Connect with Us

All posts tagged "vizat"

Aktualitet 19:07 - 13 Qershor, 2019

“Rikthimi i vizave”/ Kryemadhi: Rama po i kthen shqiptarët në dyert e ambasadave

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,  ka folur për kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Nga mbledhja e Komitetin Drejtues Kombëtar të LSI-së ajo...

paloka zbardh fakte te renda
Aktualitet 17:59 - 8 Qershor, 2019

“Kush prish zgjedhjet nuk merr vizë amerikane” / Paloka “thumbon” Ramën

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka  ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi deklaratat e kryeministrit Edi Rama i cili më herët...

ylli manjani
Aktualitet 20:04 - 3 Qershor, 2019

Rikthimi i vizave me BE/ Manjani: Qeveria bëri çmos të na i heqin

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi, deklaratat e zëdhënëses së Komisionit Europian, Natasha Bertaud,e cila tha...

Aktualitet 18:17 - 3 Qershor, 2019

Rikthimi i vizave/ Vasili “demaskon” Ramën: Ja si gënjeu në Parlament

Edi Rama ka vetëm një qëllim‌. Të izolojë shqiptarët dhe të rivendos vizat për ta. Kështu shprehet ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili,...

Aktualitet 08:54 - 3 Qershor, 2019

Vizat Amerikane/ DASH nxjerr rregullat e reja

Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se tani kërkon nga aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e e-mailit dhe...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 11:32 - 2 Qershor, 2019

Të rinjtë apel Europës/ ‘Vërini vizën Ramës dhe jo shqiptarëve’

Sot pritet të zvillohet protesta e shtatë kombëtare e opozitës së bashkkuar ndërkohë që ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së. Petrit Vasili, ka publikuar një video...

Aktualitet 22:05 - 1 Qershor, 2019

“Kur dështimi na shitet si arritje”/ Manjani i përgjigjet Ramës

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili gjatë çeljes së fushatës sot, theksoi se çdo shqiptar që...

Aktualitet 18:43 - 31 Maj, 2019

“Hollanda kërkon kthimin e vizave”/ Berisha: Goditje e rëndë, mbyll dyert për vite të tëra

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si goditje të rëndë kërkesën e Holandës, për të vendosur regjimin e vizave. Në një postim të tij në rrjetet...

Aktualitet 16:57 - 30 Maj, 2019

Deklaratat e CDU/CSU për nëgociatat/ Manjani “kryqëzon” zyrtarët e BE

Grupi parlamentar CDU/CSU u shpreh gjatë ditës së sotme se Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet e caktuara në Këshillin e Ministrave të Jashtëm, të...

Aktualitet 13:40 - 15 Maj, 2019

Kur do të hiqen vizat për kosovarët? 

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së...