Connect with Us

All posts tagged "vipa"

Aktualitet 19:19 - 16 Korrik, 2019

Aplikacioni që po “çmend” të famshmit shqiptarë/ Ja si do të duken kur të plaken

Një aplikacion i quajtur “FaceApp” ka fiksuar të gjithë vipat shqiptarë.  Ata kanë publikuar foto të bëra me këtë aplikacion, që tregon se si do të...

Aktualitet 13:10 - 2 Qershor, 2019

Marka luksoze dhe çmime marramendëse/ Njihuni me 5 VIP-at shqiptarë të cilët nuk pyesin për shpenzime

Suksesi nëpër koncerte dhe klikimet disa milionëshe në Youtube, ka bërë të mundur që këngëtarët shqiptarë të mos ngelen pas me veshjet e tyre luksoze ku...

arrestohet nga policia
Aktualitet 11:40 - 10 Maj, 2019

Nga kokaina tek abuzim me të mitur/VIP-at shqiptarë që kanë pasur probleme me ligjin

Lajmi  për arrestimin e Loredanës nën akuzë për mashtrim dhe zhvatje ndaj një çifti zviceran, shkaktoi shume bujë në gjithë median shqiptare. Por cilët janë Vip-at...

Kryesore Show Biz 13:40 - 7 Maj, 2019

Met Gala 2019/Këto ishin 5 “gafat” e VIP-ave në tapetin e kuq

Më poshtë do të shikoni cilat ishin 5 momentet më të sikletshme të personazheve të njohur në “Met Gala” e cila u mbajt mbrëmjen e djeshme...

Aktualitet 10:25 - 7 Maj, 2019

Met Gala 2019/Vip-at “çmendin” tapetin e kuq me veshjet e ekzagjeruara

Mbrëmjen e djeshme në Muzeun Metropolitan të New York-ut, u mbajt Met Gala 2019 ku tema kryesore e veshjeve në tapetin e kuq ishte një ese...

Aktualitet 14:29 - 9 Prill, 2019

“Ujë dhe sapun”/Cilat janë VIP-at shqiptare që guxuan dhe u shfaqën pa make-up?

Disa nuk dalin nga shtëpia pa vendosur pak rimel dhe një të kuq buzësh. Ka dhe nga ato, që zgjohen në mëngjes posaçërisht për të bërë...

Aktualitet 13:10 - 4 Prill, 2019

Ishin me fat/16 vajzat e panjohura që u martuan me VIP-at shqiptarë

Dashuria e çifteve të showbizit, lidhjet e tyre të fshehta ose jo, dasmat madhështore e ceremonitë private, janë ndër temat më të komentuara që ngjallin interes...

Kryesore Show Biz 10:42 - 16 Mars, 2019

Zbulohen emrat/ Menaxheri i VIP-ave tregon shifrat marremendëse që reperat shqiptarë fitojnë nga koncertet

Menaxheri  VIP-ave Xhani Demika ka qenë i ftuar në emisionin “Trokit”, ku ka folur për koncertet që organizohen nga këngëtarët shqiptarë. I pyetur nga moderatorët, Xhani është shprehur se në...

Kryesore Show Biz 10:25 - 9 Mars, 2019

8 Marsi/Ja si e uruan VIP-at shqiptarë me postimet e tyre

Dita e djeshme ishte Dita Ndërkombetare e Gruas dhe të gjithe kanë uruar mamatë, gjyshet ose motrat nëpërmjet postimeve dhe kanë treguar dhuratat që kanë bërë. Por...

Kryesore Show Biz 10:10 - 23 Shkurt, 2019

Jo më emra të huaj, Vip-at që preferuan emra tipikë shqiptarë dhe domethënës për fëmijët e tyre

Deri para disa kohësh prindërit e rinj kishin tendencën t’i vinin fëmijëve të tyre emra anglezë, italianë, spanjoll, madje edhe brazilianë, vetëm shqiptarë jo. Por kohët...

Life Style 16:25 - 13 Shkurt, 2019

Çfarë po ndodh me Instagramin, vipave iu “zhduken” miliona ndjekës

Një nga rrjetet më të fuqishme si “Instagrami” është përfshirë në një sërë akuzash e polemikash sepse mendohet se ka fshirë një numër të madh profilesh të...

vipa instagram
Aktualitet 12:13 - 18 Janar, 2019

Nga Alketa tek Luana, këto janë VIP-et që nuk u bënë pjesë e sfidës ”para 10 vitesh”

Instagram është padiskutim një ndër rrjetet sociale më të përdorura dhe të preferuara për njerëzit e jo rrallë herë është bërë “sebepi” për krijimin e disa...

