Connect with Us

All posts tagged "vlore"

Berisha: Rama nuk kërkon mandatin e 3, por do të bëhet deputet
Politikë 22:52 - 25 Shtator, 2020

Berisha: Rama nuk kërkon mandatin e 3-të, por do të bëhet deputet

Kryeministri Edi Rama sqaroi sot nga Vlora se do të kandidojë për deputet sërish në këtë qytet, pas thashethemeve se do të kandidonte në Durrës. Ndër...

Video-“Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020”/ Grida Duma nxjerr “bllof” Ramën
Politikë 22:24 - 25 Shtator, 2020

Video-“Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020”/ Grida Duma nxjerr “bllof” Ramën

Ish-deputetja e PD-së Grida Duma ka publikuar një video ku shfaqet me zë dhe figurë kryeministri Edi Rama teksa premtonte në 2018 hapjen e aeroportit të...

“Shqiptarët duhet ta krehin Ramën për leckash”/ Berisha këshilla opozitës
Politikë 22:13 - 25 Shtator, 2020

Berisha tregon prapaskenat/ Pse Rama “hoqi dorë” nga Durrësi e u rikthye në Vlorë

Ish kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili tha se do të kandidojë në qytetin e Vlorës dhe jo në Durrësi...

Paralajmërimet për përmbytje/ Bashkia e Vlorës njoftim të rëndësishëm për qytetarët
Sociale 21:06 - 25 Shtator, 2020

Paralajmërimet për përmbytje/ Bashkia e Vlorës njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Bashkia e Vlorës ka bërë një njoftim të rëndësishëm për qytetarët përsa i përket paralajmërimeve të meteorologëve  për përkeqësimin e motit. Bashkia  njofton qytetarët të shmangin...

“Të keqen e mendjes që nuk e keni”/ Kulluri leksion opozitës: Ja si mundet Rama
Politikë 19:20 - 25 Shtator, 2020

Kulluri ironizon premtimet e Ramës/ Ke kaluar në fazën “një dhomë me pamje nga deti në çmendinë doktor

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka regaura pas premtimeve të dhëna nga kryeministri Edi Rama në Vlorë, gjatë vizitës së sotme. Kulluri...

“Prapë me filma ky!?”/ Paloka ironizon Ramën: Premton në letër aeroporte e porte
Politikë 18:38 - 25 Shtator, 2020

“Prapë me filma ky!?”/ Paloka ironizon Ramën: Premton në letër aeroporte e porte

Ish-deputeti i PD-së, Edi Palokla ka reaguar pas premtimeve të kryeministrit Edi Rama nga Vlora, për disa projekte rrugore, por jo vetëm. Përmes ironisë, Paloka i...

“Mori në dorë “frrerët e Durrëst?”/ Rama e përgënjeshtron: Kam qenë dhe do të jem në Vlorë!
Kronika 18:05 - 25 Shtator, 2020

“Mori në dorë “frerët e Durrëst?”/ Rama e përgënjeshtron: Kam qenë dhe do të jem në Vlorë!

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se do të jetë kryesuesi i listës së PS në Vlorë edhe në zgjedhjet e 25 prillit duke hedhur poshtë zërat...

Policia arreston 23 persona në 24 orët e fundit/  5 të tjerë shpallen në kërkim
Kronika 22:41 - 24 Shtator, 2020

Policia aksion blic në Vlorë/ “Shënjestrat” personat me makina të shtrenjta

Policia e Vlorës është duke zhvilluar një aksion blic në disa lagje të qytetit të Vlorës. Mësohet se mbrëmjen e sotme po kryhen kontrolle të imtësishme...

Rrëshqitje gurësh në një restorant në Kaninë/ Dyshohet për një të lënduar
Kronika 12:11 - 23 Shtator, 2020

Masivi shkëmbor bie mbi një lokal në Kaninë/ Dyshohet për një të lënduar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaninë të Vlorës. Mësohet se një masiv shkëmbor ka rënë mbi një lokal, ndërsa paraprakisht dyshohet për një person...

Kronika 20:24 - 21 Shtator, 2020

Dogji burrin dhe vjehrrën të gjallë/ Prokuroria kërkon burg përjetë për Hysnie Hoxhallarin

Prokuroria e Vlorës ka kërkuar burg përjetë për Kasëm Pirjasin dhe Hysnie Hoxhallarin, të cilët dy vite më parë vranë nënë e bir, Selkei e Olsi...

covid
Kronika 12:33 - 21 Shtator, 2020

Covid-19/ Ja cilat janë rastet e reja në Vlorë, Gjirokastër dhe Bulqizë

Me nisjen e vitit të ri shkollor regjistrohen edhe rastet e para të infektimeve. Në Gjirokastër është regjistruar një rast me Covid 19 në gjimnazin “Siri...

