Connect with Us

All posts tagged "viza"

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 09:57 - 23 Prill, 2020

Pezullimi i vizave për shkak të Covid-19/ Ambasada amerikane ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për vizat të cilat u pezulluan për shkak të situatës nga koronavirusi. Sipas njoftimit, Ambasada e Shteteve të...

Politikë 08:36 - 23 Prill, 2020

Trump firmos urdhërin/ Pezullon për dy muaj Lotarinë Amerikane

Presidenti Donald Trump nënshkroi të mërkurën një urdhër ekzekutiv për të pezulluar imigracionin në Shtetet e Bashkuara për 60 ditë, por me përjashtime për kategori të...

Politikë 15:16 - 22 Prill, 2020

Shënim/ Skandalet me lobimet dhe pse Basha nuk shkon dot në SHBA?

CNA.al publikoi një dokument të plotë të siguruar në Departamentin Amerikan të Drejtësisë, një dokument që tregon se është e njëjta kompani që lobon për diktatorin...

Kosova & Rajoni 21:20 - 14 Prill, 2020

Ministria e Jashtme gjermane: Në ballkanin perëndimor 200 mijë vetë në rradhë për viza

Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor presin të regjistruar për marrjen e një date për shtrimin e kërkesës për vizë në ambasadat gjermane...

Sociale 18:56 - 26 Mars, 2020

Keni mbetur në Britani për shkak të koronavirusit?/ Ministria e Jashtme njoftim të rëndësishëm

Ministria e Jashtme ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar. MEPJ deklaron se shqiptarët që ndodhen...

Lajme 16:29 - 12 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Ambasada e SHBA merr vendimin e rëndësishëm

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm lidhur me masat e marra për parandalimin e koronavirusit. Në mbështetje të përpjekjeve të qeverisë së...

Histori 09:00 - 21 Janar, 2020

Dalin dokumentet sekrete/ Kur Kennedy debatonte me ambasadorin, që s’i jepte vizë për Shqipëri

Publikohen disa dokumente të nxjerra nga arkivat sekrete të Ministrisë së Punëve të Jashtëme në Tiranë (tashmë të deklasifikuara), të cilat bëjnë fjalë mbi një korespodencë...

Politikë 21:08 - 15 Dhjetor, 2019

Berisha kthehet 9 vite para/ Publikon mesazhin pas heqjes së vizave nga BE

Ish kryeministri Sali Berisha ka risjellë edhe njëherë mesazhin drejtuar shqiptarëve 9 vjet më parë me rastin e heqjes së vizave nga BE për Shqipërinë. Në...

Vetingu 10:32 - 5 Nentor, 2019

Iu refuzua viza amerikane/ Kush e aministoi nga hetimet gjyqtaren e paditur

Në korrik të vitit 2015 Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesit kallëzoi 17 zyrtarë e nëpunës civilë, për dyshimet...

Politikë 15:02 - 4 Nentor, 2019

Meta takim me ambasadorin e Kosovës/ Liberalizimi i vizave të realizohet sa më parë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani, me rastin e paraqitjes së...

Politikë 15:07 - 26 Tetor, 2019

Heshtje varri/ Çfarë u fsheh me anullimin e vizitës së Bashës në SHBA

Gati një javë më parë, ditën e dielë, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha anulloi vizitën e tij për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një...

deputeti i lsi, petrit vasili ne studio
Lajm i Rekomanduar 08:31 - 14 Gusht, 2019

“SHBA, ka të faktuar korrupsionin shtetëror”/ Kapet mat Petrit Vasili

Ish kreut të grupti parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, i ka plasur “bomba” në dorë. Teksa ka marrë përsipër të flasë për kryebashkiakun e Shkodrës, Valdrin...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 22:54 - 23 Maj, 2019

A i është refuzuar viza nga Amerika?/ Ja si përgjigjet Sali Berisha

Sali Berisha i ka kthyer përgjigje të gjithë atyre që ngritën pikëpyetjet për refuzimin e vizës së tij nga SHBA-ja. Nga studio e emisionit “Opinion” Berisha...

Aktualitet 15:16 - 18 Maj, 2019

Nga skandali i byzylykëve tek refuzimi i vizës nga SHBA/ Bëmat dhe gjëmat e Petrit Vasilit

Petrit Vasili, ish-ministër i Shëndetësisë në qeverinë “Berisha 2” dhe ish-ministër i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, tashmë duket se ka marrë shpatën në dorë e...

Aktualitet 12:00 - 17 Maj, 2019

Falsifikonte viza dhe pasaporta/ Arrestohet “skifteri” shqiptar

Një  27 vjeçar shqiptar, i shpallur në kërkim europian,  i dënuar më parë për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave apo i vizave”, është vënë...

Aktualitet 09:14 - 21 Mars, 2019

Vizë në SHBA/ Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm, për të gjithë ata qytetarë që duan të marrin një vizë për në Shtetet e...

Aktualitet 09:24 - 10 Shkurt, 2019

Aplikimi për viza/ Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarë, që kërkojnë viza, që pasi të mësojnë datëne  intervistët, dy javë para...

rama dhe berisha
Aktualitet 10:47 - 3 Shkurt, 2019

Vizat amerikane/ Rama “thumbon” Berishën

Gjatë vizitës në një biznes në zonën e Dushnikut në qytetin e Beratit kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat dhe “thumbat” ndaj Partisë Demokratike...

pasaporta e qytetareve te britanise se madhe
Aktualitet 17:36 - 1 Shkurt, 2019

Brexit/ Qytetarët e Britanisë pa viza në BE

Britanikët do të lejohen të hyjnë pa vizë në BE edhe pas daljes nga bashkësia. Për këtë ranë dakord të 27 shtetet që mbeten në BE....

Sali Berisha duke folur per mediat
Aktualitet 11:18 - 1 Shkurt, 2019

Berishës iu ndalua hyrja në SHBA?/ Ja si përgjigjet DASH

Ditën e  djeshme në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë, kryeministri Rama la të kuptohej se ish-kryeministrit Berisha mund t’i jetë ndaluar shkelja në Shtetet e...

labinot tahiri
Kryesore Show Biz 11:40 - 15 Janar, 2019

“S’do t’i pres flokët e as mjekrën deri sa të liberalizohen vizat!” Këngëtari merr vendimin e çuditshëm

Këngëtari i njohur, njëkohësisht deputet në kosovë, Labinot Tahiri ka marrë një vendim të rëndësishëm në pritje të liberalizimit të vizave. Pas anulimit të koncerteve në...

Aktualitet 13:19 - 20 Shtator, 2018

Vizat për në SHBA/ Ambasada amerikane jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë gjatë ditës së sotme ka dhënë një njoftim të rëndësishëm rreth vizave emigruese për në SHBA. “Është e rëndësishme të dini se...

Sali berisha ish kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 18:59 - 13 Shtator, 2018

“Arritje historike”/ Berisha uron Kosovën për liberalizmin e vizave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar Kosovën për liberalizimin e vizave. Në një postim në rrjetet sociale Berisha ka shkruar le të shprehim urimet më të perzemërta...