Kryesore Show Biz 10:40 - 13 Janar, 2019

Kur për hir të profesionit të duhet të përballesh me ish-in, ja si kanë reaguar “Vip”-at shqiptarë

Kur je një njeri me një profil privat, dhe jo i ekspozuar në jetën publike e ke shumë të lehtë të evitosh takimet me ish-in, mjafton...

Kryesore Show Biz 11:22 - 21 Dhjetor, 2018

Nga Marina e deri te Rudina, ja VIP-at që gjetën dashurinë në internet

Disa të ndrojtur, disa nuk gjejnë dot fjalët e duhura, e shumë të tjerë mund të shprehen më mirë me anë të mesazheve. Kjo ka bërë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 19 Dhjetor, 2018

11 VIP-at shqiptarë që kanë bërë sakrificat më të mëdha për partnerët

Lidhjet, fejesat, martesat e VIP-ave mund të themi padyshim tërheqin më së shumti vëmendjen e publikut. Disa lidhje e martesa nuk shkojnë siç e kishin menduar...

Kryesore Show Biz 11:11 - 16 Dhjetor, 2018

10 foto të rralla VIP-ash: Ashtu siç nuk i kishim imagjinuar kurrë!

Shumicën e kohës VIP-at i shohim të kuruar dhe në perceptimin tonë, pamja e tyre është gjithnjë perfekte.  Prej kësaj, shpesh harrojmë se të pasurit dhe...

Kryesore Show Biz 13:10 - 8 Dhjetor, 2018

Dasmat përrallore dhe 17 VIP-at shqiptarë që u martuan në 2018-ën

Kurorëzimi me martesë është një hap i rëndësishëm për secilin prej nesh, pasi sjell fillimin e një kapitulli të ri në librin e jetës. Padyshim, në...

Kryesore Show Biz 13:40 - 3 Dhjetor, 2018

10 VIP-at shqiptare që kanë ngjashmëri të frikshme me princeshat e përrallave të animuara

Pokahontas, Borëbardha, Hirushja, Jasmine, Aurora, janë disa nga emrat e princeshave të “Disney” që me siguri nuk keni për t’i harruar kurrë sepse jo vetëm ju...

Aktualitet 10:10 - 24 Nentor, 2018

Bukur dhe lirë, 9 herët kur VIP-at shqiptarë u veshën me më pak se 100 euro

Jemi mësuar gjithnjë të shohim të famshmit të veshur me rroba të shtrenjta të brand-eve të njohura. Por jo gjithnjë është kështu, pasi edhe një gjë...

Aktualitet 13:25 - 11 Nentor, 2018

Sekreti i vetullave perfekte të vajzave të famshme, përdorin…sapun

Shumica e vajzave që duan të ngjajë si të figurat perfekte të ekranit janë kurioze të zbulojnë se cilat janë sekretet e tyre të bukurisë. Sigurisht...

Aktualitet 09:36 - 31 Tetor, 2018

Halloween-i i personazheve të njohur, ja maskimet më të veçanta për 2018

Duhet ta pranojmë, të gjithë i kushtojmë kohë dhe energji festës së fundtetorit. Por kur je personazh njohur nga miliona njerëz, Halloween bëhet më impenjativ dhe...

Aktualitet 12:10 - 28 Tetor, 2018

A e dinit që ishin të adoptuar? Ja historitë e disa prej personazheve të famshëm botërorë…

Adoptimi është një opsion shumë i mirë për çiftet që nuk mund të kenë fëmijë, ose për ata që duan të ndihmojnë fëmijët në nevojë. Vetëm...

Aktualitet 11:20 - 20 Tetor, 2018

Publikoi klipin e ri, ja si reaguan të famshmit shqiptarë për këngën e Elvana Gjatës

Ndërkohë që askush nuk e priste, këngëtarja Elvana Gjata publikoi këngën e saj “Shade”, që vjen si një bashkëpunim me producentin Poo Bear. Prej kohësh ajo...