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona
Aktualitet 09:16 - 17 Shtator, 2020

Operacion “blic” në Vlorë/ Arrestohen shtatë persona

Mëngjesin  e sotëm janë arrestuar 7 persona si rezultati i një operacioni blic të kryer për droga të forta, kokainë. Sipas informacioneve paraprake nga policia mësohet...

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë
Kronika 20:45 - 14 Shtator, 2020

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Një tjetër aksident me  pasjë humbje jete është shënuar në rrugët e vendit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja në Vlorë ku dy automjte...

Sociale 11:16 - 14 Shtator, 2020

Dy mësues me COVID-19 në Vlorë/ Drejtoresha: Nuk ka problem për shkollën

Dy mësuese të shkollës “Lef Sallata” në Vlorë janë konfirmuar me COVID-19, ndërsa ndodhen në karantinë në banesat e tyre. Infektimi i tyre ka ndodhur më...

Vethelmohet me fostoksinë/ Ndërron jetë 62 vjeçara në Vlorë
Kronika 19:17 - 13 Shtator, 2020

Vethelmohet me fostoksinë/ Ndërron jetë 62 vjeçarja në Vlorë

Një 62 vjeçare nga Vlora i ka dhënë fund jetës, duke u vethelmuar me fotoksinë. Policia bën me dije se gruaja me inicialet F. Ç., është...

Aktualitet 13:46 - 10 Shtator, 2020

Trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni/ OFL “troket” në Vlorë

Operacioni Forca e Ligjit ka zbarkuar në Vlorë, ku i kërkon llogari për pasurinë tre personave të dënuar për prostitucion dhe trafik droge. Ata janë Elton...

Përmbyset makina në Vlorë/ Humb jetën një person
Kronika 17:52 - 9 Shtator, 2020

Përmbyset makina në Vlorë/ Humb jetën një vajzë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Nartë të Vlorës. Mësohet se një automjet është përmbysur e për pasojë ka humbur jetën...

Kronika 21:14 - 5 Shtator, 2020

Bënte kërdinë me vjedhjen e banesave/ Arrestohet në flagrancë 38 vjeçari nga Vlora

Një 38-vjeçar nga Vlora është vënë në prangat e policisë pasi akuzohet për një sërë vjedhjesh. Denoncimi është bërë nga banorët  e Nartës të cilët janë...

Paralajmërimi i ambasadës së SHBA/ Gjata: Rama sfidoi ambasadoren Kim, ja me kë u shfaq në krah sot
Politikë 15:30 - 3 Shtator, 2020

Paralajmërimi i ambasadës së SHBA/ Gjata: Rama sfidoi Yuri Kim, ja me kë u shfaq në krah sot

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata thotë se kryeministri ka sfiduar sot publikisht ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, pasi u shfaq në krah me...

Raporti i EuCham “shuplakë” qeverisë/ Rama, fajtor për krizën ekonomike
Politikë 19:48 - 2 Shtator, 2020

“Gramoz mos m’u mërzit”/ Rama i kërkon ndjesë kryetarit të Kuvendit pasi “mburri” vlonjatët

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar ndjesë kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, teksa mbante fjalën në ceremoninë solemne të organizuar për 100-vjetorin e Luftës Kombëtare të...

Kronika 20:47 - 1 Shtator, 2020

E rëndë në Vlorë/ Gjendet i varur me litar në derën e banesës një burrë

Një ngajrje e rëndë është regjustraur mbrëmjen e sotme në në fshatin Ploçë të Selenicës Në orën 19:49, dyshohet se është vetëvarur me litar në derën...

Mblidhet sot grupi parlamentar i PS-së/ Ja çështjet që do diskutohen
Politikë 19:03 - 1 Shtator, 2020

Rama braktisi Vlorën dhe mori “frrerët” e Durrësit/ Lista me emrat dhe lëvizjet e bujshme të PS

Kryeministri Edi Rama pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS në Elbasan njoftoi për lëvizje të bujshme politike në Asamblenë e PS teksa synon medoemos mandatin...

Zhduken dhjetëra dokumente zyrtare/ Mes tyre edhe kasaforta top sekret e Policisë
Denoncim 14:58 - 1 Shtator, 2020

Zhduken dhjetëra dokumente zyrtare/ Mes tyre edhe kasaforta top sekret e Policisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, sipas të cilit një sërë dokumentesh janë zhdukur nga institucionet shtetërore, mes të cilave edhe kasaforta top...