Connect with Us

All posts tagged "vota"

Politikë 17:47 - 23 Tetor, 2020

“Kush vjedh votën t’i pritet dora”/ Artan Hoxha ironizon Metën: U erdhi dita dhe kovaçëve

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili u shpreh sot se kush vjedh voten t’i pritet dora si në Mesjetë. Me...

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare
Politikë 15:45 - 23 Tetor, 2020

Eleminimi me 5 vota i Salianjit/ Nishani i jep “kurajo”: I takon institucioneve të tjera për të përcaktuar listën përfundimtare

Eleminimi me 5 vota i ish deputetit Ervin Salianji nga komisioni i Partisë Demokratike për listën elektorale, është komentuar edhe nga ish presidenti Bujar Nishani. Nishani...

“PD na ka marrë votat gjithmonë...”/ Mediu “zbraz” ankesat
Politikë 22:13 - 21 Tetor, 2020

“PD na ka marrë votat gjithmonë…”/ Mediu “zbraz” ankesat

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se LSI e ka taktikë të saj koalicionin me PD dhe PS, duke marrë vota të majta dhe...

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës
Politikë 22:26 - 15 Tetor, 2020

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës

Ish-deputeti Arben Ristani është i ftuar mbrëmjen e sotme në “PolitikOn” ku ka deklaruar se Grida Duma ka mbledhur vota kundër tij, edhe pse kanë rënë...

Devolli rekord kombëtar/ Refuzon deputetin e Bashës
Politikë 21:55 - 7 Tetor, 2020

Devolli rekord kombëtar/ Refuzon deputetin e Bashës

Pak më parë është mbyllur numërimi i kutive në degën e Partisë Demokratike të  Devollit. Me një rekord historik kombëtar, prej 740 vota kundër, ish-deputeti i...

Si votoi “Fiks Fare”/ Detajet që skandalizuan Lulzim Bashën dhe “kamikazët” e tij
Politikë 20:59 - 7 Tetor, 2020

Skenar manipulimi në Korçë/ Basha urdhëron të shpëtohet Andrea Mano dhe Dritan Shano

Janë mbyllur votimet në degën e Partisë Demokratike të Korçës, po ashtu si në shumë vende të tjera procesi është mbyllur pasi të gjithë kandidatët janë...

“Mafia e plehrave kërkon të fshehë vjedhjen e shqiptarëve”/ PD kërkesë SPAK “të zgjohet nga gjumi”
Politikë 20:19 - 7 Tetor, 2020

Jo vetëm në Devoll/ Regjistrohen incidente mes demokratëve edhe në Maliq

Një tjetër përplasje është regjistruar mes demokratëve gjatë votimeve të sotme në qarkun e Korçës. Pas sherit në Devoll, raportohet se incidente janë regjistruar edhe në...

Mbledhja e ID të stafit spitalor në Peshkopi/ Alibeaj: Skemë kriminale, aty ku ndodhi “tërmeti” i vjedhjes së votave
Politikë 15:00 - 6 Tetor, 2020

Mbledhja e ID të stafit spitalor në Peshkopi/ Alibeaj: Skemë kriminale, aty ku ndodhi “tërmeti” i vjedhjes së votave

Ish deputeti i PD-së, Enkeled Alibeaj thotë se mbledhja e kartave të identitetit stafit spitalor në Peshkopi është një skemë kriminale e paligjshme. Sipas Alibeaj, 6...

Kuvendi emëron ministres së re të Arsimit/ Ja sa deputetë votuan pro shkarkimit të Besa Shahinit
Politikë 19:45 - 5 Tetor, 2020

Dalin emrat/ Kush janë deputetët që votuan kundër për Kodin e ri Zgjedhor

Parlamenti ka miratuar sot Kodin e ri Zgjedhor me 97 vota pro, 15 kundër dhe 5 vota abstenim kurse 6 deputetë nuk morën pjesë në votim....

“Para e madhe në qarkullim”/ Gjekmarkaj leksion opozitës, ja si blihet vota
Politikë 19:19 - 5 Tetor, 2020

“Para e madhe në qarkullim”/ Gjekmarkaj leksion opozitës, ja si blihet vota

Analisti Agron Gjekmarkaj ka qenë i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion”, ku ka folur për miratimin e Kodit Zgjedhor, ndërsa u ndal dhe tek...

Politikë 13:57 - 5 Tetor, 2020

Kuvendi voton/ Krijohet KQZ-ja e re

lirjan Celibashi do të jetë kreu i ri i KQZ-së, pas votimit me shumicë votash në Kuvend. Me 106 vota pro, deputetët kanë dhënë aprovimin e...

