Connect with Us

All posts tagged "votat"

Politikë 19:59 - 18 Dhjetor, 2019

Parlamenti shkarkon Malajn me minimum votash/ Si votuan deputetët

Parlamenti votoi sot për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë me minimum votash. Pëe shkarkimin e Malajt u dhanë 72 vota,...

Denoncim 19:14 - 10 Nentor, 2019

Denoncimi/ Nuk i dha votën, kryebashkiakja socialiste i shemb shtëpinë qytetarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili denoncon kryebashkiaken e Roskovecit Majlinda Bufi, se ka bllokuar të gjitha legalizimet për...

Kosova & Rajoni 18:24 - 30 Tetor, 2019

Votat e emigrantëve mbajnë peng rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Kosovë

Pesë mijë vota të ardhura nga diaspora jashtë afatit ligjor kohor, shqyrtimi i të cilave ka ngritur dilemën, nëse ato duhen numëruar apo duhen shpallur të...

Kosova & Rajoni 21:36 - 15 Tetor, 2019

Haradinaj lë mandatin e deputetit/ Partia ka nevojë për reformim

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se nuk do të jetë deputet në legjislaturën e re. Haradinaj shprehet se ulësen e tij, do...

Politikë 19:43 - 14 Tetor, 2019

400 akuza për blerjen e votave/ Borschardt nxit Prokurorinë të shpejtojë hetimet

Ambasadori i OSBE, Berndt Borschardt, në intervistën e tij për “Zërin e Amerikës” ka folur edhe për paligjshëmërinë në zgjedhje, teksa tha se Prokuroria duhet të...

Kosova & Rajoni 14:28 - 8 Tetor, 2019

Vetëvendosje reagon pas kërkesave për rinumërim të votave

Koalicioni NISMA-AKR që drejtohet nga Fatmir Limaj ka kërkuar rinumërim të votave duke qenë se për një numër të vogël votash nuk po arrin të kalojë...

Politikë 18:21 - 4 Tetor, 2019

“Një votë 50-100 euro”/ Pandeli Majko e thotë hapur: “Zgjedhjet janë blerë”

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko i ftuar në  “Top Talk” në Top Channel pranoi  se votat janë blerë nga 50 në 100 euro, por sipas tij,...

Politikë 15:26 - 4 Tetor, 2019

KLP-ja kapet nga Rilindja dhe hajdutët e votave

Pak kohë më parë, gazeta prestigjoze gjermane “Bild” publikoi  audio-përgjime të reja, ku flitej për blerjen e votave në zgjedhjet lokale të shtatorit 2016 për kryetarin...

Politikë 20:32 - 25 Shtator, 2019

A do ta miratojë mazhoranca Reformën zgjedhore pa opozitën?/ Përgjigjet Rama

Debati nëse në finale Reforma zgjedhore do të miratohet në Parlamenti me vetëm votat e deputetëve të mazhorancës dhe opozitës parlamentare, duke lenë jashtë atë “natyrale”...

Lajm i Rekomanduar 11:45 - 16 Shtator, 2019

Faktet që “gozhdojnë” Lulzim Bashën dhe tregojnë dështimin e tij

Ka një debat të fortë në lidhje me sjelljen politike të kreut të Partisë Demokratike. A është ai njeriu i duhur, a është vizionari, njeriu që...

Aktualitet 12:52 - 13 Korrik, 2019

Basha pranon dështimin/ PD nuk funksionon në bazë

Dje në një mbledhje që ka zhvilluar, kreu i Partisë Demokratike me strukturat e tij drejtuese, më në fund ka pranuar atë që CNA.al ka prej...

Aktualitet 11:09 - 12 Korrik, 2019

KQZ përfundon rinumërimin e votave në 11 kuti/ Ja rezultati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur sot kutitë e 11 qendrave të votimit të Lezhës, të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Kjo kërkesë ishte bërë nga...

Aktualitet 22:45 - 11 Korrik, 2019

“Ky zotëria i padëshiruar…”/ Shpërthen Eduart Ndocaj

KQZ vendosi sot të hapë kutitë në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës, pas ankimimit të kandidatit nga Partia Konservatore, Eduart Ndocaj i cili garoi...

Aktualitet 20:50 - 11 Korrik, 2019

Vendimi i papritur/ KQZ vendos të hap kutitë në 11 qendra votimi

KQZ ka vendosur të hapë kutitë në 11 qendra votimi në Bashkinë e Lezhës, duke pranuar kështu ankimimin e kandidatit nga Partia Konservatore, Eduard Ndocaj që...

habit ndoka
Aktualitet 16:54 - 2 Korrik, 2019

Deklarta e fortë e Nard Ndokës/ Rama vodhi votat e Astrit Patozit

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka folur për rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershorit, teksa deklaroi se me rezultatet Rama demaskoi vetën por vodhi dhe...

Petrit Vasili kreu i grupit parlamentar LSI deklarate
Aktualitet 21:35 - 1 Korrik, 2019

U mbarsën kutitë dhe pollën vota/ Ironia therëse e Petrit Vasilit

Ish kreu i Grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka folur për votimet e djeshme, ndërsa u shpreh se pjesmarrja e ulët e demaskoi Ramën. “Dje Edi...

Aktualitet 16:55 - 1 Korrik, 2019

Skandali me votat në Urën Vajgurore/ Berisha “kryqëzon” Ramën

Ish kryeministri Berisha i ka cilësuar si një farsë moniste votimet e djeshme, ndërsa ka dënuar ashpër skandalin me numërin e votave në Urën Vajgurore, ku...

Aktualitet 16:17 - 1 Korrik, 2019

Përfundon numërimi në Krujë/ Rikonfirmohet në detyrë kryebashkiaku socialist

Ka përfunduar numërimi i votave për Bashkinë e Krujës. Kryebashkiaku aktual, Artur Bushi është konfirmuar sërish në detytyrë. Nga 18 636 vota në total, ai ka...

Aktualitet 01:35 - 1 Korrik, 2019

Poliçan/ Kryebashkiaku jetëgjatë drejt mandati të pestë

Ka përfunduar numrimi i votave të para për Bashkinë e Poliçanit. Kryebashkiaku jetëgjatë Adriatik Zotkaj mesaduket po shkon drejt mandatit të pestë. Pa kandidat, socialisti Zotkaj,...

Aktualitet 01:09 - 1 Korrik, 2019

Gara për Kamzën/ Ja kush e zëvendëson Xhelal Mziun

Në garën e zgjedhjeve vendore për Bashkinë e Kamzës garuan dy kandidatë. Rakip Suli i Partisë Socialiste dhe Ylber Gjeta i Bindjes Demokratike. Nga hapja dhe numërimi...

Aktualitet 00:59 - 1 Korrik, 2019

Numërohen kutitë e para në Roskovec/ Ja rezultati

Janë numëruar kutitë e para në Bashkinë e Roskovecit. Në këtë bashki kandidon e vetme, kryebashkiakja aktuale Majlinda Bufi. Nga numërimi i kutive të para duket...

Aktualitet 00:41 - 1 Korrik, 2019

Gara për Belshin/ Ja kush kryeson

Ka nisur numërimi i votave edhe për bashkinë e Belshit ku në garë kanë qenë dy kandidatë, Arif Tafani i Partisë socialiste dhe Jashar Elezi i...

Aktualitet 23:21 - 30 Qershor, 2019

Zgjedhjet vendore/ Nis numërimi i votave

Gati katër orë pas mbylljes së votimeve në 61 bashkitë e vendit,  ka nisur edhe procesi i numërimit të votave. Sipas KQZ, procesi i numërimit të...