Connect with Us

All posts tagged "vore"

Kronika 15:40 - 18 Shkurt, 2020

Plas arma në Vorë/ Parandalohet përshkallëzimi i konfliktit, në pranga 3 persona

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konfikti mes disa personave në Vorë. Disa persona ishin konfliktuar me njëri – tjetrin në rrugën “Rinia”dhe njëri prej tyre...

Sociale 19:14 - 20 Dhjetor, 2019

Vora e shkatërruar nga tërmeti/ Banorët kërcënojnë me protesta

Vora ishte një nga zonat më të prekura nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. 15 pallate të ndërtuara pas viteve 90-të kanë pësuar dëmtime të...

Sociale 17:51 - 19 Dhjetor, 2019

Tërmeti me epiqendër në Vorë/ Kryebashkiaku në detyrë: Rrugët plot me njerëz, nuk ka dëme

Kryebashkiaku në detyrë i Vorës, Genti Picari ka reaguar pas tërmetit që lëkundi pak minuta Tiranën dhe zonat përreth. Tërmeti me epiqendër në Vorë, krijoi panik...

Politikë 17:53 - 14 Dhjetor, 2019

Vora e lënë në harresë/ Teliti thirrje Ramës: Kthejë 150 milion dollarët e PPP-ve familjeve në nevojë

Këshilltari për ekonominë në PD Dorian Teliti, ka vizituar ditën e sotme banorët e Vorës, të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. Pasi ka parë nga...

Politikë 13:03 - 5 Dhjetor, 2019

Eurokomisioneri i BE në Vorë/ Pas vlerësimit të dëmeve, do të ketë ndihma të tjera për Shqipërinë

Eurokomisioneri i  BE-së për Menaxhimin e Krizave Janez Lenarčič , ka vizituar nga afër çadrat ku po strehohen banorët e prekur nga tërmeti. Nga Vora, ai tha...

Lajme 21:18 - 29 Nentor, 2019

Tërmeti i 26 nëntorit/ Ngrihet kampi për 200 banorë në Vorë

Pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit, në Vorë është ngrtur kampi me çadra të mëdha ku do të strehoen 200 banorë. Kryeministri Edi Rama vizitoi...

Lajme 20:16 - 29 Nentor, 2019

“Kavaja dhe Vora kanë pësuar dëmtime serioze”/Basha: Kërkohet vëmendje për këto zona

Kryetari i PD, Lulzim Basha bën me dije se Kavaja dhe Vora kanë pësuar dëmtime serioze nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas tij, qytetarët kanë nevojë...

Politikë 16:51 - 2 Nentor, 2019

Zgjedhje të reja për Shkodrën dhe Vorën?/ PS, gati emrat e rinj

Sekretari Organizativ i Partisë Socialiste, Arben Pëllumbi ka zbuluar se çfarë do të ndodhë pas shkarkimit të krtebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku dhe me rastin e...

Kronika 18:27 - 22 Tetor, 2019

Makina përplaset me trafikndarësen/ Plagoset rëndë shoferi

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me trafikndaresen pranë mbikalimit të Vorës....

Sociale 17:26 - 19 Gusht, 2019

Punimet në rrugë/ Trafik i rënduar në Fushë-Krujë, 5 kilometër radha e makinave

Një situatë e rënduar me qarkullimin e atumjeteve është krijuar pasditen e sotme në aksin rrugor Vorë -Rinas-Fushë- Krujë. Radha e makinave shkon mbi 15 kilometra,...

Aktualitet 17:07 - 19 Korrik, 2019

Gjykata nuk e shpalli fitues/ PS kërkesë për njohjen e kryebashkiakut të Vorës

Pas Durrësit, Partia Socialiste ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e Agim Kajmakut si Kryebashkiak të Vorës. Kujtojmë që pak ditë më parë,...

Aktualitet 17:11 - 30 Qershor, 2019

Listat zgjedhore/ Klodiana Lala denoncon: I vdekuri prej 12 vitesh, votues në Vorë

Nga Ministria e Brendëshme ishte thënë se janë pastruar listat shumëemërore të personave me të drejtë vote. Por, në KZAZ e Vorës, është përsëritur fenomeni i...

Aktualitet 18:46 - 23 Maj, 2019

Basha në Vorë/ Publikon emrat e 5 kandidatëve të pandehur të Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur sot në qytetin e Vorës. Para banorëve  kreu demokrat u shpreh se nuk do të ketë zgjedhje me...

Aktualitet 10:17 - 11 Shkurt, 2019

E rëndë/ Vetëvritet burri në Vorë

Një 56-vjeçar është gjetur i vdekur në orën 08:00 të mëngjesit të sotëm, në Vorë. Burri është gjetur i vetëvarur në ambientin e tij të punës....

Lulzim Basha takime me qytetaret ne Kruje
Aktualitet 16:25 - 6 Shkurt, 2019

Banorët e Vorës “i tërheqin veshin”/ Basha: Nuk ju lë në baltë

Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar pasditen e sotme banorët e Vorës. Basha u kërkoi qytetarëve që të bashkohen me protestën e opozitës më 16...

Aktualitet 09:03 - 16 Tetor, 2018

Kaos në qarkullim/ Bllokohet rruga nga kthesa e Rinasit deri në Fushë-Krujë

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor bëjnë të ditur se si rezultat i fillimit të punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor Vorë-K/Rinasit-Fushë Krujë, do...

Kronika 09:41 - 4 Qershor, 2018

Aksidenti në Vorë/ Ndërron jetë një prej të plagosurve

Ka ndërruar jetë në spital një prej të plagosurve nga aksidenti i rëndë, i ndodhur ditën e djeshme në Vorë.  Mësohet se viktima është është 63-vjeçarja Zana...

Aktualitet 20:50 - 3 Qershor, 2018

Aksident i rëndë/ 4 të plagosur me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë – Vorë, ku dy makina janë përplasur fort njëra me...

Aktualitet 18:59 - 24 Prill, 2018

Aksidenti në aksin Fushë Krujë-Vorë/ Radhë kilometrike makinash

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Fushë Krujë -Vorë, ku tre makina janë përfshirë në një përplasje mes tyre. Nga ky...

Kryesore 10:54 - 5 Prill, 2018

Basha akuza të forta: Të gjithë të lidhur me drogën, të mposhtim bandën kriminale

Ashtu siç kishte paralajmëruar, opozita ka nisur sot protestat për të vënë në zbatim aksionin për mosbindje civile të shoqëruar me bllokimin e katër akseve kryesore...

Politikë 10:25 - 5 Prill, 2018

Bllokimi i Vorës/ Ja, zgjidhja për qarkullimin e automjeteve Durrës-Tiranë

Ndërkohë që autostrada Tiranë-Durrës është bllokuar nga opozita me në krye Lulzim Bashën, automjetet nga Durrësi në Tiranë, mund të qarkullojnë nha një aks tjetër rrugorë....

Politikë 14:17 - 2 Mars, 2018

Ndihma ekonomike/ Zbardhen dëshmitë tronditëse të familjeve të përjashtuara

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me familje në Vorë, ndihma ekonomike e të cilëve u është hequr padrejtësisht. Basha thotë se...

Aktualitet 10:37 - 4 Shkurt, 2018

Mbante armë dhe thikë me vete/ Arrestohet 19-vjeçari

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 19-vjeçar në Vorë, pasi gjatë kontrollit është konstatuar se mbante armë dhe thikë me vete. Sipas të dhënave...