Connect with Us

All posts tagged "vite"

Aktualitet 12:53 - 13 Korrik, 2019

“Jam si një baba për të”/ 22 vite diferencë, ky çift i habit të gjithë me historinë e tyre

Duket se për disa njerëz diferenca në moshë nuk ka rëndësi dhe jetojnë të lumtur. Rasti më i fundit është një çift, të cilet kanë mes...

Aktualitet 13:40 - 2 Korrik, 2019

Foto- Bota në 50 vite/ Si ka ndryshuar në mënyrë drastike jeta jonë

Në 50 vitet e fundit bota ka pësuar një ndryshim drastik që nga menyra si vishemi dhe deri tek teknologjia e cila është bërë pjesë e...

Kryesore Show Biz 10:53 - 28 Maj, 2019

“12 vite më i ri”/Këngëtarja e njohur nuk e mohon që ka kaluar natën me Zac Efron

Këngëtarja Mel B njihet për këngët e saj të famshme me grupin “Spice Girls”. Së fundmi ajo deklaroi që refuzon ta përkufizojë seksualitetin e saj, por...

Aktualitet 12:25 - 25 Maj, 2019

Nga 1990 në 2019/Ndryshimi “drastik” i rrobave të banjës

Në vitet 90′ veshjet kanë qënë ndryshe por edhe bikinit të cilat kanë “pësuar” një ndryshim total ku nga shumë serioze tashmë në vitin 2019 janë...

Aktualitet 22:00 - 26 Prill, 2019

30 vite më e re/Balerina ruse i “vjedh” zemrën Johny Depp, së shpejti do të martohen

Aktori i famshem Johnny Depp sipas “Mail Online” po shoqërohet me një balerinë ruse 30 vjet më të re dhe sipas mediave po planifikojnë martesën. Aktori...

Aktualitet 12:53 - 24 Prill, 2019

Rikthehet moda e viteve 80’/Njihuni me veshjet që po bëjnë namin

Moda e viteve ’80 tashmë është rikthyer dhe disa lloje veshjesh të cilat asokohe ishin më “cool”, aktualisht po bëjnë namin. Pasi t’i shikoni, do iu...

Kryesore Show Biz 11:53 - 20 Prill, 2019

Pas 3 vitesh martesë, këngëtarja e famshme konfirmon ndarjen

“Adele dhe partneri i saj janë ndarë. Ata do ta rrisin djalin e tyre plot dashuri. Si gjithmonë Adele dhe Simon kërkojnë privatësi. Nuk do të...

Aktualitet 22:15 - 14 Prill, 2019

“Mund të kalosh vite duke kërkuar të duhurin dhe del i gabuari”/Këngëtarja flet për dëshirën për t’u bërë mama

Këngëtarja e njohur, Cheryl dëshiron të bëhet mama sërish dhe po konsideron të gjitha opsionet që ta realizojë, edhe pa qenë në një lidhje. Dhurimi i...

Kryesore Show Biz 14:40 - 9 Prill, 2019

“Më vjen turp”/Aktorja e famshme rrezikon 20 vite burg

Aktorja e njohur për rolin e saj në filmin “Shtëpiake të dëshpëruara”,Felicity Huffman, ka paguar një kontribut bamirësie prej 15.000 dollarë për të marrë pjesë në...

Kryesore Show Biz 12:25 - 5 Prill, 2019

18 vite të bashkuar në trup/Binjakët nuk pranojnë që të ndahen

Binjakët, nga një fshat i largët në Indinë qendrore, festojnë sot 18-vjetorin dhe janë të lumtur që nuk kanë pranuar të ndahen.Vëllezërit janë të bashkuar që...

Kryesore Show Biz 10:40 - 1 Prill, 2019

Flori Mumajesi bëhet nostalgjik/Ja si dukej ai 15 vite më parë

Këngëtari Flori Mumajesi është bërë nostalgjik dhe ka publikuar në llogarinë e tij në Instagram një video të realizuar para 15 vitesh në “Top Fest 1” për...

Kryesore Show Biz 12:10 - 19 Mars, 2019

Bashkëjetesë prej 2 vitesh me biznesmenin milioner! Publikohen fotot e Aurela Hoxhës në plazh

Qëkur u nda nga bashkëshorti nuk dihej asgjë rreth jetës private të modeles Aurela Hoxha, mirëpo para pak ditësh dolën në dritë detaje të reja nga...

