Connect with Us

All posts tagged "vjedhje"

Hajdari bllokon foltoren e Kuvendit/ Reflektoni, ndalojeni këtë seancë të shëmtuar!
Politikë 15:38 - 29 Tetor, 2020

Hajdari replikon me Ramën/ Zbulon skemën e vjedhjes së naftës: Rafineria punon natën

Deputetja Rudina Hajdari ka replikuar me kryeministrin Edi Rama lidhur me çështjen e naftëtarëve, të cilët prej disa javësh kanë hyrë në grevë urie. Hajdari ngriti...

Politikë 12:11 - 28 Tetor, 2020

Vidhnin automjete luksi në BE/ Arrestohen 17 persona, mes tyre edhe shqiptarë

Një operacion i organizuar nga EUROPOL në 22 vende ka çuar në pranga 17 persona mes të cilëve edhe shqiptarë. Nga hetimet ka rezultuar se këta...

Politikë 17:47 - 23 Tetor, 2020

“Kush vjedh votën t’i pritet dora”/ Artan Hoxha ironizon Metën: U erdhi dita dhe kovaçëve

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili u shpreh sot se kush vjedh voten t’i pritet dora si në Mesjetë. Me...

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet
Politikë 17:23 - 23 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi ka denoncuar të tjera fakte, në lidhje me aferën e incineratorëve. Pëmes një tabele me shira, Malltezi thotë se...

“Ata kanë vjedhur më shumë, ne do vjedhim më pak”/ Revoltohet Shehi: A ka tallje më të madhe me shqiptarët?
Politikë 09:10 - 23 Tetor, 2020

“Ata kanë vjedhur më shumë, ne do vjedhim më pak”/ Revoltohet Shehi: A ka tallje më të madhe me shqiptarët?

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili në disa dalje mediatike, është shprehur se “Ne nuk jemi të mirë,...

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz
Politikë 21:19 - 22 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Berisha: Ben Blushi i lidhur me këtë grup mafioz

Ish kryeministri Sali Berisha teksa ka komentuar aferën korruptive të inceneratorëve në Shqipëri, përmendi edhe disa emra për të cilët tha se janë të përfshirë në...

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK
Politikë 21:01 - 22 Tetor, 2020

Afera korruptive e inceneratorëve/ Berisha tregon kush po hetohet nga SPAK

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve e denoncuar prej muajsh nga CNA.al. Berisha shprehet se nuk ka besim tek asnjë...

Ushtroi dhunë mbi familjarët dhe i kanosi me thikë/ Arrestohet 21-vjeçari
Kronika 13:08 - 22 Tetor, 2020

Zbardhen disa vjedhje në Elbasan/ Arrestohet 33-vjeçari i shpallur në kërkim

Kapet dhe ndalohet një 33-vjeçar i shpallur në kërkim, autor i dyshuar i tri vjedhjeve në qytetin e Elbasanit. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin...

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte
Politikë 19:30 - 21 Tetor, 2020

Deklarata e Kyemadhit: Meta nuk e ka lënë Ramën të vidhte kur ishte kryetar Parlamenti

Kryetarja e LSI-së ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama gjatë një takimi me një takimi me disa banorë të Vorës. Rama tha se ka qenë...

Basha tregon skemën/ Si lidhet mafia e plehrave me qeverinë dhe mediat
Politikë 12:41 - 21 Tetor, 2020

Basha bën deklaratën e fortë/ Rama ka planifikuar 120 milionë euro të tjera për inceneratorët vitin e ardhshëm

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka folur sërish sot lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve. Sipas Bashës arsyeja pse kryeministrei Edi Rama i ka bërë bisht...

Bardhi tregon rregullat e Partisë/ Të përjashtuarit nuk kanë vend, Jozefina nuk ka se si të rikthehet
Politikë 22:32 - 19 Tetor, 2020

Gazment Bardhi tregon arsyet/ Pse PD i është qepur pas inceneratorëve

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka treguar se përse opozita i është qepur pas çështjes së inceneratorëve dhe ka denoncuar me forcë abuzimet....

Sekuestrohen 17 lëndë narkotike/ Arrestohen dy persona në Krujë
Kronika 14:11 - 18 Tetor, 2020

Zbardhet një seri vjedhjesh në Palasë/ Arrestohen dy “skifterat”

Zbardhen vjedhjet e ndodhura kohët e fundit në fshatin Palasë, Himarë. Strukturat e Komisariatit të Policisë Himarë, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat” dhe Forcën...

Politikë 19:29 - 16 Tetor, 2020

“Veliaj përpiqet të pastrojë pislliqet e shefit”/ Tabaku: Nuk do shpëtojnë nga përgjegjësia për inceneratorët

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku shprehet e bindur se kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj nuk do të shpëtojnë nga përgjegjësia penale për aferën...

