Connect with Us

All posts tagged "vjedhja"

Vidhet gjatë natës kasaforta e Drejtorisë së Patentave
Kronika 08:40 - 24 Qershor, 2020

Vidhet gjatë natës kasaforta e Drejtorisë së Patentave

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës që lamë pas kasafortën te Drejtoria e Patentave në Kashar. Mësohet se ka qenë pastruesja ajo e cila ka...

Kronika 19:24 - 25 Maj, 2020

Zbardhet vjedhja e 250 milionë lekëve/ Si u larguan autorët me makinën e spikeres

Zbardhet dinamika e plotë e vjedhjes së 250 milionë lekëve të vjetra biznesmenit Flamur Behi. Donald Hoxhaj dhe Gentian Kane kanë ndjekur të gjitha veprimet e...

Politikë 11:24 - 14 Maj, 2020

Berisha reagon pas investigimit të CNA.al/ “Kjo është vjedhje, Lal plehu mbush valixhet”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me investigimin e CNA.al, të cilin mund ta lexoni këtu, ku me dokumente treguam se Bashkia e Tiranës ka...

Lajme 13:03 - 5 Maj, 2020

Hajduteri publike/ Si i vjedh Digitalb mijëra orë filma në vit, në vetëm 7 kanale

Është platforma më e madhë në treg. E quan veten platforma e të gjitthë shqiptarëve. Në shumë kanale të kësaj platform ka programe pa fund, filma...

Lajme 14:13 - 3 Prill, 2020

Përplasja dhe vjedhja/ Digitalb nuk paguan QKK për filmat shqiptarë

Platforma Digitalb ka një përplasje të fortë më QKK (Qendrën Kombëtarë të Kinematografisë). Prej disa muajsh kjo platformë nuk i paguan asnjë qindarkë QKK-së. Mëgjithësë në...

Politikë 14:14 - 10 Janar, 2020

Gazetari bën paralajmërimin e fortë/ Ne prapë do na vjedhin

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me debatet e fundit politike, për ndryshimin ose jo të sistemit zgjedhor në Shqipëri. Në një postim në rrjetet...

Kronika 16:46 - 18 Dhjetor, 2019

Vjedhja e armëve në Pashaliman/ Jepet vendimi për 4 ushtarakët e arrestuar

Gjykata e Vlorës ka dënuar  me 5.4 vite burg katër ushtarakët e akuzuar për vjedhjen e armëve në bazën ushtarake të Pashalimanit në nëntor të vitit...

Politikë 16:13 - 3 Dhjetor, 2019

Reagon Ylli Manjani/ Denoncimi i të vërtetës s’është as krim as panik

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar, lidhur me ngjarjen e djeshme, ku policia tentoi të shoqëronte aktivisten e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Adriana...

Vetingu 11:11 - 6 Nentor, 2019

Hajduti që u bë gjyqtar/ Pasuria e të dënuarit për vjedhje që ndan drejtësi

Në sistemin e drejtësisë pretendohet të ketë njerëz profesionist me integritet. Por realiteti është ndryshe dhe shpresat mbahen tek Vettingu. Ka pasur mjaft raste ku gjyqtarë...

Politikë 14:54 - 3 Tetor, 2019

Ish-deputeti jep alarmin/ Qeveria dorëzohet pa kushte përballë krimit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar me tone të forta, pas vjedhjes së kryer në parkun e Ministrisë së Brendshme të disa pajisjeve elektronike....

Politikë 20:51 - 13 Shtator, 2019

Vjedhja e 400 milionë eurove/ Kryemadhi “bërtet kapeni hajdutin”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka folur për negociatat, rrëzimin e dekreteve të Presidentit, një ditë më parë nga Kuvendi, dhe për marrëveshjen e shumpërfolur Opozitë-Qeveri....

Ekonomi 20:56 - 1 Shtator, 2019

Vjedhja e fondeve të rrugëve/ Zbardhet skema e zhvatjes

Së fundmi është zbuluar metoda e re e vjedhjes së fodeve të rrugës. Rasti është denoncuar nga ish kryeministri Sali Berisha, pas një informacioni që ka...

Politikë 11:47 - 9 Gusht, 2019

Zhvatja me “Bulevardin e Ri”/ Basha: 4 milionë euro në xhep të Ramës dhe Veliajt

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ka folur lidhur me  koncensionet e rrugëve të cilat sipas tij, po përdoren nga kryeminsitri Edi...

Aktualitet 10:46 - 14 Korrik, 2019

Vjedhja e dhomës së provave tek Krimet e Rënda/ Pasuria e “kryegjyqtares” së dështuar

Në vitin 2011 në zyrën e ruajtjes së provave materiale brenda ndërtesës së Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda në Tiranë, ndodhi një...

Aktualitet 14:46 - 13 Korrik, 2019

Ndihmë, më morën celularin dhe orën/ E pësojnë keq dy “skifterët”

Dy të rinj janë arrestuar në flagrancë nga policia e Tiranës, pas denoncimit të një qytetari. Mësohet se pas kallzimit të marrë nga shtetasi M.M, se...

Aktualitet 21:06 - 24 Maj, 2019

Vokshi i përvishet Spiropalit/ “Siguroi pasuri për disa breza me vjedhjen në dogana”

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së ministres Elisa Spiropali, e cila u shpreh se...

Grabitja në Rinas
Aktualitet 20:47 - 26 Prill, 2019

Foto-Nga vjedhja e arit tek grabitja e Rinasit/ Kush është “Daja”

Ragip Haxhiajdini i njohur me pseudonimin “Daja”, sipas dëshmisë së Alkond Bengasit, bashkëpunëtorit të drejtësisë, është personi i gjashtë i arrestuar nga Policia për grabitjen e...

Aktualitet 14:00 - 24 Shkurt, 2019

“Se mos na vjedhin dhe brekët”/ Revoltohet Erion Kristo

Pedagogu dhe gazetari njohur Erion Kristo, ka reaguar i revoltuar për dy skandalet që kanë ndodhur së fundmi. Vjedhja e pasaportave dhe vjedhja e armëve sipas...

Aktualitet 11:26 - 4 Shkurt, 2019

Vjedhja e armëve në Pashaliman/ “Priten” 15 koka ushtarësh

Ka përfunduar hetimi administrativ për grabitjen e armëve, ndodhur më 11 janar në bazë ushtarake të Pashalimanit. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ia ka...

Komentet e qytetareve, Rama, bonusi i bebeve
Aktualitet 16:34 - 28 Janar, 2019

Vjedhja e pronave private/ Ish-ministri zbulon planin e Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka thënë sot se qeveria është duke përgatitur një ligj, me anën e të cilit synon të...

Aktualitet 18:03 - 10 Dhjetor, 2018

Protestat te Unaza e Re/ Basha zbulon përgjegjësit e vjedhjes

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i është bashkuar protestës së banorëve të Unazës së Re edhe ditën e sotme. Në prononcimin për mediat, Basha quan...

Kronika 09:57 - 12 Prill, 2018

Vodhën makinën me 100 milion lekë brenda/ Policia arreston autorët

Policia e Fierit ka bërë të mundur arrestimin e dy personave, të cilët dyshohet se janë autorë të një vjedhje të ndodhur pak ditë më parë...

Denoncim 13:44 - 16 Mars, 2018

Zbulohet skandali/ Ja për çfarë do të përdoren 74 milion eurot e vjedhura në ARMO  

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon publikimin e denoncimeve dhe akuzave në drejtim të kryeministrit aktual, Edi Rama. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale,...