Connect with Us

All posts tagged "vladimir mara"

Vetingu 12:21 - 29 Prill, 2020

Zbulohen fotot ekskluzive të Arben Krajës dhe prokurorëve të SPAK

Më poshtë po sjellim disa foto, ku duken qartë majmunë që kanë zënë sytë, veshët, hundën, gojën, por kanë mbuluar edhe organet e tyre. Në këto...

Kronika 12:22 - 16 Shtator, 2019

Prokurorët e lidhur me bandën e vjedhjes së votave aplikojnë për KLP

Dy prokurorë kanë aplikuar për pozicionet vakatnte për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Mësohet se prokurorët nuk janë emra të padëgjuar, pasi në duar kanë pasur...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Kronika 17:45 - 10 Shtator, 2019

Të dështuarit e Krimeve të Rënda/ Skandalet dhe pasuritë e prokurorëve të Tahirit

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, që nga tetori i vitit 2017 po hetohet nga Prokuroria për Krime të Rënda me akuzën e trafikimit të lëndëve...

prokuroria e krimeve te renda
Kronika 15:18 - 27 Korrik, 2019

Motra e ish deputetit socialist denoncon/ “Prokurori i Krimeve të Rënda më keqtrajtoi”

Mimoza Ndoka, motra e ish-deputetit socialist Arben Ndoka, ka denoncuar pranë Komisionit të Vettingut, prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Mara. Me datë 29.1.2019, ajo ka...

Kronika 14:05 - 27 Korrik, 2019

Vladimir Mara “në krah” të financierit të Habilajve/ Vettingu konfirmon skandalin

Prokurori i Krimeve të Rënda Vladimir Mara e ka kaluar shkallën e parë të Vettingut me aftësi minimale profesionale. Nuk çuditemi tashmë se derisa kishte dhe...

Aktualitet 12:24 - 18 Korrik, 2019

Video-Të preferuarit e KLP dhe të përjashtuarit nga SPAK-u/ Njihuni me prokurorët antikorrupsion

Këshilli i lartë i Prokurorisë, ka bërë përzgjedhjen e tij në lidhje me ekipin e SPAK-ut. Të preferuarit e KLP, të paktën siç thonë ata, janë...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 10:51 - 15 Shkurt, 2019

I akuzuar për dekonspiracion/ Vladimir Mara drejt SPAK-ut

Struktura e Posaçme Antikorrupsion, pritet të pastrojë sistemin e politikës, por edhe atë të drejtësisë nga të inkriminuarit dhe të korruptuarit. Për këtë arsye janë të...

Aktualitet 15:04 - 4 Shkurt, 2019

Droga në Has/ Sekuestrohet pasuria e Admir Hoxhës

Krimet e Rënda kanë vendosur të sekuestrojnë pasurinë Admir Hoxhës, i cili dyshohet si  ‘truri’ i laboratorit të heroinës në Has dhe një prej baronëve të drogës....

dosja 339
Aktualitet 10:34 - 30 Janar, 2019

Shantazh prokurorëve/ Dosja 339 “çmend” Donika Prelën

Prokuroria është shndërruar në institucionin më me pa autoritet. Kjo falë drejtuesve. Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë për Krime të Rënda detyron prokurorët që të dalin...

Prokuroret e Krimeve te Renda Vladimir Mara Dritan Prenci
Aktualitet 15:01 - 29 Janar, 2019

Skandali-Dosja 339/ Prokurorët nxjerrin sekretin hetimor

Dy prokurorët e Krimeve të Rënda kanë reaguar pasi gazetari Flamur Vezaj, në një postim në rrjetet sociale shkruante se kryeministri Edi Rama dhe disa deputetë...

Aktualitet 12:57 - 31 Maj, 2018

Financieri i Habilajve “luan” me Prokurorinë?/ Seitaj në duar të Hajdarmatajt

Një prej avokatët penalist më të suksesshmit në Romë ka marrë përsipër mbrojtjen e “financierit “ të bandës së Habilajve. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare, të...

Aktualitet 11:14 - 21 Prill, 2018

Ekskluzive:Nezar Seitaj “fundos”, dy prokurorë të Krimeve të Rënda/ Flet, Hajdarmataj

Ekstradimi drejt Italisë i shtetasit Nazer Seitaj, apo siç është klasifikuar në dosjen e prokurorisë me epitetin “financieri i Habiljave”, është cilësuar si rasti më i...

Aktualitet 13:03 - 3 Prill, 2018

“Mbrojtën’ Nazer Seitajn/ Dy prokurorë të Krimeve të Rënda rrezikojnë prangat?

Prokuroria e Durrësit, në muajin shkurt, ka nisur hetimet për mënyrën se si u ekstradua në Itali, shtetasi Nazer Seitaj. Rasti është  cilësuar si i paprecedentë...