Connect with Us

All posts tagged "vlahutin"

Politikë 11:50 - 23 Nentor, 2019

Faktet/ Ilir Meta po kërkon Kushtetutë të re

Presidenti i Republikës prej disa ditësh ka filluar një betejë të ashpër publike me sulme dhe akuza ndaj ndërkombëtarëve. Ka sulmuar në mënyrë të pandalur jo...

Aktualitet 18:15 - 21 Korrik, 2019

Reforma në Drejtësi/ Vasili sulmon Lu dhe Vlahutin, ja çfarë iu kujton  

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka kujtuar sot votimin në parlament me 140 vota të ndryshimeve Kushtetuese të Reformës në Drejtësi në vitin...

Aktualitet 13:15 - 30 Tetor, 2018

Akuza të forta zyrtares kroate në Tiranë/ Kujt i drejtohet Basha?

Partia Demokratike ka denoncuar sot tenderin prej 15 milionë euro të qeverisë Rama dhënë një kompanie kroate, që sipas tyre vendos monopolin e kontrollit të faturimit mbi...

Aktualitet 23:04 - 31 Gusht, 2018

“Dita e fundit si ambasadore”/ Vlahutin i ka dy fjalë për Shqipërinë

Ambasadorja në ikje e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin ka njoftuar në profiling e saj në rrjetet sociale, se sot ishte dita e saje  fundit si...

Aktualitet 14:56 - 29 Gusht, 2018

Vlahutin në zyrën e Ruçit/ Zbardhet takimi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, u takua sot me Ambasadoren e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, me rastin e përfundimit të misionit të saj në...

Aktualitet 15:29 - 24 Gusht, 2018

“Askush nuk mund të zhbëjë Reformën në Drejtësi”/ Kujt i drejtohet Ambasadorja Vlahutin?

 Ambasadorja e BE-së në vendin tonë Romana Vlahutin, e cila është në prag largimi, u nderua me titullin e “Qytetares së Nderit në Vlorë” ditën e...

Aktualitet 17:35 - 22 Korrik, 2018

Turizmi/ Ambasadorja e BE “shuplakë” Ramës

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiarnë, Romana Vlahutin gjatë një vizite në Theth, ka realizuar një takim me banorët e zonës, dhe është njohur nga afër...

Aktualitet 16:50 - 20 Korrik, 2018

Çfarë u bisedua me ambasadoren Vlahutin/ Regjisori zbulon detajet

Regjisori Robert Budina ka komentuar sot takimin që artistët kanë pasur me ambasadoren e BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin. I ftuar në Fax News, Budina...

Aktualitet 20:31 - 18 Korrik, 2018

Kthimi i ligjit për prishjen e Teatrit/ Artistët kërkojnë ndihmën e Vlahutin

Artistët sot kanë vijuar sërisht protestën për kundërshtimin e ligjit për prishjen e Tetatrit Kombëtar. Përveç kërkesës për kthimin mbrapsh të ligjit nga presidenti, ata kanë...

Aktualitet 22:55 - 7 Korrik, 2018

Nuk e kanë me këta që po ikin…

Nga Mero Baze Ka një agresion në rritje ndaj dy ambasadorëve më të rëndësishëm të Perëndimit në Shqipëri, ambasadores së BE, Romana Vlahutin, dhe atij të...

Aktualitet 22:12 - 7 Korrik, 2018

Ambasadorë të rinj në Shqipëri/ Ngjela zbulon misionin e tyre

Ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin janë në mbarim të mandatit të tyre në Shqipëri. Punën e tyre dhe jo vetëm e ka komentuar në një...

Aktualitet 21:41 - 7 Korrik, 2018

Mandati i Lu dhe Vlahutin/ Ngjela tregon pse amabasadorët do të hyjnë në histori

Ikjen e dy ambasadorëve atij të SHBA-ve Donald Lu dhe asaj të BE Romana Vlahutin e ka komentuar dhe avokati Spartak Ngjela. Në një postim në...

Qeveria "Rama 1"
Aktualitet 20:15 - 7 Korrik, 2018

Projektligji që shemb Teatrin/ Zbardhet mesazhi i Vlahutin për Qeverinë

Ambasadorja në ikje e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka reaguar lidhur me projektligjin e votuar me 75 vota pro nga mazhoranca që i hap rrugë...

Aktualitet 21:41 - 5 Korrik, 2018

Opozita “bojkoton” amabasadorët Lu dhe Vlahutin

Mbrëmjen e sotme ambasadorët në ikje, ai i SHBA-ve Donald Lu dhe ajo e BE Romana Vlahutin, kanë organizuar një pritje ‘lamutumire’. Në këtë pritje janë...

Aktualitet 13:38 - 2 Korrik, 2018

LSI vijon sulmet ndaj Vlahutin/ “Ambasadorja duhet të heshtë”

Kreu i Grupit Parlamenter të LSi, Petrit Vasili, ka sulmuar sërish ambasadoren e BE, Romana Vlahutin. Sipas Vasilit, Vlahutin ka dezinformuar shqiptarët dhe europën, duke u...

Aktualitet 11:11 - 2 Korrik, 2018

Tryezë pas konkluzioneve të BE/ Vlahutin paralajmëron Shqipërinë

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, ka paralajmëruar qeverinë shqiptare se i pret ende shumë punë për bindjen e vendeve skeptike për çeljen e negociatave....

Aktualitet 12:15 - 27 Qershor, 2018

Negociatat me BE/ Gazetarët “vënë me shpatulla” pas muri ambasadoren

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin i është përgjigjur interesit të gazetarëve në lidhje me vendimin e djeshëm të BE, për shtyrjen e negociatave...

Politikë 12:02 - 27 Qershor, 2018

Shtyrja e negociatave/ BE kërkon konsolidimin e reformave

Ambasadorja e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka dhënë një deklaratë për mediat, një ditë pas vendimit për shtyrjen e negociatave në qershor të vitit të...

Politikë 14:11 - 26 Qershor, 2018

LSI nuk ndalet/ “Kryqëzon” Romana Vlahutin

Kryetari i Grupit Parlametar të LSi, ka sulmuar sërish ambasadoren e BE, Romana Vlahutin. Sipas tij, zgjedhja e kryeprokurores së përkohshme, Arta Marku, me 36 vota...

vasili del bllof me foton
Politikë 15:57 - 25 Qershor, 2018

LSI sulmon zyrtaren e BE-së

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka sulmuar ambasadoren e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin. Sipas Vasilit, Vlauhtin thotë të njëjtat gjëra si Rama....

Aktualitet 15:07 - 25 Qershor, 2018

Kamp refugjatësh në Shqipëri?/ Ambasadorja e BE shuan zërat

Ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin ka reaguar në lidhje me lajmet se në Shqipëri do të ndërtohet kamp për refugjatët sirianë. Vlahutin thotë...

Politikë 13:05 - 25 Qershor, 2018

Vlahutin: Asnjë kusht nga BE për negociatat

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin, ka dhënë një deklaratë për negociatat dhe refugjatët. Sipas saj, BE nuk synon të vendosë asnjë kusht për...

Aktualitet 11:07 - 24 Qershor, 2018

PD-LSI në panik/ Zbulohet skenari për rrëzimin e reformës në drejtësi

Opozita shqiptare po përgatit një skenar për të rrëzuar të gjithë reformën në drejtësi. Duke qenë se deri më tani ka ngërçe në Kushtetuese, Gjykatën e...