Connect with Us

All posts tagged "vizat"

Aktualitet 13:37 - 7 Maj, 2019

Deputeti hollandez viziton Tiranën/ Presim vendimin e KE për negociatat

Deputeti i parlamentit hollandez dhe njëherësh reporter për Ballkanin Perëndimor, Jeffrey van Haaster po zhvillon një vizitë në Tiranë. Në një deklaratë për mediat, ai foli...

Aktualitet 12:04 - 30 Prill, 2019

Hollanda, një rastësi e Lulit dhe familjes

Për herë të parë një shtet i Shengenit dhe BE ka kërkuar vendosjen e regjimit të vizave për një vend aspirant. Gjithçka duket të jetë politikë...

ish deputeti kryqezon ramen
Aktualitet 13:14 - 19 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Ish ministri i Ramës ironizon Qeverinë  

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për deklaratat e qeverisë shqiptare për vendimin për rikthimin e vizave nga Hollanda. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 22:29 - 18 Prill, 2019

Kriminaliteti në Europë/ Salianji tregon si etiketohen shqiptarët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji akuzoi qeverinë si shkaktare të vendimit të qeverisë Holandeze në lidhje me kërkesën drejtuar BE-së për rikthimin e vizave. I...

Aktualitet 22:08 - 18 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Lubonja: Holandezët kanë hallin e tyre

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar vendimin e qeverisë holandeze për t’i kërkuar BE-së rivendosjen e vizave për shqiptarët. Përmes një lidhje telefonike me emisionin “Të paekspozuarit”,...

Aktualitet 20:25 - 18 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Berisha zbulon vendet e tjera që do ndjekin Holandën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vendimin e qeverisë holandeze për të rikthyer vizat për shqiptarët. I ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”,  Berisha tha se ka...

Aktualitet 15:27 - 18 Prill, 2019

Parlamenti holandez kërkoi rikthimin e vizave/ Reagon ambasadorja franceze

Ambasadorja e Francës në vendin tonë, Christine Vasak ka reaguar sot në lidhje me votimin në Kuvendin e Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Gjatë...

Aktualitet 13:39 - 18 Prill, 2019

Debate për vizat/ Rudina Hajdari “dhëmbë për dhëmbë” me Ramën

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ëshë shoqëruar me debate në lidhje me votimin e parlamentit holandez për të rikthyer regjimin e vizave për shqiptarët....

Aktualitet 14:47 - 17 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Zëdhënësja e KE: Nuk ka asnjë kërkesë nga Holanda

Zëdhënësja e Komisionit Europian, Natasha Bertaud ka reaguar në lidhje me lajmet se Holanda ka kërkuar rikthimin e vizave për shqiptarët. Në një deklaratë për mediat,...

shkarkimi i metes
Aktualitet 12:52 - 17 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Gjoni: Lajm i keq për Holandën

Deputeti i opozitës, Ralf Gjoni ka komentuar vendimin e parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Gjoni tha se ky propozim në radhë të...