Connect with Us

All posts tagged "vizite"

Shëndeti 16:31 - 29 Prill, 2020

Manastirliu viziton Spitalin e Traumës/ Do hapim gradualisht sistemin shëndetësor

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zhvilloi një vizitë në Spitalin Universitar të Traumës ku janë transferuar të gjitha urgjencat e kirurgjisë dhe patologjive malinje pas situatës...

Kronika 18:10 - 14 Shkurt, 2020

Tragjedia në Bulqizë/ Meta vizitë në Spitalin e Traumës

Presidenti Meta do të zhvillojë pak më vonë një takim në spitalin e Traumës në Tiranë, për t’u interesuar për gjendjen shëndetësore të vajzës 16-vjeçare, e...

Politikë 11:03 - 10 Shkurt, 2020

Albin Kurti vizitë të shkurtër nesër në Tiranë/ “Injoron” Kryemadhin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të zhvillojë nesër vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri, pas marrjes së detyrës. Mësohet se Kurti do të...

Politikë 14:56 - 9 Shkurt, 2020

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë/ Zbardhet axhenda

Këtë të hënë, një delegacion i Komisionit të Venecias pritet të mbërrijë në Tiranë ku do zhvillojë një vizitë 3 ditore. Vizita është në kuadër të...

Politikë 16:45 - 7 Shkurt, 2020

Kryemadhi vijon vizitën në SHBA/ Takim me Senatorin e Michiganit

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vijon vizitën e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Së fundmi ajo është takuar me Gary Peters, Senator i Michiganit....

Politikë 16:14 - 6 Shkurt, 2020

Komisioni i Venecias vizitë zyrtare tre ditore në Shqipëri

Komisioni i Venecias pritet të zhvillojë një vizit ënë Shqipëri në datat 9 deri në 12 shkurt. Vizita është në kuadër të dhënies së opinionit për...

Kosova & Rajoni 19:25 - 22 Janar, 2020

Bisedimet e paqes/ I dërguari i posaçëm i Trump vizitë në Prishtinë e Beogradë

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të...

Kronika 16:03 - 14 Janar, 2020

Dritan Dajti doli në bllok për vizitë mjekësore/ Ministria e Drejtësisë njofton furtunë shkarkimesh

Shkarkohet nga detyra Drejtori i Policisë së Burgjeve Bardhyl Kaçorri. Po ashtu mësohet se është shkarkuar edhe drejtori i IEVP-së Peqin Emin Shpata si dhe shefi...

Lajme 14:49 - 12 Janar, 2020

Negociatat me BE/ Komisioneri për zgjerim viziton Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Komisioneri për Zgjedhim Oliver Varhely pritë të do të vizitojë Shqipërine dhe Maqedoninë e Veriut. Mësohet se Varhely do të vizitojnë Maqedoninë e Veriut më 15...

Kosova & Rajoni 16:01 - 4 Janar, 2020

Përplasja mes Serbisë e Malit të Zi/ Vuçiç anulon vizitën në shtetin fqinj: Duan të na asimilojnë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç anuloi sot një vizitë private të planifikuar në Mal të Zi, pasi dy shtetet fqinje së fundmi kanë pasur mosmarrëveshje lidhur...

Lajme 19:52 - 20 Dhjetor, 2019

Tirana në kaos nga vizita e Vuçiç/ Bllokohet qarkullimi në të gjitha rrugët

Vizita e presidentit serb Aleksandër Vuçiç ka shkaktuar kaos në Tiranë. Mësohet se pas mbërritjes së Vuçiç në Tiranë të gjitha rrugët e kryeqytetit janë bllokuar...

Politikë 17:54 - 20 Dhjetor, 2019

“Rama tradhtar, Vuçiç jashtë nga Shqipëria”/ Protestuesit thirrje të forta kundër presidentit serb

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është pritur me protesta pas mbërritjes në Tiranë. Protestuesit e Lëvizjes Vetëvendosje marshuan nga Presidenca drejt hotel “Rogner” aty ku po mbahet...

Politikë 18:12 - 17 Dhjetor, 2019

Meta në Kishën e Shën Mëhillit/ Falenderime për strehimin e banorëve

Këtë pasdite presidenti Ilir Meta ka vizituar Kishën e Shën Mëhillit në Laç. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Meta tregon se ka takuar disa banorë...

Sociale 17:08 - 5 Dhjetor, 2019

Angela Martini viziton banorët e prekur nga tërmeti/ Pritet nga kryebashkiaku i Durrësit dhe zv.ministrja Voda

Modelja me famë botërore Angela Martini është pritur nga kryetari në detyrë i bashkisë së Durrësit, Zhyljen Varfi ku zhvilloi një takim me strukturat lokale të...

Sociale 16:08 - 5 Dhjetor, 2019

Rama pret në kryeministri inxhinieren Bozdo/ Jeni burim sigurie

Kryeministri Edi Rama ka pritur në kryeministri inxhinieren Luljeta Bozdo. Kryeministri ka shprehur falenderim të veçantë për inxhinieren. Rama i tha Bozdos se ajo ka bërë...

Politikë 13:39 - 31 Tetor, 2019

Rama mbërrin në Itali/ Conte e pret me ceremoni shtetërore

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Itali ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare. Rama është pritur me ceremoni shtetërore nga homologu Italian Giuseppe Conte. Dy...

Politikë 13:10 - 30 Tetor, 2019

Presidenti i PE vizitë në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut/ Dy vendet duhet të shpërblehen

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli pritet të vizitojë Shqipërinë në muajin dhjetor. Mësohet se Sassoli zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë në datat 2 dhe...

Politikë 14:24 - 20 Tetor, 2019

Meta niset për në Tokio/ Zbulohet axhenda e presidentit

Me ftesë të Perandorit të Japonisë, Presidenti Ilir Meta niset sot për në Tokio, për të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të Madhërisë së Tij,...

Politikë 16:23 - 15 Tetor, 2019

Kryeministri italian mbërrin në Tiranë/ Zbardhet axhenda

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai u prit me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama, me...

Kosova & Rajoni 18:39 - 4 Tetor, 2019

Sekretari Pompeo në Maqedoninë e Veriut

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo tha se është i bindur që Senati do të ratifikojë gjatë vjeshtës protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në...

Politikë 14:49 - 13 Shtator, 2019

Vizita në Gjermani/ Rama takon kryeparlamentarin Schauble

Pas takimit me kancelaren gjermane, Angela Merkel, kryeministri Edi Rama ka takuar edhe kryeparlamentarin Wolfgang Schauble. “Në Bundestag, me një tjetër mik të nderuar, kryeparlamentarin Wolfgang...

Aktualitet 17:09 - 15 Korrik, 2019

Çfarë pritet nga vizita e Macronit në Serbi?

Presidenti i Francës Emmanuel Macron fillon sot vizitën në Beograd. Në qendër të vëmendjes janë raportet bilaterale, por do të flitet edhe për Kosovën. Vizita e...

Aktualitet 11:10 - 1 Qershor, 2019

166 vende të vizituara/Ky çift po bën “namin” në media me historinë e tyre

Jonathan dhe Megan Axworthy janë bërë një çift shumë i njohur në mediat e huaja. Ato kanë vizituar 166 vënde të botës bashkë me djalin e...