aktualitet 19:39 - 19 Shkurt, 2019

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD/ Basha: Djegia e mandateve u votua unanimisht

Kryetari i PD-së Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë ka dalë në një deklaratë për mediat u shpreh Kryesia e miratoi në mënyrë unanime djegien e...

Aktualitet 18:35 - 6 Nentor, 2018

Zgjedhja e presidentit të Komisionit Europian/ Basha tregon kë do votojë

Kryetari aktual i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka treguar se PD-ja do të votojë për herë të parë një kandidat për President të Komisionit Europian. Me...

Aktualitet 21:59 - 2 Dhjetor, 2017

Shokon Ermal Mamaqi/ Ja për kë do votojë në 2021?

Moderatori i njohur i emisionit “Xing me Ermalin”, Ermal Mamaqi, teksa vijonte intervistën me të ftuarin e tij të parë, ish-deputetin Socialist, Eduart Ndocaj, na ka...

Aktualitet 12:53 - 21 Shtator, 2016

Reforma në Drejtësi/ LSI votë pro më 29 shtator

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvijes Socialiste për Integrim Petrit Vasili në një komunikim me gazetarët në mjediset e kryesisë së Kuvendit ditën e sotme ka...

Aktualitet 09:04 - 15 Shtator, 2016

Manjani: Blerje vote? Nuk e përjashtoj fare

Ministri Manjani ka folur edhe për blerjen evotave në Dibër. Nëse ka patur apo jo blerje votash në Dibër Manjani tha se nuk mund ta përjashtojë....

Politikë 17:49 - 22 Qershor, 2015

Nis numerimi ne Lazarat, qendra e pare 13 vota ASHEE, 347 APPD

Ka nisur edhe procesi i numerimit ne Lazarat, ne Gjirokaster ku nga numerimi i qendres se pare te votimit rezultati eshte 13 vota per te majtet...

Politikë 18:10 - 4 Qershor, 2015

Rama ne Kamez: “Ata” nuk dine te bejne shtet, gjynah me humb voten

Kryeministri Edi Rama prezantoi kandidatët për  këshilltarët bashkiak ne Kamez. Para mbështetësve të Partisë Socialiste Rama tha se të shohësh Xhelalin në fotografi me sloganin “Punë dhe...

Politikë 18:50 - 28 Maj, 2015

Basha: Me vote mundim varferine dhe papunesine

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një një bashkëbisedimi me banorë të Burrelit dhe Klosit është shprehur se më 21 qershor, me votë do t’i...