Connect with Us

All posts tagged "vizat"

Aktualitet 11:36 - 17 Prill, 2019

Soreca qetëson shqiptarët: Asgjë nuk ka ndryshuar për vizat

Ambasadori i Bashkimit Eruopian në Tiranë, Luigi Soreca ka komentuar sot votimin e Parlamentit të Holandës, për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët. Në një...

Aktualitet 21:16 - 16 Prill, 2019

Rivendosja e vizave nga Holanda/ Lulzim Basha shpjegon arsyet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar vendimin e qeverisë Holandeze për t’i kërkuar BE-së rivendosjen e vizave me shqiptarët. I ftuar në emisionin “Tempora”,...

Aktualitet 16:17 - 16 Prill, 2019

Rivendosja e vizave për shqiptarët/ Çfarë vendosi Parlamenti holandez?

Më herët Holanda kishte deklaruar se do ti kërkonte BE-së rivendosjen e vizave për shqiptarët. Shkak janë bërë grupet kriminale të cilat hynin me lehtësi në...

Aktualitet 12:05 - 13 Prill, 2019

Tabaku jep alarmin/ Shqipëria po penalizon edhe Kosovën

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me diskutimet në parlamentin holandez për rikthimin e vizave ne vendin tonë. Tabaku, në një...

Negociatat me BE
Aktualitet 14:52 - 12 Prill, 2019

Ish-ministrja e Integrimit jep lajmin e keq/ Ja çfarë rrezikon Shqipëria

Ish ministrja e Integrimit, njëherazi ish-deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka deklaruar se vendi ynë rrezikon t’i kthehet regjimi i vizave. Në një deklaratë për mediat,...

Aktualitet 11:33 - 12 Prill, 2019

Ndëshkimi i rëndë/ Rikthehen vizat për shqiptarët?

Ish-kryeministri Sali Berisha, deklaron se Shqipëria është ndëshkuar rëndë nga Parlamenti i Mbreterise se Hollandes, i cili ka votuar për rikthimin e vizave për shqiptarët. Në...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 15:18 - 7 Shkurt, 2019

Refuzimi i vizave/ 170 zyrtarë dhe ish-zyrtarë në “listën e zezë” të SHBA

Plot 170 zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve, të cilët janë përfshirë në afera korruptive, iu është mohuar viza nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ambasada amerikane në Tiranë...

politikat e brexit
Aktualitet 20:01 - 29 Janar, 2019

“Brexit”/ Britania e Madhe kthen vizat për qytetarë e BE-së

Ministria e Brendshme e Britanisë së Madhe, ka njoftuar se pas datës, 29 Mars 2019, nëse nuk ka një marrëveshje “Brexit”, të gjithë qytetarët europianë që...

Aktualitet 15:33 - 22 Dhjetor, 2018

Projektligjet e reja të emigracionit në Gjermani/ Roli i vizave të punës

Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Lind pyetja se a do të shkurtohet apo...

Aktualitet 11:58 - 28 Nentor, 2018

Vizat për Kosovën/ Fleckenstein: Jo reagime të pamenduara e momentale

Kosova duhet të heqë doganat, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në përpjekjet e saj, edhe pse nuk e mbështet si shtet, thekson...