Connect with Us

All posts tagged "vjosa osmani"

Nga Astrit Patozi/ Shikoni Vjosa Osmanin për të kuptuar Edin dhe Lulin
Politikë 13:42 - 22 Qershor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Shikoni Vjosa Osmanin për të kuptuar Edin dhe Lulin

Nëse doni të dini paraprakisht se çfarë efekti kanë listat e hapura për shoqërinë, nuk ka nevojë të lodheni shumë. Shikoni Vjosa Osmanin në Kosovë dhe...

Politikë 13:01 - 21 Qershor, 2020

“Kam kaluar në kurriz furinë e baltës dhe mërisë së politikës së burrave”/ Rudina Hajdari del me mesazhin e fortë

Pas shkarkimi të Vjosa Osmanit nga çdo pozicion në LDK, ka ardhur edhe reagimi nga deputetja Rudina Hajdari. Duke dalë në mbrojtje të kësaj të fundit,...

Kosova & Rajoni 10:52 - 21 Qershor, 2020

Avdullah Hoti i zë vendin Vjosa Osmanit/ Zgjidhet nënkryetar i LDK

Pas shkarkimit të Vjosa Osmanit, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti është zgjedhur nënkryetar i LDK-së. Lajmi është konfirmuar nga Isa Mustafa, me anë të një njoftimi...

Kosova & Rajoni 22:31 - 20 Qershor, 2020

U shkarkua nga LDK/ Reagon Vjosa Osmani: Vetëm populli mund të më rrëzojë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar menjëherë pas shkarkimit nga postet që mbante në LDK. Ajo ka dhënë disa arsye pse u shkarkua...

Kosova & Rajoni 22:11 - 20 Qershor, 2020

LDK shkarkon Vjosa Osmanin

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka shkarkuar Vjosa Osmanin nga postet udhëheqëse në parti. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka...

Politikë 19:18 - 26 Mars, 2020

Hajdari i kthen sytë nga Kosova/ Përgëzon Vjosa Osmanin që votoi kundër rrëzimit të qeverisë, ironia e fortë

Deputetja Rudina Hajdari e ka kthyer ditën e sotme vëmendjen nga Kosova, ku mbrëmjen e djeshme u rrëzua qeveria me një votim në Kuvend. Kryeparlamentarja Vjosa...

Kosova & Rajoni 22:56 - 3 Shkurt, 2020

U betua si kryeparlamentare/ Vjosa Osmani mesazh për qytetarët

Pas marjes së detyrës si kryetare e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani ka falenderuar qytetarët për besimin që i kanë falur deri më tani. Ajo deklaron...

Kosova & Rajoni 17:22 - 2 Shkurt, 2020

Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare/ Kërkon MPB-në dhe postin e Zëvendëskryeministres

Kandidatja për Kryeministre e LDK’së, Vjosa Osmani, është përplasur me krerët e partisë rreth mënyrës se si kanë vendosur t’i ndajnë resorët qeveritare. Sipas mediave kosovare,...

Kosova & Rajoni 19:58 - 1 Shkurt, 2020

Krijimi i qeverisë së re në Kosovë/ Ja posti që pritet të mbajë Vjosa Osmani pas marrëveshjes

Të tjera detaje janë zbardhur nga marrëveshja që pritet të nënshkruhet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për formimin e qeverisë. Gjatë ditës së sotme mediat kosovare...

Kosova & Rajoni 11:01 - 21 Janar, 2020

14 vite pa Ibrahim Rugovën/ Vjosa Osmani: Të mësojmë nga urtësia e tij

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një mesazhi, ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Sot, 14 vite pas ndarjes nga jeta të...

Kosova & Rajoni 15:55 - 26 Dhjetor, 2019

“Kurti, fenomen në politikë”/ Ngjela: Beogradi dhe Tirana i tremben Vetëvendosjes

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, ku ende nuk është arritur një marrëveshje midis Vetëvendosjes dhe LDK-së për të krijuar...

