Connect with Us

All posts tagged "vishaj"

Kronika 23:05 - 28 Maj, 2020

“Luftë brenda llojit”/ Vishaj zbulon se çfarë po ndodh me sistemin e drejtësisë

Avokati Saimir Vishaj, i ftuar mbëmjen e sotme në emisionin “360 Gradë”  u shpreh se gjithmonë ka patur një luftë që të ndahen pushtetet, legjislativ, ekzekutiv...

Kronika 23:41 - 5 Maj, 2020

“Shantazh në dhomat e izolimit”/ Vishaj akuza të forta drejtorit të policisë së Durrësit

Avokati Saimir Vishaj, në një lidhje me emisonin “Open” ku po diskutohet vrasja e vëllëzërve Besmir dhe Viktor Haxhia në Durrës, ka insistuar se klienti i...

Kronika 23:20 - 5 Maj, 2020

“Po fusni dy familje në Hasmëri”/ Vishaj përplaset me Artan Hoxhën

Avokati Saimir Vishaj dhe gazetari Artan Hoxha, janë përplasur mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ku po diskutohej vrasja e dy vëllezërve në Durrës, Viktor dhe...

Kronika 23:23 - 7 Prill, 2020

Pezullimi i çështjeve gjyqësore deri më 22 prill/ Saimir Vishaj ja numëron një më një “turpet” KLGJ-së

Këshilli i Lartë i Gjyqësorit ka vendosur për të vijuar pezullimin e veprimtarisë dhe shërbimeve gjyqësore në të gjitha gjykatat në Republikën e Shqipërisë, deri me...

Kronika 23:00 - 24 Mars, 2020

KLGJ mbyll gjykatat nga koronavirusi/ Reagon ashpër Vishaj: Vendim skandaloz!

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur të shtyjë edhe me dy javë të tjera seancat gjyqësore në kuadër të masave të kundër përhapjes së koronavirusit. Lidhur...

Lajme 12:33 - 23 Mars, 2020

Koronavirusi/ Kreu i Avokatisë: T’u falet dënimi të burgosurve që u kanë mbetur 2-3 vite!

Kreu i Avokatisë Penale, Saimir Vishaj ka deklaruar se në këtë periudhë duhet të aplikohet një formë e aminstisë për të burgosurit që u kanë mbetur...

Politikë 23:35 - 20 Janar, 2020

“I dënuar për armëmbajtje pa leje”/ Avokati “zbërthen” ligjin: Malaj nuk duhet të kandidonte

Avokati i njohur Saimir Vishaj, i ftuar në emisionin “Opinion”, ku po flitet për kryebashkiakët e inkriminuar, mori në shqyrtim dhe rastin e Agron Malajt, për...

Kronika 16:08 - 11 Janar, 2020

Denoncimi i Saimir Vishajt/ Skandal me fillimin e punës së SPAK

Avokati Saimir Vishaj, përmes një reagimi në rrjetet sociale, ka denoncuar skandalin me SPAK, vetëm pak javë pas fillimit nga puna. Vishaj shkruan se dhjetra dosje...

Kronika 23:18 - 5 Nentor, 2019

Akuza e rëndë e avokatit/ “Ka gjyqtarë të arrestuar për vepra të turpshme”

Avokati Sajmir Vishaj, ka hedhur dyshime sa i përket pastërtisë së figurës së njerëzve të sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Sipas Vishaj, tek ne mungon një...

Aktualitet 12:14 - 27 Tetor, 2017

Çështja Tahiri/ Vishaj: U shkel Kodi i Procedurës Penale

Avokati Saimir Vishaj, gjatë një prononcimi për gazetën SOT, duke u ndalur mbi faktin se a duhet ta kishte thirrur prokuroria Tahirin përpara se të dërgonte...

Aktualitet 12:53 - 23 Tetor, 2017

Avokati Vishaj tregon standardet e Prokurorisë për Krimet e Rënda

Avokati Saimir Vishaj, në një postim në rrjetet sociale, ka denoncuar një rast specifik sipas të cilit një punëtor i thjeshtë është dënuar me 10 vite...

Aktualitet 16:34 - 10 Mars, 2017

E arrestuan për një cigare hashash/ Ja çfarë ndodhi me të riun

Një i ri ka dalë nga burgu, falë profesionalizmit të një avokati, e mbi të gjitha apelit të bërë publik në  media, pasi ai qëndronte në...

Aktualitet 19:42 - 31 Janar, 2017

Saimir Vishaj: A do mundemi të thyejmë monotoninë 20 vjeçare të KLD ?

Avokati Saimir Vishaj ka depozituar kandidaturën për Anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësore nga radhët e avokatisë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vishaj ngre pyetjen...

Aktualitet 09:02 - 25 Gusht, 2016

Saimir Vishaj: Reforma do të shkundë drejtësinë/Dosjet e korrupsionit do të hapen nga SPAK

Avokati dhe njëherësh kreu i Shoqatës së Avokatëve Penalistë Saimir Vishaj paralajmëron se SPAK dhe Byroja Kombëtare e Hetimit do të hapë dosjet e mëdha të...

Aktualitet 08:45 - 24 Maj, 2016

Dekriminalizimi/ Flasin ekspertët: Ja pse dështoi ligji

Pas publikimit të formularëve të dekriminalizimit, në radhët e kryebashkiakëve, deputetëve dhe ministrave rezultuan personazhe të akuzuar për vepra kriminale dhe korrupsion, por ky ligj, i...

Aktualitet 21:22 - 1 Prill, 2015

Mark Frroku flet neser ne Parlament/ Ja dokumenti

Avokati i deputetit Kristjan Demokrat Mark Frroku, Saimir Vishaj ka publikuar “autorizimin per lejen e vecante”, dhene deputetit per te qene neser pjesmares ne seance ne...

Aktualitet 12:54 - 31 Mars, 2015

Vishaj: Nuk ka pasur urdhër arresti, deri më 22 Shkurt Froku ka lëvizur në “Shengen”

Gjatë mbledhjes së Këshillit të Mandateve që po zhvillohet në Kryesinë e Kuvendit, avokati i Mark Frrokut, Sajmir Vishaj, është shprehur se nuk ka asnjë urdhër...