Connect with Us

All posts tagged "viti i ri shkollor"

Sociale 10:36 - 14 Shtator, 2020

Viti i ri shkollor nis me probleme në Korçë/ Mungojnë termometrat

Ky vit i ri shkollor ka nisur me problematika në qytetin e Korçës. Mësohet se nëpër shkollat e këtij qyteti ka mungesë termometrash. Ndërkohë sipas protokollit...

Aktualitet 10:08 - 11 Shtator, 2017

Nis viti i ri shkollor/ Ja masat e reja që pritet të marrë policia

Dita e sotme shënon fillimin e sezonin e ri shkollor për 2017-2018, në të gjithë territorin e Shqipërisë. Në bankat e shkollave do të ulen më...

Aktualitet 16:05 - 10 Shtator, 2017

Viti i ri shkollor/ Policia merr masat për të siguruar rendin

Policia ka publikuar listën e masave të ndërmarra paraprakisht në vigjilje të vitit të ri shkollor. “Me qëllim marrjen e masave për garantimin e rendit dhe...

Aktualitet 10:18 - 22 Gusht, 2016

Shkolla nis më 13 shtator, shitja e librave më 25 gusht

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka bërë të ditur se viti i ri shkollor 2016-2017 për sistemin e arsimit parauniversitar do të nisë në 13 shtator 2016...