Kryesore Show Biz 10:40 - 18 Mars, 2019

Prekëse/10 vite më parë Miriami humbi të ëmën, Alban Skënderaj sjell “Plagë në gjysmëshpirt”

Alban Skënderaj ka publikuar një këngë vërtet prekëse që e ka shkruar 10 vite më parë, kur nëna e Miriam Canit u nda nga jeta në...

Kryesore Show Biz 10:25 - 13 Mars, 2019

“Edhe shumë vite të tjera duke bërë kafe”/Rita Ora nuk i ndahet zakoneve shqiptare

Rita Ora ka qenë vetëm 1 vjeç kur është larguar nga Shqipëria për tu zhvendosur familjarisht në Britaninë e Madhe, ama disa tradita i ka trashëguar...

Kryesore Show Biz 12:10 - 8 Mars, 2019

Si dukej Alketa Vejsiu para 7 vitesh kur prezantonte Miss Albania

Edhe pse sot e shohim në formate të ndryshme si “Dance with me” apo “Në kurthin e Piter Pan”, Alketa Vejsiu  ka prezantuar edhe Miss Albania-n...

Kryesore Show Biz 13:25 - 19 Shkurt, 2019

Mbetëm pa fjalë! Ja si dukej Orinda Huta 25 vite më parë

Këngëtarja dhe moderatorja shqiptare Orinda Huta është mjaft aktive në rrjetet sociale duke shpërndarë me ndjekësit herë pas here foto apo video të ndryshme. Së fundmi,...

Kryesore Show Biz 12:03 - 18 Shkurt, 2019

Kthim para 9 vitesh: Kur u martua me Ermalin, Ami mori një vendim që nuk guxon asnjë nuse!

Bashkëshorti yt i ardhshëm nuk duhet ta shohë për asnjë arsye fustanin tënd të bardhë para ditës së dasmës! Ky është një nga besëtytnitë më të...

Aktualitet 21:30 - 17 Shkurt, 2019

7 vite më parë! Majk poston foton me Capital T dhe na lanë pa fjalë

Dy këngëtarët e njohur, Majk dhe Capital T shpeshherë i kemi parë në bashkëpunime me njëri-tjetrin në këngë të cilat për hir të së vërtetës janë...

Kuriozitete 15:40 - 13 Shkurt, 2019

Për herë të parë në 100 vite, fotografi arrin të filmojë krijesën “mitike” në Afrikë

Duke ecur vjedhurazi nëpër errësirë, këto imazhe tregojnë një leopard të zi në veprim. Krijesa, e cila pothuajse ka një status mitik, u fotografua fotografi britanik...

Kryesore Show Biz 16:40 - 12 Shkurt, 2019

Habit prezantuesi i njohur: Kam 10 vite që nuk i laj duart

Prezantuesi i “Fox News” Pete Hegseth i habiti të gjithë kur deklaroi gjatë një interviste se kishte dhjetë vite që nuk i lante duart. Duke folur...

Kryesore Show Biz 12:25 - 8 Shkurt, 2019

A kanë kaluar apo jo vitet për Eli Farën? Ja si dukej këngëtarja kur ishte 30 vjeçe

Për disa persona mund të themi me bindje se nuk kanë kaluar fare vitet dhe këtu mund të përfshimë këngëtaren Eli Fara. Ndërsa prej vitesh i...

Kryesore Show Biz 14:40 - 6 Shkurt, 2019

8 këngëtaret më të bukura para viteve 90 që çmendën shqiptarët dhe ku janë sot

  1.Parashqevi Simaku është padyshim ikonat e muzikës shqiptare të vieve ’80. Parashqevia fitoi dashurinë e publikut me zërin melodioz, bukurinë, sharmin dhe elegancën. Këngëtarja filloi...

Kryesore Show Biz 10:16 - 28 Janar, 2019

Kursen qeranë dhe jeton prej 22 vjetësh në një kështjellë rëre, njihuni me Marcion

22 vitet e fundit, Marcio Mizael Matolias i Brazilit, ka kurser paratë e qerasë apo të faturave, edhe pse jeton në një ndër lagjet më të...