Connect with Us

All posts tagged "vizat"

Aktualitet 21:39 - 19 Gusht, 2017

Irritohet keq Ristani/ Ç’e duam lëvizjen e lirë, mirë jemi në m… tonë!

Kërkesa e Hollandës për ritkhimin e vizave për Shqipërinë shkaktoi një reagim të gjerë nga të gjithë. Së fundmi, ai që ka reaguar është ish-deputeti i...

Aktualitet 16:10 - 19 Gusht, 2017

Kthimi i vizave për shqiptarët/ Edi Rama degradoi të gjitha standardet e vendit tonë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër në rrjetet sociale për kërkesën e Hollandës për të kthyer vizat për shqiptarët. Sipas Berishës, kjo është një dëshmi e...

Aktualitet 16:11 - 17 Gusht, 2017

Iu refuzohet viza?/Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë, të cilëve iu refuzohen vizat dhe në fund ngelen të zhgënjyer....

Aktualitet 23:03 - 9 Gusht, 2017

Katari heq vizat për 80 vende/Jo Shqipëria (Lista)

Katari ka hequr vizat për më shumë se 80 vende në mbarë botën. Lajmi është bërë i ditur nga shefi ekzekutiv i grupit Qatar Airways, Akbar...

Aktualitet 21:17 - 4 Gusht, 2017

Rikthehen vizat/ Cilat janë 14 kushtet e reja për të kaluar kufirin

Duke vlerësuar se fenomeni i azilkërkimit të shtetasve shqiptare, në vende të Bashkimit Europian është bërë një shqetësim i madh që mund të rrezikojë lëvizjen e...

Aktualitet 21:28 - 24 Mars, 2017

SHBA forcon kontrollin për aplikantët e vizave

Departamenti amerikan i Shtetit u ka kërkuar ambasadave dhe konsullatave amerikane në botë të identifikojnë grupe të caktuara që duhet t’i nënshtrohen një analize më të...

Aktualitet 11:13 - 8 Dhjetor, 2016

EU lejon 50 milion njerez te udhetojne pa viza

EU vendosi te heqe regjimin e vizave per 50 milion Ukrainas dhe Gjeorgjiane ne zonen Shengen. Bisedimet midis shteteve anetare te EU dhe Parlamentit Europian kane...

Aktualitet 09:37 - 29 Nentor, 2016

Kosovë/ BE: Nuk ka liberalizim vizash pa plotësuar dy kriteret e fundit

Kosova nuk do të shënojë progres në procesin e liberalizimit të vizave përsa kohë nuk përmbush dy kriteret e fundit. Kështu kanë deklaruar në Zyrën e...

Kosova & Rajoni 23:50 - 24 Nentor, 2016

Kosova rrezikon liberalizimin e vizave edhe për vitin 2017

Institucionet qendrore po e rrezikojnë procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën edhe për vitin 2017, thonë njohësit e integrimeve evropiane. Ata konsiderojnë se Kuvendi dhe...

Aktualitet 00:00 - 21 Nentor, 2016

Pa viza por me rregulla të reja/Në Shengen vetëm me pesë Euro

Udhëtarët pa viza këtej e tutje duhet të regjistrohen për hyrje-daljet në zonën Shengen. Synimi është më shumë siguri. Komisioni i BE-së prezantoi të mërkurën (16.11)...