Connect with Us

All posts tagged "vokshi"

Lajme 15:21 - 29 Mars, 2020

“Koha nuk pret sa të mbarojnë shfaqjet në ERTV”/ Thirrja e Vokshit: Po infketohen mjekët, të merren masa

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi shprehet se mjekët nuk kanë masa mbrojtëse dhe prandaj ata infektohen me koronavirrus. Vokshi bën thirrje ndaj qeverisë që të marrë...

Lajme 14:56 - 25 Mars, 2020

“Po testohen pak të dyshuar”/ Albana Vokshi ngre alarmin: Nuk po respektohet kërkesa e OBSH

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi thotë se qeveria shqiptare nuk po zbaton kërkesën e OBSH për kryerjen e më shumë testeve të COVID-19. Duke publikuar shifrat e...

Lajme 12:51 - 24 Mars, 2020

“Realiteti nuk është ai që thotë Rama”/ Vokshi: Njerëzit janë të varfër, vuajnë për bukën e gojës

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi, ka reagruar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama se po ndihmohen njerëzit në nevojë. Sipas Vokshit njerëzit janë të varfër...

Lajme 17:24 - 18 Mars, 2020

Gjoba për shkelësit e rregullave/ Vokshi i kthehet Ramës: Testoje popullin

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me gjobat që ai ka paralajmëruar për qytetarët që shkelin rregullat e vendosura në...

Politikë 14:03 - 14 Shkurt, 2020

Rama armik i mediave/ Kush janë katër “mercenarët” që vërsul për kapjen e AMA-s

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si armikun kryesor të mediave. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja Vokshi, u shpreh...

Politikë 21:32 - 11 Shkurt, 2020

Vokshi akuza Ramës/ Po kap bordin drejtues të AMA, emëron njerëzit e tij besnikë

Përzgjedhja e Kryetarit dhe anëtarëve të Bordit Drejtues të AMA ka sjellë reagimin e fortë të Partisë Demokratike. Ish kryetarja e komisionit te medias dhe mjeteve...

Shkrirja e Akademisë/ Ish-deputetja demokrate shpërthen në akuza
Politikë 22:16 - 3 Shkurt, 2020

Vokshi sfidon Ramën/ Do vazhdojmë t’i denoncojmë, pavarësisht padive

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e ftuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, teksa ka folur për koncesionet e dhëna nga qeveria Rama u...

Politikë 22:34 - 26 Dhjetor, 2019

“Do prishim Teatrin”/ Vokshi ironizon Veliajn: Të lyejë me gëlqere ndonjë shkallë

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka sulmuar kryebashkiakun Erion Veliaj, pasi ritheksoi se godina e Teatrit Kombëtar do të prishet. Përmes një postimi në...

Politikë 18:04 - 20 Dhjetor, 2019

Shkarkimi i zv.dekanit të Inxhinierisë/ Vokshi: Ishte urdhër i Ramës se tha të vërtetat e tërmetit

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se zv.dekani i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit, Agim Seranaj, është shkarkuar sot me urdhër politik të Edi Ramës....

Politikë 09:06 - 19 Dhjetor, 2019

Shqipëria në diktaturë/ Ditë e zezë për lirinë e medias në Shqipëri

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka reaguar pasi Kuvendi i Shqipërisë një ditë më parë votoi paketen e censurës ndaj mediave. Në një postim në...

Politikë 14:34 - 17 Dhjetor, 2019

“Po na nxin imazhin ndërkombëtarisht”/ Vokshi godet Ramën: Hiq dorë nga censura

Ish deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi, përmes një deklarate për shtyp i ka dalë kundër Paketës së Censures së mediave, të propozuar nga Qeveria. Vokshi...

Politikë 20:13 - 16 Dhjetor, 2019

Ligji për censurën ndaj mediave/ Vokshi: Rama po shfrytëzon mungesën e Kushtetueses

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi thotë se kryeministri Edi Rama po shfrytëzon mungesën e Gjykatës Kushtetuese për ligjin e ri të medias. Sipas Vokshit, nëpërmjet...

