Connect with Us

All posts tagged "vitet ’90"

Fashion 11:34 - 5 Shtator, 2020

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka spikatur për stilin e saj të të veshurit. Madje shumë prej stilistëve të mëdhenj e cilësuan atë si një...

Kuriozitete 13:53 - 9 Nentor, 2018

11 lodrat e viteve ’90-të që do t’ju bëjnë të pasur nëse i keni akoma

Kur kemi qenë fëmijë të gjithë kemi pasur lodrat tona të preferuara, dhe pasi kemi blerë të reja i kemi ndërruar ato. Por nëse prindërit tuaj...

Aktualitet 00:50 - 23 Shtator, 2017

Sandalet e viteve 90 bënë një rikthim të fuqishëm në Milano

Dizanjerja italiane Alberta Ferreti  di se kur duhet të bëjë bumin e rradhës.  Sezonin e kaluar ajo bëri bujë me veshjet e saj që ishin super...

Aktualitet 00:10 - 6 Shtator, 2017

Foto transformime / Vip-at e 90’

90-ta ishte dekada e grupeve të djemve, këshilla të flokëve të zeza, drama të adoleshenteve  dhe fillimi i karrierës Pokemon. Nga Pink Power Ranger (Amy Jo...

Art 16:30 - 20 Korrik, 2017

10 Albumet më ikonike të viteve ’90!

Vitet 1990 ishin një kohë e mrekullueshme për të dëgjuar muzikë. Nuk ka patur kurrë një dekadë në të cilën ka patur kaq shumë stile të...

Aktualitet 08:15 - 3 Maj, 2017

“Armëpushimi” magjik i viteve nëntëdhjetë

“The peaceful decade that set up our current turmoil”, ose “Dekada paqësore që hodhi themelet e trazirave tona të sotme”. Kështu titullohet një editorial i kohëve...