 Erion Veliaj paditet për shpifje/ Tre akuzat që duhet të provojë kryebashkiaku
Politikë 21:09 - 15 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Veliaj si Rama, mbron aferën korruptive

Kryebashkiaku Erion Veliaj i ka kthyer përgjigje kreut të PD, Lulzim Basha lidhur me akuzat për aferën korruptive të inceneratorëve. Veliaj deklaroi se ndryshe nga koha...

“Seleksionimi i pacientëve”/ Rama i përgjigjet Bashës: E ka lëshuar krejt frerin e gjuhës
Politikë 16:50 - 14 Tetor, 2020

Rama mbrojti aferën e inceneratorëve/ Basha nuk i ndahet: Dha 75 milionë euro për mafian e plehrave

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk i ndahet kryeministrit Edi Rama lidhur me aferën korruptive të incenerarorëve pasi ky i fundit tha se nuk do të...

Basha “ultimatum” Ramës/ Boll me kakarisje, zbato planin me 5 pika, tani!
Politikë 15:20 - 14 Tetor, 2020

Basha “ultimatum” Ramës/ Boll me kakarisje, zbato planin me 5 pika, tani!

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur menjëherë kryeministrit Edi Rama lidhur me aferën korruptive të inceneratorëve. Basha thekson sërish se janë paguar 75 milionë...

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës
Kronika 14:24 - 14 Tetor, 2020

“Vrasje dhe vjedhje”/ OFL në shënjestër katër të “rrezikshmit” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, katër shtetasve, të dënuar përkatësisht për vrasje me paramendim dhe vjedhje. Në kuadër të...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit/ Vokshi thirrje grave dhe vajzave: Bëni mamografinë
Politikë 11:50 - 14 Tetor, 2020

“20 milionë euro për inceneratorin e Fierit, por ai nuk ekziston”/ Vokshi shkon në Mbrostar: Paratë shkojnë në parajsa fiskale!

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi ka shkuar sot në Mbrostar të Fierit nga ku ka denoncuar aferën korruptive të inceneratorit të Fierit. Vokshi thekson se...

Premtimi i Ramës për fermerët/ Reagon PD: Në 7 vjet u mori atyre mbi 100 milionë euro për karburantin
Politikë 15:37 - 13 Tetor, 2020

Premtimi i Ramës për fermerët/ Reagon PD: Në 7 vjet u mori atyre mbi 100 milionë euro për karburantin

Tallja e Ramës me fermerët, PD: Në 7 vjet u mori fermerëve mbi 100 milionë euro për karburantin vetëm nga rritja e taksës së qarkullimit. Pas...

Ish-deputetja e PD-së, kërkon përjashtimin e Shqipërisë nga fondet e BE-së
Politikë 14:14 - 12 Tetor, 2020

“Inceneratori i Tiranës, një histori vjedhje dhe korrupsioni”/ Tabaku rendit faktet

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se inceneratori i Tiranës është një histori vjedhje dhe korrupsioni. Sipas saj, sa më shumë të gërmosh aq më...

E quanin veten “Shqiptarët e Ferrit” në Itali/ Shkatërrohet banda e rrezikshme e të miturve në Itali
Kronika 21:48 - 11 Tetor, 2020

E quanin veten “Shqiptarët e Ferrit”/ Shkatërrohet banda e rrezikshme e të miturve në Itali

Shkatërrohet banda e rrezikshme e të rinjve shqiptarë në Itali. Ata e quajnë veten ‘Shqiptarët e Ferrit”, ose siç quhet ndryshe “Hellbanianz” dhe janë një grup...

Video-Vjedhja me rrugën Korçë-Ersekë/ 20 milion euro për 4 km
Politikë 14:32 - 9 Tetor, 2020

Video-Vjedhja me rrugën Korçë-Ersekë/ 20 milion euro për 4 km

Partia Demokratike ka denoncuar vjedhjen e qeverisë në lidhje me rrugën Korçë-Ersekë. Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minarolli denoncoi se kjo rrugë është zvarritur për të...

Mbledhja e ID të stafit spitalor në Peshkopi/ Alibeaj: Skemë kriminale, aty ku ndodhi “tërmeti” i vjedhjes së votave
Politikë 15:00 - 6 Tetor, 2020

Mbledhja e ID të stafit spitalor në Peshkopi/ Alibeaj: Skemë kriminale, aty ku ndodhi “tërmeti” i vjedhjes së votave

Ish deputeti i PD-së, Enkeled Alibeaj thotë se mbledhja e kartave të identitetit stafit spitalor në Peshkopi është një skemë kriminale e paligjshme. Sipas Alibeaj, 6...