Opinione 13:26 - 26 Dhjetor, 2019

Nga Andi Bushati/ Dështimi i Albinit përballë botës së vjetër

Nga Andi Bushati Lajmi i keq që dha përmes një videomesazhi Albin Kurti, se në ditën e formimit të kuvendit të ri, Vetëvendosje dhe LDK do...

Kosova & Rajoni 17:24 - 23 Dhjetor, 2019

Vjosa Osmani për situatën politike/ “Europa duhet të ndalojë së përkëdheluri Vuçiç-in.

Deputetja e zgjedhur e LDK-së, Vjosa Osmani ka folur për situatën post-zgjedhore në Kosovë, në një intervistë për gazetën austriake Der Standart, ku nuk ka lënë...

Kosova & Rajoni 10:14 - 19 Dhjetor, 2019

Albin Kurti refuzon ofertën e Isa Mustafës/ Çfarë propozoi lideri i LDK

Marrëveshja për krijimin e Qeverisë së re të Kosovës nuk është finalizur ende, ndërsa takimet midis dy liderëve vazhdojnë. Kryetari i LDK Isa Mustafa ka dalë...

Kosova & Rajoni 18:06 - 12 Dhjetor, 2019

Ambasadori britanik optimist/ Marrëveshja VV-LDK është çdo ditë e më afër

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abott ka takuar sot kreun e LDK-së Isa Mustafën lidhur me koalicionin që pritet të arrijë me Vetëvendosjen, e cila...

Kosova & Rajoni 16:55 - 5 Dhjetor, 2019

Vjosa Osmani optimiste për marrëveshje/  Vetëvendosja duhet të thërrasë takim

Nënkryetarja e LDK-së dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani është shprehur optimiste për një marrëveshje me Vetëvendosjen. Pas mbledhjes së thirrur nga kryetari...

Politikë 13:14 - 15 Nentor, 2019

Hajdari takon Vjosa Osmanin/ Listat e hapura të Kosovës tregojnë se sa e konsoliduar është demokracia

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka takuar sot kandidaten për kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani. Hajdari bën me dije se gjatë takimit, Osmani ka ndarë eksperiencën...

Kosova & Rajoni 23:20 - 13 Nentor, 2019

Shengeni Ballkanik / Vjosa Osmani zbulon pse Kosova është kundër   

Kandidatja për postin e kryeministres së Kosovës, nëse zgjedhjet fitoheshin nga LDK, ka qenë e ftuar e vetme e emisionit “Opinion” të mbrëmjes së sotme ku...

Kosova & Rajoni 16:50 - 30 Tetor, 2019

Qeveria e re/ Albin Kurti takohet me Vjosa Osmanin: Kosova do të dalë nga kriza

Kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot me kryetaren e LDK, Vjosa Osmani, me të cilën po përgatitet për të krijuar qeverinë e...

Kosova & Rajoni 14:01 - 10 Tetor, 2019

Vjosa Osmani flet pas takimit me Kurtin/ Çfarë u vendos për koalicionin

Ka përfunduar takimi mes Albin Kurtit, Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit ku është diskutuar për arritjen e një marrëveshje koalicioni për të qeverisur me Republikën e...

Albin Kurti ne Tirane
Kosova & Rajoni 12:32 - 10 Tetor, 2019

Albin Kurti flet para takimit me Osmanin/ Ky është fillimi i qeverisjes së re

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka folur pak para takimit me kreun e LDK-së Isa Mustafa dhe kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani, Kurti...

Kosova & Rajoni 11:23 - 10 Tetor, 2019

Kërkesa për koalicion bashkëqeverisës/ Vjosa Osmani takim me Albin Kurtin

Kandidatja për kryeministre në Kosovë, Vjosa Osmani, ka konfirmuar se sot do të takohet me liderin e VV-së, Albin Kurti. Nuk dihet ende se kur do...

Politikë 22:29 - 9 Tetor, 2019

Do të jetë apo jo Kryeministër?/ Ja si përgjigjet Albin Kurti

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, i ftuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme ka folur për tryezën e bisedimeve që do të zhvillohet ditën e nesërme...