Connect with Us

All posts tagged "vjollca hoxha"

Politikë 14:23 - 16 Tetor, 2019

Top-i si marjonetë e Ramës dhe Vjollcës për fëlliqësira

Një vëzhgim i thjeshtë dhe me një sy të vëmendshëm, me pak kujdes e kupton lehtësisht se “Top Channel”, Televizioni Kombëtar, është kthyer në një marionetë...

Politikë 12:40 - 7 Tetor, 2019

Dy “krimet” e Vjollca Hoxhës, që mbron prokuroria

Nga një media e ngritur nga Dritan Hoxha për interesin e publikut, sot Topi i Vjollcës, duket të jetë e kundërta e asaj që ëndërronte, “Tani...

Politikë 12:40 - 5 Tetor, 2019

A mund të bëjë moral Vjollca e Topit?!

Top Channeli i Vjollcës po grind shqiptarët duke e kthyer misionin e tij nga informues për publikun në një vegël dezinformuese, duke folur në emër të...

Politikë 14:05 - 4 Tetor, 2019

Një bandë mediatike kundër qytetarëve

Prej disa kohësh ka filluar procesi i digjitalizimit. Me problematikat e veta, me disa investime që shkuan në miliona e miliona euro, me tentativa për të...

Lajm i Rekomanduar 12:09 - 20 Gusht, 2019

Faktet/ Të gjitha mediat, papagallë të Erion Veliajt

Në Shqipëri ka një kapje totale të medias nga qeveria apo pushteti. Por, më shumë sesa pro qeverisë apo kryeministrit Edi Rama, shumica e mediave dhe...

Aktualitet 23:53 - 14 Gusht, 2019

Plas në Digitalb, stafi letër aksionarëve: Me detyrim të dalim në rrugë të madhe

Stafi i Digitalb, gati 80 drejtues në vite të kompanisë nëpëmjet një emaili në mbrëmjen e 14 Gushtit, i janë drejtuar aksionarëve të kompanisë, pas largimeve...

Sociale 10:30 - 3 Gusht, 2019

Vjollca Hoxha, si “Sudja”/ Qytetarët i kërkojnë paratë, pas largimit të TV Klan nga Digitalb

Një ditë më parë, pa asnjë lloj paralajmërimi, Televizioni Kombëtar Klan dhe Klan Plus nuk transmetojnë më në platformën Digitalb. CNA.al ka raportuar se gjithçka kishte...

Opinione 19:27 - 1 Gusht, 2019

A po fillon rrënimi i Digitalb?

Sot në mesditë u njoftua se televizioni kombëtar Klan, aktualisht më i madhi, jo vetëm nga audienca, por dhe për nga prodhimtaria e programacioni, u largua,...

Aktualitet 12:18 - 11 Shkurt, 2019

“Fundosen” Top Channel/ Kallëzohen penalisht Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha

Shkatërrimi strukturor, përzënia e potencialeve drejtuese e professionale, shkaktoi varfërimin programor dhe daljen graduale e të pakthyeshme nga tregu mediatik, të ish-gjigandit, cili ka gjetur si...

Aktualitet 16:32 - 24 Janar, 2019

Digitalb deklaratë zyrtare/ Ndryshimet në administrim për përmirësim

Ditën e djeshme CNA.al paralajmëroi shkarkimin e drejtorit të përgjithsëm të kompanisë Digitalb Alban Jaho nga aksionerja kryesore e kompanisë Vjollca Hoxha. Ndërkohë ditën e sotme...

Aktualitet 11:51 - 24 Janar, 2019

Si i “vrau” Vjollca të gjithë shokët dhe bashkëpunëtorët e Tanit të Top-it

Hakmarrje, urrejtje ndaj shokëve apo ndaj vetë ish-bashkëshortit të saj? Një histori dhe kapitull që po shkon drejt fundit, pas një përplasje të madhe që Vjollca...

