Connect with Us

All posts tagged "vleresimi"

Denoncim 21:17 - 12 Shkurt, 2020

“Fiks Fare”/ Gabimet në vlerësimin e dëmeve të tërmetit lënë në qiell të hapur 73-vjeçaren

Një 73-vjeçare është lënë në qiell të hapur nga institucionet shtetërore, të cilat i kanë vlerësuar gabim dëmin e tërmetit të 26 nëntorit. Meme Kajmaku, nga...

Aktualitet 15:42 - 23 Maj, 2019

Maturantët në kolaps/ Dy javë para provimit, ndryshon mënyra e vlerësimit

Qendra e Shërbimeve Arsimore, së fundmi  ka shpërndarë në shkollat e mesme një njoftim-udhëzim në lidhje me  pyetjet me alternativa në provimet e Maturës Shtetërore 2019....

Aktualitet 13:41 - 16 Maj, 2019

Nata e dytë e Eurosong/ Vlerësimi i jurisë për Jonida Maliqin pak para finales

Jonida Maliqi do të performojë ditën e sotme në Eurovizion me këngën “Ktheju Tokës”. Ajo do të performojë e 14 dhe në fund të natës dë...

Aktualitet 14:02 - 8 Dhjetor, 2018

Vlerësimi i ARRSH/ Ulet numri i objekteve që preken nga Unaza e Madhe

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ALUIZNI, Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, IKMT dhe Bashkia Tiranë kanë përmbyllur fazën finale të konstatimit në terren të objekteve që...

Aktualitet 21:52 - 30 Prill, 2018

Ish Presidenti jep vlerësimin e tij për prokuroren e Përgjithëshme Arta Marku

 Ish Presidenti i vendit, Bujar Nishani, është prezent në emisionin “Pesë pyetje nga Babaramo”, ku si temë është “E vërteta sipas presidentit Nishani”. Në një nga...

Ekonomi 08:34 - 6 Mars, 2018

Vlerësimi i Bankës Botërore/ Ja sa kushton Shqipëria 

Shqipëria duke përfshirë njerëzit, pasuritë natyrore dhe prodhimin kombëtar është çmuar me 153,6 miliardë dollarë prej Bankës Botërore në një vlerësim të fundit për pasuritë e...

Aktualitet 12:02 - 28 Mars, 2017

Vettingu/Nis vlerësimi i dokumenteve për 101 aplikantët, monitoron ONM

Institucioni i Avokatit të Popullit njoftoi se ekspertët e institucionit nën monitorimin e ONM-së filluan vlerësimin e dokumentacionit të dorëzuar për plotësimin e kritereve ligjore nga...

Aktualitet 11:04 - 5 Tetor, 2016

Vetingu në Gjykatën Kushtetuese/ Organet e vlerësimit nën kontrollin e qeverisë

Ankimimi i Partisë Demokratike për Vettingun, i cili pritet të shkojë sot në mesditë në Gjykatën Kushtetuese,  rradhit një sërë aspektesh, të cilat sipas saj bien...