Politikë 20:01 - 12 Dhjetor, 2019

“Ai i do gratë për t’i rreshtuar ushtarakisht”/ Vokshi bën thirrje: Vajza bëni kujdes nga Rama

Ish deputetja e PD,Albana Vokshi ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama i cili sipas saj ngado që ka shkuar ka fyer e dhunuar verbalisht, në...

Politikë 12:21 - 6 Dhjetor, 2019

Albana Vokshi: 34 mijë mësues nuk kanë marrë pagat

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka shprehur shqetësimin për faktin se sipas saj edhe pse sot është data 6 dhjetor, mësuesit ende nuk kanë marrë...

Politikë 11:12 - 6 Dhjetor, 2019

“S’kemi detyruar askënd të japë lekë nga rroga”/ Si mashtroi Rama, zbulohet urdhëri për policinë

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, se administratës nuk do t’i mbahet nga rroga asnjë lekë për të shkuar...

Politikë 12:52 - 5 Dhjetor, 2019

Paratë për oligarkët nuk janë palca e buxhetit/ Pse Rama refuzon të anullojë koncesionet

Ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi, ka reaguar  lidhur me situatën e krijuar pas tërmetit në vend. Në një postim në rrjetet sociale, Vokshi shkruan se absurdi...

Politikë 20:34 - 4 Dhjetor, 2019

“Po lëre politikën ooo…”/ Vokshi përplaset keq me Hysin në QS: Të të vijë turp ty që përmend Thumanën

Një debat i ashpër ka ndodhur sot tek godina 15 në Qytetin Studenti mes deputetets socialiste Vasilika Hysi dhe ish deputetes demokrate Albana Vokshi. Hysi e...

Politikë 15:43 - 4 Dhjetor, 2019

“Rama urdhëron mbajtjen e rrogës së policëve dhe mësueve”/ Vokshi:Të anullohen me urgjencë

Ish deputetja e PD, AlbanaVokshi ka reaguar lidhur me urdhërin e e Edi Ramës për t’u mbajtur rrogat policëve dhe mësuesve për të t’i shkuar në...

Politikë 20:46 - 29 Nentor, 2019

Arrestimi i Xhulia Aliaj/ Reagon Vokshi: Rama nuk heq dorë nga sjellja qesharake prej një diktatori

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar pas arrestimit të 25 vjeçares Xhulia Aliaj e cila akuzohet se përhapi panic përmes lajmeve të rreme në...

Politikë 15:09 - 22 Nentor, 2019

Vokshi takon Merkel në Zagreb/ Zbulon çfarë i tha kancelarja gjermane

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka takuar në Zagreb kancelaren gjermane, Angela Merkel. Vokshi bën me dije se e ka falenderuar për mbështetjen e vazhdueshme...

Politikë 19:20 - 18 Nentor, 2019

AMA rrëzon projektligjin e Ramës për mediat online/ Vokshi: Koha të mbrohet shtylla e fundit e demokracisë

Ish deputetja e PD Albana Vokshi ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale ku shkruan se AMA rrëzoi sot ligjin e Edi Ramës...

Politikë 15:06 - 16 Nentor, 2019

Vokshi publikon video-skandalin/ Rilindja nuk kursen as fëmijët

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka publikuar sot një video, pamjet e së cilës të kujtojnë realizmin socialist. Sipas ish-deputetes Vokshi, “qindra fëmijë nuk shkojnë...

Politikë 11:23 - 12 Nentor, 2019

Pampuri shpalli të vdekur një nga banorët e Astirit/ Vokshi “justifikon” kolegen

Ish deputetja Albana Vokshi ka komentuar deklaratën e koleges së saj Oriola Pampuri e cila tha me herët se një nga banorët e Unazës ka ndërruar...