Akuzat për manipulim e listës së zgjedhësve/ Yuri Kim takon Lleshajn
Politikë 17:06 - 1 Tetor, 2020

Akuzat për manipulimin e listës së zgjedhësve/ Yuri Kim takon Lleshajn

Prej disa ditës ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është akuzuar se po manipulon listën e zgjedhësve. Ambasadroja e SHBA, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me...

Politikë 11:46 - 30 Shtator, 2020

Zbulohet skema e manipulimit me listat e votuesve/ PD bën gati padinë penale për Lleshajn dhe zyrtarë të tjerë

Ish deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat tha se afrimi i datës së zgjedhjeve ka shtuar përpjekjet e Edi Ramës për të...

Denoncim 19:15 - 29 Shtator, 2020

Zbulohet sms-ja/ Si po tenton mazhoranca të vjedhë ID-të e qytetarëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka publikuar një mesazh që ka marrë një mësuese. Në mesazh i kërkohet mësueses që të mbledhë kartat e identitetit...

“Tallen me mua për aeroportin”/ Rama premtim për kuksianët në Londër: Do iu sjell të votoni PD
Politikë 14:10 - 29 Shtator, 2020

“Tallen me mua për aeroportin”/ Rama premtim për kuksianët në Londër: Do iu sjell të votoni PD

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sërish premtimit të tij për përfundimin e aeroportit të Kukësit. Ai theksoi se shumë shpejt do të jetë gati dhe...

Denoncimi/ Korrupsion dhe manipulim në provimin e policisë
Denoncim 23:05 - 27 Shtator, 2020

Denoncimi/ Korrupsion dhe manipulim në provimin e policisë për “thesin e votave”

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari sipas të cilët në pranimin e aplikantëve për Akademinë e Sigurisë, po bëhet korrupsion dhe...

Formula e PS për listat e deputetëve/ Gjiknuri: Çdo kandidat njihet për bëmat e tij, unë jam marrë shumë me...
Politikë 19:12 - 18 Shtator, 2020

Formula e PS për listat e deputetëve/ Gjiknuri: Çdo kandidat njihet për bëmat e tij, unë jam marrë shumë me…

Partia Socialiste propozoi në Këshillin Politik formulën si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Në ABC Neës, Damian Gjiknuri u pyet...

Basha pranon publikisht se listë e kandidatëve e ka gati
Politikë 21:06 - 17 Shtator, 2020

“Rama nuk ka ndërmend të largohet”/ Basha tregon pikën “kyçe” për zgjedhje të lira

Kreu i PD, Lulzim Basha është shprehur i bindur se kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të largohet nga qeveria. Basha theksoi se duhet një bashkim...

Politikë 13:29 - 17 Shtator, 2020

Ngritja e KQZ-së/ Kuvendi voton Komisionin e Posaçëm për zgjedhjen e anëtarëve

Parlamenti voton Komisionin për përzgjedhjen e anëtareve të KQZ me 95 vota pro, 5 kundër dhe 3 abstenim. Kuvendi vendosi krijimin e Komisionit të Posaçëm Parlamentar...

Vijojnë replikat në distancë/ Gjata: Balla dhe Rama të mos ofrojnë si alternativë Ndraxhët e bandës se Avdylajve
Politikë 23:10 - 11 Shtator, 2020

Vijojnë replikat në distancë/ Gjata: Balla dhe Rama të mos ofrojnë si alternativë Ndraxhët e bandës se Avdylajve

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i përgjigjet sërish kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili komentoi më herët deklaratën e...

‘’Më nxirrni vetëm një’’/ Bardhi i kthehet Braçes: Formularët janë shpërndarë nga PS dhe ti e di mirë!
Politikë 22:23 - 11 Shtator, 2020

‘’Më nxirrni vetëm një’’/ Bardhi i kthehet Braçes: Formularët janë shpërndarë nga PS dhe ti e di mirë!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend bardhi I është përgjigjur zëvendëskryeministrit Erion Braçe pasi ky i fundit sfidoi Bashën për t’i nxjerrë vetëm një rast në...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK
Politikë 17:55 - 11 Shtator, 2020

150 emra për vota/ Drejtori ankohet te Berisha: Si po kërcënohet administrata me largim nga puna

Ish kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital thote se kryeministri Rama po shndërron administratën në “vegël elektorale”. Një drejtor në administratë ka...

Rama publikon videon dhe “thumbon” banorët e Kamzës/ Votuan symbyllur PD-në për 30 vite
Politikë 17:23 - 11 Shtator, 2020

Rama publikon videon dhe “thumbon” banorët e Kamzës/ Votuan symbyllur PD-në për 30 vite

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga kantieri i ujit në Bathore, duke thënë se ky është një investim për më shumë se 53 mijë banorë...