Connect with Us

All posts tagged "vladimir gjuta"

Kronika 11:34 - 13 Shkurt, 2020

U kap me armë pranë selisë së PS/ Lihet në burg Vladimir Gjuta

Lihet në burg Vladimir Gjuta i arrestuar disa ditë më parë pranë selisë të PS. Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për Gjutën i cili...

Kronika 18:28 - 12 Shkurt, 2020

U kap me armë dhe para pranë selisë së PS-së/ Çfarë tha Vladimir Gjuta pas arrestimit

Është zbardhur deklarata e Vladimir Gjutës dhënë pas arrestimit, teksa u prangos në afërsi të selisë se PS-së. Gjuta ka treguar që armën dhe një dorezë...

Kronika 14:23 - 11 Shkurt, 2020

Skandali me lirimin e Vladimir Gjutës/ Përplasjet mes gjykatës së Fierit dhe Tiranës

Lirimi i Vladimir Gjutës nga burgu përplas gjykatën e Fierit me atë të Tiranës. Në të njëjtën ditë, më 5 shkurt, Gjykata e Fierit dhe Gjykata...

Kronika 13:37 - 11 Shkurt, 2020

U kap me armë pranë selisë rozë/ Vladimir Gjutës i sekuestrohen shuma të mëdha parash dhe makina e blinduar

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, në bashkëpunim me prokurorinë, nisi hetimin pasuror ndaj shtetasit Vladimir Gjuta 40-vjecari Vladimit Gjuta, i arrestuar një ditë më parë nga...

Politikë 21:55 - 10 Shkurt, 2020

Spekulimet për arrestimin e Gjutës para selisë rozë/ “U pagua 120 mijë euro për të bërë zhurmë”

Deklarata të forta janë bërë mbrëmjen e sotme, pas arrestimit të Vladimir Gjutës me armë dhe para jashtë selisë rozë, në kohën kur kryeministri Edi Rama...

Politikë 21:40 - 10 Shkurt, 2020

“Krimi i pafuqishëm të godasë politikanët”/ Spahiu: Ja kur mund të ndodhin atentate ndaj krerëve të partive

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka komentuar shoqërimin e Vladimir Gjutës, i cili u ndalua me armë dhe para nga garda e selisë...

Kronika 11:05 - 5 Shkurt, 2020

Rrahu me çekiç kushëririn dhe i theu dhëmbët/ Lirohet nga burgu Vladimir Gjuta

Lirohet nga paraburgimi Vladimir Gjuta i cili ishte arrestuar për akuzën e plagosjes së rëndë. Gjuta u arrestua më 4 janar pasi akuzohej se kishte rrahur...

Kronika 16:25 - 22 Janar, 2020

I vendosi tritol farmacisë së babait të Saimir Tahirit/ Arrestohet sërish Vladimir Gjuta

Vladimir Gjuta, i cili akuzohet si autori i vendosjes së tritolit tek farmacia e babait të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka rënë sërish në prangat...

Aktualitet 13:23 - 6 Mars, 2017

Vladimir Gjuta drejt Spitalit Psikiatrik/Ja vendimi i Gjykatës së Tiranës

Gjykata e Tiranës ka kërkuar shtrimin në Spital Psikiatrik të shtetasit Vladimir Gjuta. Sipas gjykatës, Gjuta duhet shtruar në spital për t’u kuruar dhe izoluar, pasi...

Aktualitet 23:34 - 21 Qershor, 2016

Riarrestimi i Gjutës/ I ati përgënjeshtron dhunën: Kishim rast familjar

Ndërsa zyrtarisht policia njoftoi dje se kishte arrestuar Vladimir Gjutën për shkelje të arrestit shtëpiak dhe dhunë në familje, kjo e fundit ka reaguar. Duke këmbëngulur...

Kronika 17:07 - 16 Shtator, 2015

Prokuroria kërkon 3 vite burg për Vladimir Gjutën, per vendosje tritoli ne farmacinë e babait të Tahirit

Prokuroria e Tiranës kërkon 3 vite burg për për Vladimir Gjutën, i cili njihet si sor i dyshuar për sulmin me tritol në farmacinë e babait...

Aktualitet 19:12 - 18 Qershor, 2015

Arrestohet Vladimir Gjuta/ Akuzohet se kercenoi dhe vendosi tritol ne familjen e ministrit Tahiri

Policia ka arrestuar më në fund të shumëkërkuarin Vladimir Gjuta. Arrestimi ka ndodhur gjatë një aksion të gjerë policor, me bashkëpunimin edhe të forcave RENEA. Ai...

Aktualitet 19:01 - 18 Qershor, 2015

Arrestohet Vladimir Gjuta, vendosi tritol te farmacine e babait te Tahirit

Vladimir Gjuta, njeriu që akuzohet për vendosjen e tritolit në farmacinë e të atit të ministrit të Brendshëm, si dhe për kërcënimet me anë të mesazheve...

Aktualitet 08:42 - 2 Mars, 2015

“Banda e tritolit”/ Të arrestuarit raportonin te Vladimir Gjuta

Të arrestuarit si përgjegjës ndaj atentatit që i’u bë pak kohë më parë familjes së Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, kanë mohuar akuzat e ngritura ndaj tyre...