Connect with Us

All posts tagged "vizat"

Bota 15:06 - 9 Dhjetor, 2019

Gjermania hap departament enkas për vizat

Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jashtme të...

Politikë 09:36 - 24 Tetor, 2019

Video-Ilir Meta takon kryeministrin e Japonisë/ Kërkon heqjen e vizave për shqiptarët

Presidenti Ilir Meta është pritur në një takim nga Kryeministri i Japonisë, z.Shinzo Abe. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kreu i shtetit, i cili...

Politikë 09:36 - 17 Tetor, 2019

Ish-ministri “ultimatum” Ramës/ Hap krahun, lejo popullin të zgjidhë krizën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani i ka drejtuar një mesazh të fortë kryeministrit. Në një postim në rrjetet, Manjani shkruan se jo...

Sociale 10:57 - 19 Shtator, 2019

Vizat në SHBA/ Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata që kërkojnë viza emigruese në SHBA. Në një postim në...

Sociale 09:03 - 29 Gusht, 2019

Kujdes!/ Ambasada e SHBA ka një mesazh të rëndësishëm

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë sot një mesazh të rëndësishëm për të gjithë ata që udhëtojnë drejt Amerikës, me vizë turistike. Në një mesazh...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Sociale 09:23 - 22 Gusht, 2019

Vizat për SHBA/ Ambasada Amerikane ka një mesazh të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë sot një mesazh të rëndësishëm për të gjithë ata qytetarë, të cilët kërkojnë viza turistike për të udhëtuar drejt SHBA-së....

Ambasada e SHBA ne Tirane
Aktualitet 11:21 - 18 Korrik, 2019

Vizat turistike në ShBA/ Ambasada publikon lajmin e rëndësishëm

Përmes rrjeteve sociale Ambasada Amerikane në Tiranë, njofton të gjithë aplikuesit për vizë turistike në SHBA, të mos presin biletë avioni pa marrë ende vizën. “Po...

ish-ministri per europen dhepunet e jashtme, ditmir bushati deklarate
Aktualitet 12:39 - 3 Korrik, 2019

KE jep lajmin e mirë për shqiptarët/ Reagon Ditmir Bushati

Pas vendimit të Komisionit Europian për të refuzuar kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët, ka reaguar edhe ish-ministri i Jashtëm, Ditmir...

Aktualitet 12:35 - 3 Korrik, 2019

Vendimi për vizat/ Soreca ka disa këshilla për Shqipërinë  

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ka reaguar pas lajmit se Komisioni Evropian ka refuzuar kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë....

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 12:13 - 3 Korrik, 2019

“Qameti që s’ndodhi”/ Rama reagon pas vendimit të KE-së për vizat

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Komisionit Europian, i cili refuzoi kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për shqiptarët. Në një...

balliu kerkon dopreheqjen e xhackes
Aktualitet 17:51 - 23 Qershor, 2019

Deklarata e fortë e Klevis Balliut/ “Vendi rrezikon daljen nga NATO”

“Jo vetëm heqjen e vizave, por Shqipëria rrezikon të largohet edhe nga NATO”. Kështu u shpreh ish deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu në rubrikën “Opinion”, të...

Aktualitet 11:32 - 21 Qershor, 2019

Paralajmëron Nishani/ “Edi Rama do rikthejë izolimin prej Evropës”

Ish presidenti Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi protestën e opozitës që pritet të zhvillohet sot në orën 20:00 përpara...

Aktualitet 16:31 - 18 Qershor, 2019

“Shqiptarët do t’a izolojnë Ramën”/ Paralajmërimi i fortë i Vasilit

“Shqiptarët do ta izolojën Ramën”. Kështu shprehet ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa i referohet çështjes...

Aktualitet 19:07 - 13 Qershor, 2019

“Rikthimi i vizave”/ Kryemadhi: Rama po i kthen shqiptarët në dyert e ambasadave

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,  ka folur për kërkesën e Holandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Nga mbledhja e Komitetin Drejtues Kombëtar të LSI-së ajo...

paloka zbardh fakte te renda
Aktualitet 17:59 - 8 Qershor, 2019

“Kush prish zgjedhjet nuk merr vizë amerikane” / Paloka “thumbon” Ramën

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka  ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi deklaratat e kryeministrit Edi Rama i cili më herët...

ylli manjani
Aktualitet 20:04 - 3 Qershor, 2019

Rikthimi i vizave me BE/ Manjani: Qeveria bëri çmos të na i heqin

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi, deklaratat e zëdhënëses së Komisionit Europian, Natasha Bertaud,e cila tha...

Aktualitet 18:17 - 3 Qershor, 2019

Rikthimi i vizave/ Vasili “demaskon” Ramën: Ja si gënjeu në Parlament

Edi Rama ka vetëm një qëllim‌. Të izolojë shqiptarët dhe të rivendos vizat për ta. Kështu shprehet ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili,...

Aktualitet 08:54 - 3 Qershor, 2019

Vizat Amerikane/ DASH nxjerr rregullat e reja

Departamenti Amerikan i Shtetit njofton se tani kërkon nga aplikantët për vizë të japin hollësi për llogaritë në median sociale, si dhe adresën e e-mailit dhe...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 11:32 - 2 Qershor, 2019

Të rinjtë apel Europës/ ‘Vërini vizën Ramës dhe jo shqiptarëve’

Sot pritet të zvillohet protesta e shtatë kombëtare e opozitës së bashkkuar ndërkohë që ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së. Petrit Vasili, ka publikuar një video...

Aktualitet 22:05 - 1 Qershor, 2019

“Kur dështimi na shitet si arritje”/ Manjani i përgjigjet Ramës

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili gjatë çeljes së fushatës sot, theksoi se çdo shqiptar që...

Aktualitet 18:43 - 31 Maj, 2019

“Hollanda kërkon kthimin e vizave”/ Berisha: Goditje e rëndë, mbyll dyert për vite të tëra

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si goditje të rëndë kërkesën e Holandës, për të vendosur regjimin e vizave. Në një postim të tij në rrjetet...

Aktualitet 16:57 - 30 Maj, 2019

Deklaratat e CDU/CSU për nëgociatat/ Manjani “kryqëzon” zyrtarët e BE

Grupi parlamentar CDU/CSU u shpreh gjatë ditës së sotme se Shqipëria nuk ka plotësuar asnjë nga kushtet e caktuara në Këshillin e Ministrave të Jashtëm, të...

Aktualitet 13:40 - 15 Maj, 2019

Kur do të hiqen vizat për kosovarët? 

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së...