Connect with Us

All posts tagged "vjeshte"

Shëndeti 23:00 - 27 Mars, 2020

Pëllumb Pipero tregon ku do të jetë gati vaksina kundër COVID-19

Mjeku infesksionist Pëllumb Pipero thotë se izolimi i popullsisë e ngadalëson transmetimin e virusit por sipas tij zgjidhja do të vijë nëpërmjet vaksinës. Në një lidhje...

Politikë 10:04 - 21 Tetor, 2019

Operacioni “Vjeshta” në Vlorë/ Jepet masa e sigurisë për 7 të arrestuarit

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për shtatë personat arrestuar në operacionin e koduar “Vjeshta”. Kujtojmë se shtatë personat u arrestuan...

Politikë 17:31 - 11 Shtator, 2019

Meta thumbon Ramën/ “Kush ngel për vjeshtë nuk i meriton pushimet e gjata”

Presidenti Ilir Meta, e ka konsideruar, hetimin nga Komisioni i Venecias si një lëvizje dëshpëruese të mazhorancës për të shmangur vëmendjen nga 18 tetori. “E gjitha...

Aktualitet 16:40 - 7 Nentor, 2018

Vjeshta, fatlume për të porsalindurit

Të lindësh mes fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës je vërtetë me fat. Të paktën këtë e thonë disa studiues të Bristol University, sipas të...

Fashion 21:30 - 3 Nentor, 2018

Mos u hallakatni: Këto 5 veshje do të transformojnë gardërobën e vjeshtës gati për dimrin

Jeni gati për sezonin e ri? Nuk e dimë arsyen, por është kaq sfiduese për ne femrat që t’i përshtatemi ndryshimit të stinës. Por gjërat bëhen...

Life Style 15:10 - 30 Tetor, 2018

4 ushqimet e vjeshtës që përmirësojnë shëndetin mendor

Mollët Sigurisht, mollët janë në treg gjatë gjithë vitit. Por ato janë veçanërisht të shijshme gjatë vjeshtës. Ato janë mbrojtëse neurologjike, parandalojnë dëmtimin e ADN-së, reduktojnë...

Kuriozitete 13:53 - 30 Tetor, 2018

Jeni prekur nga ankthi i vjeshtës? Si ta kuptoni dhe ç’duhet të bëni

Shumë prej nesh i pëlqejnë shumë ndryshimet sezonale, sidomos kur kalohet nga vera në vjeshtë. Gjethet fillojnë të bien, gjithçka mbulohet nga ngjyra e artë, fillon...

Aktualitet 13:10 - 24 Tetor, 2018

Nëse nuk i keni vënë re, këto janë 8 mënyrat më fantastike si ta kombinojmë rozën në vjeshtë

Ndriçoni ditët gri të vjeshtës me një “prekje” rozë. Kjo ngjyrë është e garantuar që do t’i japë më shumë stil dhe gjallëri paraqitjes suaj. Kombinoni...

ish ministri i brendshem saimir tahiri
Aktualitet 21:32 - 21 Tetor, 2018

Foto- Tahiri e pëlqen vjeshtën/ Ai sapo na e vërtetoi

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një foto ku shfaqet nën shoqërinë e djalit, teksa ecin në një shteg...

Aktualitet 21:15 - 21 Tetor, 2018

Këto janë 6 veshjet perfekte të vjeshtës që nuk duhet t’i mungojnë asnjë vajze këtë sezon

Kjo vjeshtë është mjaft e paparashikueshme nga vera e sapokaluar. Stili i sugjeruar i trendeve të modës për këtë sezon ka të bëjë me fustane me...

Aktualitet 22:45 - 16 Tetor, 2018

Vini re! Këto janë trendet që duhet të kemi në dollap këtë vjeshtë

Po tani çfarë duhet të blej që të jem “IN”? Kjo është një nga pyetjet më të zakonshme që çdo vajzë bën në ndërrimin e stinëve…...