Aktualitet 08:53 - 24 Janar, 2019

Largmi i drejtorit të Digitalb/ Pritet emri i ri

Vjollca Hoxha, një nga aksioneret kryesore të Digitalb ka shkarkuar dje nga detyra drejtorin e Kompanisë mediatike me të madhe në vend, Digitalb. Alban Jaho drejtonte...

Aktualitet 22:12 - 23 Janar, 2019

Shkarkimi i Alban Jahos/Digitalb në kaos

Një nga kompanitë më të mëdha mediatike në hapësirën shqipfolëse është përfshirë nga paniku dhe kaosi pas shkarkimit të drejtorit “legjendar” Alban Jaho, i cili ka...

Aktualitet 21:42 - 23 Janar, 2019

Shkarkohet drejtori i Digitalb, Alban Jaho “dëshmori i fundit”

Drejtori i Digitalb një prej kompanive më të mëdha në vend është shkaruar nga detyra. Alban Jaho është shkarkuar pasi është kapur me shkelje të rënda...

Aktualitet 17:07 - 5 Nentor, 2018

Dokumenti/ Si e shatazhoi “Top Channel” gjyqtarin Fatri Islamaj, për mos të kthyer borxhin prej gjysmë miliardi

Vjollca Hoxha administratorja e televizionit Top Channel e ka shfrytëzuar gjithë pushtetin e saj mediatik, për mos ti kthyer borxhin prej rreth 470 milionë lekë që...

Aktualitet 19:34 - 23 Shtator, 2018

Arrestohet dhëndri i Vjollca Hoxhës/ Policia fshehu ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar mesazhin e një qytetari digjital, i cili shkruan se mbrëmjen e djeshme është arrestuar dhëndri...

Aktualitet 21:49 - 26 Korrik, 2018

Gjyqtari që sulmon “banda” Vjollca-Blushi/ Kush është Shkëlzen Selimi

“Top Channel” për disa ditë radhazi ka vijuar siç e quan ai “procesin e Vettingut”.  Në shënjestër ka vënë gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi,...

Aktualitet 20:21 - 26 Korrik, 2018

Top Channel i kundërpërgjigjet Bashës/ Nuk kemi asnjë borxh që të shesim mediokritetin

Një ditë pas deklaratës së PD –së, se Top Channel po censuron Opozitën, ka ardhur reagimi i drejtuesve të televizionit Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi. Në...

Aktualitet 10:17 - 20 Korrik, 2018

Vjollca Hoxha zgjedh të qëndrojë me Blushin/ Vajzat i dalin kundër për herë të parë

Për çdo ditë në ‘kazanin’ e madh Top Channel gatuhet një seri tjetër telenovele. Ashtu siç kemi raportuar edhe gjatë kesaj jave ujërat duket të jenë...

Aktualitet 10:43 - 18 Korrik, 2018

Hemorragjia vazhdon/ Tre ikona braktisin Top Channel

Hemorragjia në Top Channel vazhdon. Pas më shumë se 50 largimesh vetëm muajt e fundit nën drejtimin e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit, nga televizoni i...

Aktualitet 13:05 - 17 Korrik, 2018

Lista e plotë- ‘Gjeneralët dhe Ushtarët’ e ‘vrarë’ të Top Channel nga Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi

Top Channel pati një hemorragji vitin e fundit, duke bërë largime të cilat sollën dëme në televizion me pasojë uljen deri në minimum të audiencës, pa...

Aktualitet 12:31 - 12 Korrik, 2018

Top Channel drejt shitjes!?

Televizioni kombëtar Top Channel duket se përtej reformimit të tij dhe ndryshimeve thelbësore po shkon drejt shitjes. Në fakt, nuk është hera e parë që në...

Aktualitet 18:40 - 9 Korrik, 2018

Nuk falimenton “Top Channel”, por shpëton Ledioni

Sot mediat dhe rrjetet sociale diku nga pakujdesia, diku nga nxitimi apo nga dashakeqësia, diku edhe nga mirësia kanë përcjellë një lajm se Ledion Liço në...