Aktualitet 08:22 - 26 Shtator, 2018

Ndryshon moti/ Mësoni sa do jenë temperaturat për sot

Moti për ditën e sotme do të mbetet me  kthjellime e kalime  të pakta vranësirash në relievet malorë. Era do të jetë me drejtim  Verilindje, me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës...

Aktualitet 00:15 - 11 Shtator, 2018

Foto/ Atletet që ju duhen me patjetër për këtë sezon

Tendenca më e re e atleteve për këtë vjeshtë janë “Chunky Sneakers”. Këto atlete kanë qënë shumë të famshme përpara viteve 90’ dhe mesa duket po...

Aktualitet 19:04 - 27 Gusht, 2018

Provimet e vjeshtës/ Publikohen datat për 3 mijë maturantët që ngelën në maturën shtetërore

Gjatë ditës së sotme janë publikuar datat, në të cilat do të zhvillohen provimet  e vjeshtës për 3 mijë e 5 maturantët, që ngelën në provimet ...

Aktualitet 22:40 - 26 Gusht, 2018

Vjeshtë në Europë/ Qytetet më të lira për tu vizituar këtë sezon

Tashmë që sezoni turistik është drejt fundit dhe vjeshta sjell freskinë e paksa të ftohtin, në shumë vende të Europës politikat me të cilat vendet luajnë...

Aktualitet 17:36 - 8 Maj, 2018

Kryeministri konfirmon vjeshtën si kufi të liberalizimit të vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, u pyet se a do të jetë kjo festa e fundit që qytetarët e Kosovës...

Aktualitet 10:00 - 3 Janar, 2018

Janari rikthen “vjeshtën”/ Ja si do jetë moti

Edhe pse jemi në mes të dimrit, fillimi i këtij viti ka ardhur i ngrohtë. Të paktën për 10 ditët e para të janarit nuk priten...

Aktualitet 22:00 - 11 Nentor, 2017

Foto/ Këpucët që do ju bëjnë ta dashuroni vjeshtën

Këtë sezon na duhet diçka e ngrohtë, e bukur dhe mbi të gjitha e rehatshme. Kur vjen puna për të zgjedhur këpucët e duhura apo çizmet,...

Aktualitet 23:30 - 10 Nentor, 2017

Foto/ Super ushqimet që duhen konsumuar këtë vjeshtë

Ndërsa stinët ndryshojnë, ndryshojnë dhe ofertat e ushqimeve dhe produkteve të ndryshme. Sigurisht, ne mund të mërzitemi për ikjen e frutave verore , por duhet të...

Aktualitet 23:20 - 28 Tetor, 2017

Kourtney Kardashian tregon që nuk kemi nevojë të veshim pantallona në vjeshtë

Kourtney Kardashian mbrëmjen e kaluar shkoi në një darkë familjare në një restorant në Los Angeles, me një stil shumë komfort.  Kishte veshur një bluze të...

Aktualitet 23:30 - 26 Tetor, 2017

Foto/ 10 Kimono që ju duhen patjetër këtë vjeshtë

Kimonot janë një trend që po përhapet me shpejtësi si një element kryesor këtë sezon. Nëse keni menduar që ky trend vdes kur mbaron vera, e...

Aktualitet 10:25 - 21 Tetor, 2017

Foto/ Ngjyra që do ju bëjë të ndjeni vjeshtën vërtetë

Asgjë nuk thotë fjalën vjeshtë më mirë se sa ngjyra vishnje. Bëjini një refresh garderobës suaj me veshje të cilat kanë këtë ngjyrë. Pasi është e...

Aktualitet 01:10 - 29 Shtator, 2017

Foto/ Çizmet që duhet ti keni me patjetër këtë vjeshtë

Ndaloni kohën tani që jeni duke kërkuar për çizme për sezonin e vjeshtës pasi ne kemi sjellë të gjitha llojet e çizmeve që ju duhen tani....